27352
جوابیه گل به بیانیه فدراسیون / شما باید عذرخواهی کنید!
17 ارديبهشت 1400
1075
روزنامه گل پس از تکذیب تیتر یک روز پنجشنبه خود توسط فدراسیون فوتبال بیانه ای صادر کرد.

روزنامه گل -

روزنامه گل - روزنامه گل پس از تکذیب تیتر یک روز پنجشنبه خود توسط فدراسیون فوتبال بیانه ای صادر کرد که به شرح زیر است:

انتشار اخبار صحیح و بی غرض از ابتدا در دستور کار روزنامه گل قرار داشته و دارد.هرچند که گاهی - شوربختانه - از این هدف دورمانده و ناخواسته و بی غرض اخباری را منتشر کرده ایم که بعدا مشخص شده درست نبوده اند اما اصولا خبر رسانی دقیق برای کسانی که به دنبال پنهان کاری بوده و هستند خوشایند نیست چون منجر به لو رفتن اقدامات آنها شده و دست شان را رو می کند.

واقعیت این است که رییس تازه کار فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر برای احیای وجهه از دست رفته خودش (به ویژه پس از لورفتن اهدای هدایای شبانه شائبه برانگیزش به برخی افراد!) به شدت به دنبال راهکارهای تازه است. وی در همین راستا ابتدا دستور مذاکره با برانکو ایوانکوویچ برای در دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی در جام جهانی را به یکی از مشاوران رسانه ای اش داد، تا از محبوبیت برانکو برای خودش نقطه امنی بسازد که البته خبررسانی دقیق روزنامه گل مانع از آن شد و مطلع شدیم که ایشان بالاجبار پرونده را به طور کامل از دستور کار خارج کرده است.

آقایان در بیانیه شان نوشته اند «هیچ وقت» که البته گویا روح نوستراداموس در آنها حلول کرده چون دوستان که نمی توانند برای بعد از دوران کوتاه مسوولیت شان تصمیمی بگیرند و سرنوشت افراد را تعیین کنند. می توانند؟ اما اگر امروز فدراسیون فوتبال مدعی است که برانکو را به تیم ملی نخواهد آورد، شک نکنید که تصمیمی است ناشی از لو رفتن این خبر.

ما هم به عنوان یک رسانه  - مثل هر رسانه دیگری - در طول دوران کاری مان اشتباهاتی داشته ایم که بابت شان عذرخواهیم اما در این مورد خاص با توجه به ویس ها و مکالمات ضبط شده ای که با مدیران فدراسیون داشته ایم، به صحت خبرمان ایمان داریم و هیچ دلیلی برای شرمندگی و عذرخواهی نمی بینیم. به اعتقاد ما کسانی باید عذرخواه باشند که نه تنها از حفظ ساختمانی که در آن نشسته اند عاجز مانده اند که حتی جرات ادامه دادن به پروسه ای که آغازش کرده بودند را هم ندارند!

توضیح نهایی این که؛ ما در خبرمان ننوشتیم که مذاکره ای انجام شده، بلکه نوشته بودیم دستور انجام مذاکرات با برانکو صادر شده است. طبیعی است که بین صدور یک دستور و انجام شدن اقدامات مربوط به آن فاصله زمانی وجود داشته باشد و ما در همین فاصله زمانی دست آقایان را رو کردیم تا اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی با آرامش به کارش ادامه دهد. در حقیقت آن هایی باید عذرخواهی کنند که در عمل قصد برهم زدن این آرامش را داشتند نه مایی که با انتشار خبر دست شان را رو کرده ایم!

در بیانیه فدراسیون ذکر شده که « سیاست مدیریت جدید فدراسیون فوتبال سرکوب و تهدید «مداوم» رسانه‌ها برای شکایت و پیگیری حقوقی در مراجع قضایی بعد از انتشار هر خبری نیست.» که البته میمون و مبارک است و جای قدردانی دارد به شرطی که دوستی های رسانه ای منجر به رد و بدل شدن هدایای آن چنانی نشود. اما از آقایان تقاضا داریم این مورد خاص را حتما در محاکم قضایی پیگیری کنند تا ما به دستور مراجع قضایی اسناد و مکالمات خودمان را منتشر کنیم تا برای جامعه فوتبال مشخص شود واقعیت امر چه بوده است!

واکنش روزنامه خبر ورزشی به تکذیبیه فدراسیون فوتبال

 دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
علی محبی 17 / 02 / 1400 33 : 32 : 23

کاملا مشخصه که این فدراسیون با این کاراش به هیچ جایی نمیرسه


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها