تقریبا همه چیز مرحله گروهی لیگ قهرمانان برای ایران خوب بود
27202
تورنمنت پربرکت
15 ارديبهشت 1400
52
راهیابی 3 تیم از فوتبال ایران به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاق بسیار خوبی بود؛ شیرین و دلچسب. کاش شرایط طوری می‌شد که تیم شایسته فولاد هم بالا بیاید، اما آنها از پس آن گروه خیلی سخت برنیامدند.

روزنامه گل -

در هر صورت همین صعود 75درصدی هم برای ما بسیار خوب و شیرین است و از جهات مختلف می‌تواند ارزشمند باشد. بدون تعارف حال مردم این روزها زیاد خوب نیست. کرونا بیش از حد کشدار شده و مشکلات معیشتی و اقتصادی بیداد می‌کند. کارکرد اجتماعی پدیده‌ای همچون فوتبال، اتفاقا در این شرایط ارزشمندتر هم می‌شود. شب‌های مرحله گروهی خیلی از مردم کشورمان سرگرم شدند و چه خوب که سرانجام این ماجرا، صعود 3تیم محبوب فوتبال ایران به مرحله بعد بود. پرسپولیس، استقلال و تراکتور سرجمع میلیون‌ها هوادار دارند و همین حال خوش آنها در شرایط دشوار کنونی یک دنیا می‌ارزد.

بله؛ متوجهیم که مثلا قرعه استقلال ایران ساده نیست و نمی‌توان از رویارویی با الهلال عربستان به‌عنوان یک اتفاق خوشایند یاد کرد، اما لطف ماجرا به این است که تیم‌های ایرانی در یک‌هشتم نهایی به هم نخوردند. حالا در 3بازی از 4بازی منطقه غرب، ما نماینده داریم و فوق‌العاده باشکوه خواهد شد اگر هر 3 تیم ایرانی به یک‌چهارم نهایی برسند. در این صورت بخت ما برای داشتن یک فینالیست بسیار زیاد خواهد بود. اگر در این مرحله تیم‌های ایرانی به هم می‌خوردند، طبیعتا حذف یکی از آنها قطعی بود و این جای افسوس داشت. همین اتفاق هم‌اکنون برای 2 نماینده امارات رخ داده است. الوحده و الشارجه به هم خورده‌اند و تنها یکی از آنها به یک‌چهارم نهایی می‌رسد.

طبیعتا نتایج خوبی که 3 تیم ایرانی در مسابقات این فصل گرفتند باعث حفظ سهمیه حداکثری فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد. در این سال‌ها سهمیه ایران 2+2بوده و همین حالا می‌توان انتظار داشت هر اتفاقی که در مراحل بعد رخ بدهد، دست‌کم همین سهمیه برای باشگاه‌های ایرانی محفوظ بماند. طی سال‌های گذشته درخشش پرسپولیس در لیگ قهرمانان، کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای حفظ سهمیه ایران متقاعد می‌کرد، اما حالا بقیه تیم‌ها هم دست به‌کار شده‌اند و البته که این بهترین اتفاق ممکن است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها