27353
دربی بوشهر با طعم سرخابی
17 ارديبهشت 1400
43
هفته بیست سوم لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های ایران بعد از یک وقفه 10 روزه دوباره از شب گذشته با برگزاری دو بازی از سر گرفته شد.

روزنامه گل -

آرش جعفری

ادامه مسابقه باقی‌مانده هفته بیست و سوم  امروز شنبه برگزار می‌شود. دربی بوشهر حساس‌ترین بازی این هفته است دو تیمی که هنوز برای صعود به لیگ برتر امیدوار هستند.

 در این هفته شاهد مسابقات حساس مثل دربی بوشهر، تقابل استقلال خوزستان و ملوان هستیم.

 اگر مس کرمان صدرنشین مسابقات را پیشتاز لیگ دسته اول بدانیم سایر تیم‌ها برای رسیدن به رتبه دوم و صعود به لیگ برتر تلاش می‌کنند. مس در حال حاضر فاصله خوبی با سایر مدعیان ایجاد کرده است و برای همین همان‌طور که گفتیم 9 تیم دیگر که چسبیده به هم حرکت می‌کنند می‌توانند شانس خود را برای صعود به لیگ برتر به‌عنوان تیم دوم امتحان کند.

استقلال خوزستان، بادران، فجر سپاسی و هوادار نسبت به دیگر مدعیان شانس بهتری برای صعود به لیگ برتر دارند. در انتهای جدول هم سقوط گل ریحان البرز قابل پیشینی است اما 3 تیم نود ارومیه ، چوکا و قشقایی رقابت سختی برای بقا دارند.

 اما از دو بازی رو گذشته که بگذریم  امروز در حساس‌ترین دیدار هفته شاهد دربی بوشهری‌ها هستیم. دو تیم 31 امتیازی که در جدول در کنار هم قرار دارند و همین مسئله باعث شده این دیار از حساسیت بیشتری برخوردار شود. هر دوتیم به صعود امیدوارند و برای همین فقط 3 امتیاز بازی آن‌ها را راضی می‌کند. تساوی برای هر دوتیم به معنای مرگ است و عقب افتادن از کورس. حال باید دید نبرد دو استقلالی و پرسپولیس قدیمی به سود داوود مهابادی تمام می‌شود یا محمد نصرتی.

تیم استقلال خوزستان که در مکان دوم جدول لیگ قرار دارد میزبان تیم ملوان انزلی است. ملوان 31 امتیازی که در رده نهم قرار دارد اگرچه شانس خود را برای صعود کم می‌داند اما قطعاً دست از تلاش تا ثانیه‌های آخر مسابقات بر نخواهد داشت. آبی پوشان خوزستان با هدایت امیر خلیفه اصل می‌خواهند به لیگ برتر برگردند و این مسابقه بسیار جذاب خواهد بود. هرچند مازیار زارع سرمربی ملوان به دلیل بیان جملات تند علیه فدراسیون فوتبال فعلاً محروم است و باید از روی سکوها مسابقه تیمش را نظاره کند.

در دیگر دیدار حساس هفته بیست سوم در شیراز هم تیم‌های سوم و چهارم جدول به مصاف یکدیگر می‌روند فجر شهید سپاسی برای رسیدن  به رتبه دوم جدول تلاش می‌کند و بادران هم بعد از شکست غیرمنتظره مقابل هوادار می‌خواهد که در جمع مدعیان صعود باقی بماند. این بازی هم در بالای جدول 6 امتیاز دارد. برنده این دیدار حتی این شانس را دارد در صورت توقف استقلال خوزستان به رتبه دوم برسد.

خیبر خرم‌آباد تیم ششم جدول میزبان  دیگر تیم شیرازی مسابقات قشقایی است که روی پله پانزدهم جدول ایستاده است. خیبری‌ها  که بعد از اضافه شدن علی کریمی به‌عنوان مشاور به این تیم انگیزه زیادی در لیگ دارند فقط به پیروزی در خانه فکر می‌کنند.  بخصوص اینکه آن‌ها  در جام حذفی تیم لیگ برتری نفت آبادان را هم از گردونه رقابت‌ها حذف کرده‌اند.

شهرداری آستارا قهرمان نیم‌فصل که این روزها حال روز خوبی ندارد والان   در رده دهم جدول ایستاده است در خانه میزبان تیم ته جدولی نود ارومیه است.  شهرداری آستارا امیدوار است بعد از هفته‌ها در خانه  به یک پیروزی دست پیدا کند تا به وضعیت خود سروسامان داده باشد. البته پیروزی در این دیدار مقابل نود ارومیه دور از دسترس نیست. نود هم البته به دنبال بقا است و می‌تواند حریف سختی برای شهرداری باشد.

گل ریحان البرز تیم آخر جدول که سقوطش تقریباً قطعی شده به مصاف استقلال ملاثانی می‌رود. هر دو تیم مشکلات مالی زیادی دارند و رد شرایط خوبی هبه سر نمی‌برند اما استقلال ملاثانی به لحاظ نتیجه در وضعیت بهتری به سرمی برد.

تیم‌های آرمان گهر و رایکابابل، تیم‌های دوازدهم و چهاردهم جدول هم دیگر مسابقه این هفته را برگزار می‌کنند. هر دو تیم به دنبال این هستند که جایگاه خود در جدول را سروسامان دهند. برای همین دو تیم نیاز به 3 امتیاز بازی دارند.

 

برنامه هفته بیست و سوم لیگ دسته اول:

  شنبه ۱۸ اردیبهشت

رایکابابل – آرمان گهر سیرجان  ساعت 20:15

 فجر شهید سپاسی شیراز – بادران تهران  ساعت 20:15

شاهین شهرداری بوشهر – پارس جنوبی جم   ساعت 20:15

خیبر خرم‌آباد – قشقایی شیراز   ساعت 20:30

استقلال خوزستان – ملوان بندرانزلی   ساعت 20:30

شهرداری آستارا – نود ارومیه ساعت 20:30

گل ریحان البرز- استقلال ملاثانی ساعت 20:30

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها