لیست تیم ملی و انتظار استقلالی‌ها از اسکوچیچ
27773
بازهم همان 3 نفر همیشگی و غیبت معنادار وریا!؟
21 ارديبهشت 1400
45
دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی اولین لیست خودش را 12 مهر برای بازی دوستانه با تیم ملی ازبکستان اعلام کرد. در این لیست فقط نام 3 بازیکن استقلالی به چشم می‌خورد که محمد رشید مظاهری، عارف غلامی و مهدی قایدی بودند.

روزنامه گل -

لیست اول اسکوچیچ چند غایب سرشناس داشت و جای خالی بازیکنانی چون علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد به چشم می‌خورد. در نقطه مقابل نام 5 بازیکن فعلی پرسپولیس در آن لیست دیده می‌شد که شامل محمد حسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، احمد نورالهی،وحید امیری و مهدی ترابی بود. دومین لیست تیم ملی و دراگان اسکوچیچ 18 آبان برای بازی دوستانه با تیم ملی بوسنی و هرزگوین منتشر شد. اینبار هم سهم استقلال همان 3 بازیکن قبلی یعنی مظاهری و غلامی و قایدی بود. برخی از جا مانده‌های سرشناس از لیست اول مثل کریم انصاری فر، پورعلی گنجی و سعید عزت اللهی اینبار به تیم ملی دعوت شدند. ضمن آنکه نفراتی مثل طارمی، آزمون به دلیل بیماری و سامان قدوس به همراه علی کریمی از این اردو کنار رفتند. در این لیست بازهم اثری از وریا غفوری و دیگر استقلالی‌های مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی دیده نشد. کنعانی زادگان، وحید امیری، سیامک نعمتی هم از جمع پرسپولیسی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

سومین و آخرین لیست اسکوچیچ برای تیم ملی هم به 30 اسفند و بازی تدارکاتی با تیم ملی سوریه بر می‌گردد که بازهم سهم استقلال همان همیشگی یعنی مظاهری، غلامی و قایدی بود. کنعانی زادگان، نعمتی، امیری و نورالهی هم پرسپولیسی‌های این لیست بودند. امید ابراهیمی و علیرضا بیرانوند در این اردو برای اولین بار توسط اسکوچیچ به اردو دعوت شدند. ضمنا امیر عابدزاده به دلیل قوانین قرنطینه در جزیره مادیرا، علیرضا جهانبخش و سامان قدوس به دلیل محدودیتهای پروازی از کشور انگلیس ، مرتضی پورعلی گنجی و صادق محرمی به دلیل مصدومیت و کاوه رضایی به خاطر ابتلا به کرونا به این اردو حضور نداشتند. مهدی تیکدری و ابوالفضل جلالی، دو مدافع راست و چپ و جوان تیم‌های تراکتور و سایپا و همچنین الهیار صیادمنش مهاجم و جعفر سلمانی مدافع هم در این اردو به تیم ملی دعوت شدند. در هر سه اردوی سال اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، رامین رضاییان و وریا غفوری غایب بودند تا مشخص شود مربی کروات حسابی روی این ملی پوشان دوران کارلوس کی روش باز نکرده است. اسکوچیچ به دلیل دعوت نکردن از وریا و همچنین حامد لک و سجاد شهباززاده آقای گل لیگ همیشه مورد انتقاد بود. بیش از همه روی دعوت نشدن غفوری روی سرمربی تیم ملی فشار بود و برخی‌ها غیبت او با وجود آمادگی بالا را به مسائل غیر فوتبالی و دستور رسیده از مذاجع بالا دستی مرتبط می‌دانستند که البته تایید و اثبات نشده است! همچنان مبهم و نا مشخص است که سلیقه و تفکرات فنی اسکوچیچ یا موارد غیرفوتبالی کدام یک مانع حضور کاپیتان استقلال در تیم ملی شده است.

درخصوص لیست جدید برای بازی‌های تیم ملی در خرداد ماه هم شنیده می‌شود وریا غفوری مانند اردوهای قبلی جایی در برنامه و تفکرات مربی کروات ندارد. با توجه به درخشش استقلالی‌ها در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا و صعود به عنوان صدرنشین که در اغلب آنها غفوری ستاره آبی‌ها بود، اینبار بیش از همیشه انتظار می‌رود که نام غفوری در لیست دعوت شده‌ها به اردوی تیم ملی دیده شود و اگر خبرهای رسیده درباره غیبت او درست باشد آنوقت بدون تردید بیشترین انتقاد‌ها از همین ناحیه متوجه اسکوچیچ و البته فدراسیون فوتبال خواهد شد. تجربه نشان می‌دهد که مظاهری و غلامی و قایدی نفرات ثابت استقلال در لیست مربی کروات هستند. به خصوص که در لیگ قهرمانان هم عملکرد خوبی داشتند. علاوه بر اینها، استقلالی‌ها با توجه به فرم خوبشان در این روزها، انتظار دارند تا نفرات بیشتری در تیم ملی داشته باشند. سیاوش یزدانی، فرشید اسماعیلی که ستاره اول استقلال در آسیا بود، مهدی مهدی پور که در چند بازی اخیر نشان داده به روزهای اوجش برگشته و حتی ارسلان مطهری و آرش رضاوند نفرانی هستند استقلالی‌ها انتظار دارند با توجه به عملکردشان در آسیا به اردوی تیم ملی دعوت شوند. باید دید لیست جدید تیم ملی استقلالی‌ها سورپرایز می‌کند یا با همان همیشگی یکنواخت و خسته کننده صدای آبی‌ها را در می‌آورد؟ از سوی دیگر نگاه‌ها به اردوی رقیب هم دوخته شده است که چه کسانی از این تیم به اردو دعوت می‌شوند. به ویژه اینکه گفته می‌شود کمال کامیابی نیا مزد بازی‌های خوبش در لیگ قهرمانان را گرفته وبه اردوی تیم ملی دعوت شده است. اگر این خبر درست باشد آنوقت استقلالی‌ها حق دارند تا با دعوت شدن به اردوی تیم ملی ستاره‌های این تیم هم مزد عملکرد خوب خودشان در آسیا را بگیرند. به هر صورت همه منتظر اعلام رسمی اولین لیست تیم ملی در سال 1400 هستند!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها