27324
عربشاهی: موفقیت‌های پرسپولیس به خاطر خلاقیت‌های فردی بازیکنان است، نه کار گروهی
17 ارديبهشت 1400
23
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس در مرحله گروهی نتایج قابل قبولی را کسب کرد و رضایت هوادارن را هم به دست آورد.

روزنامه گل -

ضیا عربشاهی در خصوص عملکرد پرسپولیس در مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: پرسپولیس در مرحله گروهی نتایج قابل قبولی را کسب کرد و رضایت هوادارن را هم به دست آورد. آنها در گروهی قرار داشتند که رقیبان آنچنان گردن کلفتی در آن حضور نداشت. نباید مغرور شویم حریفان سرسختی را پیش رو داریم.

وی افزود: پرسپولیس در کار‌های گروهی کمی مشکل دارد و بیشتر روی خلاقیت‌های فردی به نتیجه می‌رسد. تیم‌ها علاوه بر کسب امتیاز باید بازی زیبایی هم به نمایش بگذارند. پرسپولیس نتایج قابل قبولی کسب کرد، اما از نظر فوتبالی و کارگروهی عملکرد خوبی نداشت. گردش و مالکیت توپ خیلی کم بود و آن طور که باید مهاجمان ساپورت نمی‌شدند. فوتبال یک نفره نیست؛ ۱۱ نفر داخل زمین هستند باید گردش توپ انجام شود و مهاجمان را صاحب موقعیت کنند.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه گفت: در مرحله بعدی تیم‌ها مثل گوا و الدحیل و.. ضعیف نیستند؛ نباید دلمان را به نتایجی که گرفتیم خوش کنیم. پرسپولیس نایب قهرمان آسیا بوده و الان هم می‌خواهد قهرمان این رقابت‌ها شود کار سختی در پیش دارد؛ اما دور از دسترس نیست چرا که برای بازیکنانی که دارد کلی هزینه شده است. ما می‌گوییم کشور‌های عربی زیاد هزینه کرده‌اند، اما استقلال و پرسپولیس هم کمتر از آنها هزینه نکرده‌اند.

وی در رابطه با عملکرد خط حمله پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس با دو مهاجمی که جزو بهترین‌های ایران هستند کار می‌کند. ما در بین بازیکنان جوان خود بازیکنان توانایی داریم مثل علی خدایی که در بازی‌های آسیایی هم کنار تیم بود. خدایی بازیکنی است که به لحاظ فیزیکی و تکنیکی مانند مهدی قایدی است. ما به جای اینکه فقط دنبال هزینه کردن برای بازیکنانی که در حد پرسپولیس نیستند باشیم باید یاد بگیریم از داشته هایمان هم نهایت استفاده را ببریم؛ آل کثیر و مغانلو و عبدی مهاجمان خوبی هستند، اما آیا بقیه کسانی که آمده اند در اندازه پرسپولیس هستند؟

عربشاهی ادامه داد: متاسفانه در بخش پایه‌ها که سرمایه‌های پرسپولیس هم هستند رسیدگی‌های لازم از جانب مدیریت انجام نمی‌شود. در همه جای دنیا مربیان تیم‌های پایه نسبت به مربی تیم اصلی بزرگسالان ۳۰ الی ۴۰ درصد تفاوت در مبلغ دریافتی دارند، اما در ایران اینطور نیست و به پایه‌ها بهایی داده نمی‌شود. تا کی ما باید بازیکنانی را بیاوریم و میلیارد‌ها هزینه کنیم و از سرمایه‌های خودمان استفاده نکنیم؟ چرا مربیان ما نباید به بازیکنان جوان اعتماد کنند؟ وقتی اعتماد نمی‌کنند به تدریج روحیه بازیکن تضعیف می‌شود.

وی افزود: عبدی پارسال در بدترین شرایط به داد پرسپولیس رسید چرا نابودش کردید؟ می‌گویند گل نمی‌زند؛ دلیلش این است که استرس دارد و از نظر روحی نتوانسته ایم به او کمک کنیم و اعتماد به نفس کافی به او بدهیم. گل محمدی و مطهری بیایند در پایه‌ها ببینیم می‌توانند ۴ تا بازیکن تحویل بدهند! این بازیکنان فعلی پرسپولیس را دست هر کسی بدهید با آن‌ها نتیجه می‌گیرد.

عربشاهی در پایان گفت: آقایانی که می‌روند بازیکن می‌آوردند و کلی هزینه روی دست تیم می‌گذارند بیایند پاسخ بدهند که بازیکنی که پارسال۵۰۰ میلیون می‌ارزید و به او ۷ میلیارد برای دو سال داده اید و یک میلیارد و خرده‌ای هم بابت رضایت نامه‌اش داده‌اید چگونه قرار است مطالباتش پرداخت شود؟ در سالی که من در پایه‌ها کار می‌کردم تیمم پیراهن دوم نداشت؛ آن وقت در بزرگسالان این همه پول صرف چنین بازیکنانی می‌شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها