قهرمانی پنجم به نام پرسپولیس سند می خورد
27267
کرمانی مقدم: پرسپولیس نباید تاوان اشتباه مدیران قبلی فدراسیون رابدهد
16 ارديبهشت 1400
56
هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد، این تیم در آسیا با قدرت مقابل همه حریفان ظاهر شد و بهترین نتایج را هم گرفت.

روزنامه گل -

مرتضی کرمانی مقدم می گوید پرسپولیس درآسیا خیلی خوب بود و فراتر از انتظار ظاهر شد. این تیم روز به روز بهتر شد و در هر بازی که ما دیدیدم این تیم هماهنگ تر و بهتر می شد. پرسپولیس یک تیم کامل بود که نشان داد قدرت زیادی دارد و می تواند هر تیمی را شکست دهد.

کرمانی مقدم درادامه به موضوع سند باشگاه ساختمان پرسپولیس اشاره دارد و می گوید پرسپولیس و هوادارانش نباید تاوان اشتباهات مدیران سابق فدراسیون فوتبال را بدهند.

کرمانی مقدم به بازی با سپاهان هم اشاره می کند و می گوید برنده شدن در این دیدار یعنی 50 درصد راه قهرمانی. تیم برنده در این دیدار از شانس بالایی برخوردار خواهد بود.

 

 ازبازی در لیگ قهرمانان آسیا شروع کنیم پرسپولیس را در این رقابت ها چگونه دیدید ؟

پرسپولیس در لیگ قهرمانان خیلی خوب بود.  هرچقدر در این مسابقات جلوتر رفتند روزبه ‌روز بهتر شدند و شما دیدید با اقتدار و کسب 15 امتیاز از این گروه صعود کردند. شما اگر توجه کرده باشید این تیم متکی فقط به یک یا دو بازیکن نبود چون همه خوب بودند و حتی بازیکنان ذخیره هم که به میدان آمدند نشان دادند فرقی با نفرات اصلی ندارند و به‌خوبی به تیم کمک کردند. پرسپولیس در آسیا نشان تیم کامل و یکدستی است.

 

اما بعضی ها اعتقاد داشتند صعود پرسپولیس در این گروه کار راحتی بود و این که کار سختی انجام ندادند ؟

نمی‌دانم این چه حرفی است که می‌زنند. شرایط پرسپولیس در گوا با آن همه مشکل که وجود داشت از صد تا گروه مرگ بدتر بود و دیگر نیازی به  حضور در گروه مرگ نبود. وضعیت بد آب و هوایی هند، رطوبت بالا، شرایط کرونایی و تمام مسائل کار را سخت کرده بود. به همین خاطر من عقیده دارم صعود پرسپولیس کار بزرگی بود. سال گذشته که پرسپولیس فینال رسید آیا باز هم تیم‌ها ضعیف بودند؟ اینها می‌خواهند پرسپولیس را وارد حاشیه کنند؛ وگرنه همه می‌دانند که کار پرسپولیس چقدر بزرگ بوده.

 

پرسپولیس در این بازی ها تغییرات زیادی در دور برگشت داشت و بازیکنان زیادی امتحان شدند آیا این تغییرات جواب داد ؟   

بله من به این موضوع اشاره کردم  که بازیکنان جانشین عملکرد بسیار خوبی داشتند. اعضای کادر فنی به خاطر سنگینی مسابقات و اینکه نیروی بازیکنان تحلیل نرود ترجیح داند با ترکیب متفاوت تیم را در دور برگشت به میدان بفرستند و تصمیم درستی هم بود. اما در مقابل باید بگویم بازیکنانی هم که به زمین آمدند خیلی خوب بودند. به نظر من این بهترین کار بود چون هم بازیکنان ذخیره محک خوردند و به‌خوبی جواب دادند و هم بازیکنان اصلی به‌خوبی استراحت کردند و حالا بعدازاین مسابقات خاطر کادر فنی جمع شد که 22 بازیکن آماده برای ادامه لیگ در اختیار دارد.

 

این پرسپولیس می تواند قهرمان آسیا شود ؟

عملکرد پرسپولیس در  شش بازی آسیایی که انجام داد بسار خوب بود.   پرسپولیس با قدرت مقابل همه ظاهر شد و بهترین نتایج را هم گرفت. مطمئن باشید این تیم شانس اول قهرمانی در آسیا است، آن هم در شرایطی که امسال تجربه تیم بیشتر هم شده و می‌شود روی قهرمانی آن‌ها حساب کرد.

 

 خط حمله پرسپولیس را در آسیا چگونه دیدید ؟

حضور خوب مغانلو و زدن 4 گل و نیز برگشت به موقع و خوب آل کثیر باعث شد شرایط خط حمله بسیار خوب شود. من فکر می کنم آل کثیر و مغانلو یکی از زوج‌های بی‌نظیر تاریخ خط حمله پرسپولیس هستند. البته باید به یک نکته دباره مغانلو اشاره کنم و آن این است که مغانلو تا زمانی که گل اول را برای پرسپولیس نزده بود شرایط خیلی خوبی نداشت و زیر بار فشار زیادی بود اما الان که موتور گلزنی اش روشن شده خیلی به پرسپولیس می‌تواند کمک کند زوج مغانلو و کثیر فوق العاده هستند.

 

 مهدی ترابی را چطور دیدید ؟

مهدی ترابی هم عملکرد بی‌نظیری داشت. او یا گل زد و یا پاس گل داد، او در کنار امید عالیشاه عالی بودند پس نتیجه می‌گیریم که خط هافبک پرسپولیس نمره قبولی گرفت. واقعا بازی کردن در تیمی مثل پرسپولیس کار سختی است، اما بازیکنان فعلی توانستند کاملاً با شرایط تیم یکی شوند.

 

بازی با سپاهان را چطور می بینید؟

بازی سختی است. سپاهان امسال با نویدکیا بسیار متحول شده است. به جرات می توان گفت این تیم حریف سرسخت  و تنها رقیب پرسپولیس برای قهرمانی است. البته پرسپولیس هم در شرایط آرمانی به سر می برد و این شانس را دارد که در اصفهان برنده از زمین خارج شود. من فکر می کنم پرسپولیس برنده این بازی باشد.

 

برنده این بازی قهرمان لیگ می شود ؟

برنده این بازی 50 درصد راه قهرمانی را می رود. پیروزی در این دیدار به منزله قهرمانی نیست. 8 بازی دیگر دو تیم در لیگ دارند برای همین نمی شود گفت برنده این بازی قهرمان می شود. این بازی پلی برای قهرمانی است.

 

پرسپولیس قهرمان لیگ می شود ؟

هم پرسپولیس کار سختی برای قهرمانی دارد و هم تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کنند. الان دست یحیی برای هر تاکتیکی باز است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اگر برخی حمایت‌ها از برخی تیم‌ها نباشد پرسپولیس بدون هیچ حرف و حدیثی باز هم قهرمان ایران می‌شود و باید گفت سند قهرمانی پنجم به نام این تیم می خورد.

 

 دوباره بحث سند ساختمان باشگاه حاشیه ساز شد و گویا سه دانگ سند ساختمان باشگاه به خاطر بدهی فدراسیون فوتبال به نام شرکت شستا خورده است؟

من شنیده ام که سند 6 دانگ به نام پرسپولیس است. من فکر می کنم مدیران حقوقی باشگاه باید این مشکل را به بهترین شکل حل کنند. این تیم برای 40 میلیون هوادار است. چرا پرسپولیس باید تاوان اشتباه مدیران قبلی را بدهد. فدراسیون باید بدهی خودش رابدهد و نباید برای پرسپولیس مشکل ساز شود. مدیران قبلی باید جوابگو باشند.

گفتگو: آرش جعفری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها