یک استقلال متفاوت مقابل دوب آهن
27271
اولین بازی فرهاد بدون فراز با ستاره های خسته و مصدوم
16 ارديبهشت 1400
60
استقلالی ها 8 روز پس از آخرین بازی خودشان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان که با صعود به عنوان صدرنشین گروه مرگ همراه شد باید به مصاف ذوب آهن برود و از تیم اصفهانی در ورزشگاه آزادی میزبانی کند.

روزنامه گل -

نبود فراز کمالوند تنها تفاوت استقلال با بازی های گذشته نیست. استقلال برای این بازی چند غایب تاثیرگذار هم دارد. محمد نادری قزعا مقابل ذوب آهن غایب خواهد بود و احتمالا بازهم هروی میلیچ در دفاع چپ به میدان می رود. البته با توجه به خستگی زیاد میلیچ و البته در پیش بودن دربی فرهاد مجیدی با استراحت دادن به این مدافع کروات از متین کریم زاده در دفاع چپ استفاده کند که در لیگ قهرمانان برای استقلال اصلا به میدان نرفت. وریا غفوری هم دیگر بازیکنی است که با توجه به خستگی زیاد و البته مصدومیتی که در بازی با الشرطه دچارش بود شنیده می شود که مقابل ذوب آهن در ترکیب اصلی حضور نخواهد داشت تا برای دربی پیش رو کاملا آماده و سرحال باشد. محمد رشید مظاهری مظاهری که در هر 6 بازی لیگ قهرمانان آسیا گلر اصلی بود هم دیگر بازیکنی است که شنیده می شود مقابل ذوب آهن از روی نیمکت کار را دنبال می کند تا حسین حسینی پس از مدت ها دوباره فرصت بازی کردن پیدا کند. به این ترتیب حضور حسین حسینی و احمد موسوی به جای این دوبازیکن فیکس استقلال مقابل ذوب اهن از جمله تغییرات مهمی است که در ترکیب اصلی آبی ها رخ خواهد داد.

فرشید اسماعیلی که هم خسته است و هم آسیب دیدگی جزئی دارد هم برابر ذوب آهن غایب خواهد بود. فرهاد مجیدی برای دربی به یک اسماعیلی قبراق و آماده مانند 3 بازی اول لیگ قهرمانان آسیا نیاز دارد و اصلا نمی خواهد روی ستاره تیمش ریسک کند. شیخ دیاباته و مهدی قایدی هم قرار است مقابل ذوب آهن استراحت کنند و احتمالا فقط یک نیمه و آنهم فقط در صورت لزوم وارد بازی خواهند شد. یکی دیگر از تغییرات احتمالی استراحت دادن به محمدحسین مرادمند است که 3 اخطاره بوده و با گرفتن کارت زرد احتمالی مقابل ذوب آهن دربی را از دست خواهد داد. احتمالا سیاوش یزدانی و عارف غلامی زوج خط دفاعی استقلال در بازی مقابل ذوب آهن هستند. محمد دانشگر که پس از حدود 2 ماه دوباره به تمرینات استقلال برگشته است هم احتمالا در لیست هجده نفره قرار خواهد گرفت تا قبل از دربی مقابل ذوب آهن به میدان برود و در شرایط بازی قرار بگیرد.

به عبارت دیگر استقلال برابر دوب آهن هم باید خستگی بازی های فشرده آسیایی را از تن بیرون کند و هم نفرات اصلی اش را برای دربی در بالترین سطح آمادگی جسمانی نگه دارد. از طرف دیگر با توجه به اختلاف و فاصله ای که بین آبی ها و 2 تیم صدرنشین افتاده از دستت دادن امتیاز این بازی خانگی می تواند به معنای از بیم رفتن شانس قهرمانی باشد. البته فرهاد بازیکنان خوب و با کیفیتی مثل مسعود ریگی، بابک مرادی، مهدی مهدی پور و ارسلان مطهری دارد که شاید خستگی آنها کمتر از دیگر بازیکنان باشد و بتوانند کار را برای استقلال دربیاورند. آنچه که مسلم است فرهاد مجیدی و شاگردانش مقابل دوب آهن کار سختی در پیش دارند و باید کاملا حرفه ای و اقتصادی بازی کنند تا هم امتیاز بگیرند و هم با آمادگی کامل و بدون محروم و مصدوم به مصاف پرسپولیس بروند. در چنین شرایطی حدس زدن ترکیب اصلی استقلال کار چندان ساده ای نیست و همه چیز به این موضوع بستگی دارد که فرهاد مجیدی و دستیارانش برای رسیدن به اهداف و برنامه های خودشان چه برنامه و سیاستی در نظر می گیرند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها