قابل توجه یحیی و فرهاد
27756
این دربی «قربانی» دارد
21 ارديبهشت 1400
100
هر اتفاقی که جمعه رخ بدهد، یک چیز قطعی است؛ این که این بازی قربانی لازم دارد. مربی بازنده قطعا روزگار دشواری را تجربه خواهد کرد

روزنامه گل -

روزنامه گل- دربی همیشه حساس است. حتی وقتی دو تیم وسط جدول باشند و این مسابقه هیچ جذابیتی نداشته باشد، باز هواداران از ترس شکست برابر رقیب دیرینه تب می‌کنند. این بازی خیلی بیشتر از سه امتیاز می‌ارزد و بعضی‌ها حتی فتح آن را با کسب جام هم عوض نمی‌کنند. حالا تصور کنید در چنین شرایطی حساسیت‌های جدولی هم به بازی پرسپولیس و استقلال اضافه شود. این همان اتفاقی است که در حال حاضر رخ داده و دیدار جمعه‌شب دو تیم واجد اهمیتی بسیار بیشتر شده است. پرسپولیس شانه به شانه با سپاهان در کورس قهرمانی است و استقلال هم می‌کوشد خودش را به این دو تیم نزدیک کند. هر دو هم هفته گذشته امتیاز از دست دادند و کمی ناآرام هستند. پس پیروزی در این بازی می‌تواند لبخند را به لب‌شان برگرداند، اما تکرار ناکامی شاید خالق یک بحران جدی باشد.

هر اتفاقی که جمعه رخ بدهد، یک چیز قطعی است؛ این که این بازی قربانی لازم دارد. مربی بازنده قطعا روزگار دشواری را تجربه خواهد کرد. اگر یحیی گل‌محمدی شسکت بخورد، از او ایراد خواهند گرفت که چرا مرد بازی‌های بزرگ نیست. به علاوه ممکن است پرسپولیس با این ناکامی خیلی از سپاهان عقب بیفتد. اگر هم فرهاد مجیدی شکست بخورد، تردیدها در مورد توانایی‌های فنی او، مخصوصا بعد از جدایی فراز کمالوند افزایش خواهد یافت. فراموش نکنیم استقلال مجیدی با وجود صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، در دو بازی پیاپی لیگی برابر پیکان و ذوب‌آهن برنده نبوده و این «دو» نباید تبدیل به «سه» شود.

اینطور مواقع، وقتی کار اینقدر حساس می‌شود، غالبا دو مربی به مساوی هم رضایت می‌دهند، اما این بار بعید است کسب یک امتیاز باعث معافیت آنها از تحمل انتقادهای گزنده شود. پرسپولیس با این همه ستاره بخت اول قهرمانی است و نباید این فرصت طلایی را برای گلات کردن از دست بدهد، استقلال هم اگر وا بدهد به تدریج ممکن است شانس سوم شدن و کسب سهمیه آسیایی را هم از دست بدهد. پس نترسید و برای برد به میدان بروید، چون این بار سزای ترس، واقعا مرگ است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها