گل خالی خراب کردن علی کریمی را دیدید؟ نظری ندارید؟
27203
کمی در مورد جنون فوتبال
15 ارديبهشت 1400
83
  در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اصلا بازی خوب و قشنگ کم نداشتیم، اما شاید یکی از زیباترین، پرهیجان‌ترین و دراماتیک‌ترین مسابقات این مرحله، تقابل روز آخر الدوحیل قطر و الاهلی عربستان در گروه سوم بود.

روزنامه گل -

شرایط طوری شده بود که هر تیمی این بازی را می‌برد صعود می‌کرد و تساوی منجر به حذف هر دو تیم می‌شد. بازی فوق‌العاده و جذاب دنبال شد. الدوحیل پیش افتاد، پنالتی خراب کرد و الاهلی کار را به تساوی کشاند. در 10دقیقه آخر حداقل 3موقعیت عالی گلزنی برای تیم قطری داشتیم و الاهلی هم یک فرصت دو به تک استثنایی را در دقیقه 93از دست داد. باورکردنی نیست که این همه موقعیت از دست رفت تا با سوت پایان داور، تمام بازیکنان 2تیم مغموم و ناراحت روی زمین ولو شوند. چنین اتفاقی بسیار نادر است، چرا که فوتبال را عرصه تقابل غم و شادی می‌نامند، اما در پایان این کلکسیون فرصت‌سوزی، تنها غم و اندوه بود که به‌جا ماند. هر فرصتی که دو تیم خراب می‌کردند، یک درصد به‌احتمال بقای الهلال در مسابقات افزوده می‌شد. الاهلی و الهلال دشمنان قدیمی هستند و ببینید الهلالی‌ها چه کیفی کردند وقتی هدر رفتن موقعیت دو به تک الاهلی، منجر به صعود آنها شد!

از همه اینها که بگذریم بازی 2تیم یک صحنه خاص داشت که می‌تواند برای ما ایرانی‌ها جالب باشد. در دقیقه 55زمانی که مسابقه با نتیجه مساوی بدون گل دنبال می‌شد، توپ ارسالی از جناح چپ توسط بازیکنان الدوحیل روی تیر دوم به علی کریمی رسید و این بازیکن در یک قدمی دروازه خالی، این توپ را بیرون زد. صحنه واقعا عجیبی بود؛ یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌سوزی‌های فصل که در نهایت منجر به حذف الدوحیل شد. پرسش اینجاست که اگر علی کریمی همین توپ را جلوی استقلال از دست داده بود، شایعه‌پردازان و گدایان لایک و کامنت در فضای مجازی چه حرف‌هایی می‌زدند و چه قصه‌هایی می‌ساختند؟ فقط خدا می‌داند چه الم‌شنگه‌ای به‌پا می‌شد. فورا به کریمی انگ کم‌کاری برابر تیم سابقش را می‌زدند و پوست او را در شبکه‌های اجتماعی می‌کندند. اشتباه کریمی و ارتکاب به پنالتی از سوی او در بازی با استقلال سرآغاز یک دنیا حرف مفت شد، اما ببینید که او مقابل الاهلی هم در شرایط بسیار حساس‌تر گل خالی خراب می‌کند. بازیکن است؛ روز خوب و بد دارد، واقعا چرا این همه آسان با آبروی خلق خدا بازی می‌کنیم؟دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
شاهبن 16 / 02 / 1400 43 : 08 : 02

تو خوبی کیسه کش! ضعیف ترین بازیکن الدوحیل به همراه دروازه بان تیم روبروی استقلال در بازی رفت و برگشت خودش گویای همه چیز است! مکتب تیمسار خسروانی و مفنگیون دوزاری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها