یک هفته طوفانی علیه استقلال
27197
شلاق حوادث بعد از صعود
15 ارديبهشت 1400
61
بعد از تجربه صعودی شیرین و دلچسب از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، حالا استقلال با چند چالش مواجه شده؛ مسائلی که ذهن هواداران این تیم را درگیر کرده و لازم است باشگاه با عزم جدی در مورد آنها چاره‌اندیشی کند

روزنامه گل -

.

جدایی فراز در «کمال» تعجب

فرهاد مجیدی در بازگشت به نیمکت استقلال از فراز کمالوند برای همکاری دعوت کرد و این مربی که سابقه هدایت چند تیم در لیگ برتر را در کارنامه داشت، پذیرفت به‌عنوان دستیار کنار مجیدی قرار بگیرد. در این مدت هم نتایج خوبی به دست آمد و به ویژه بعد از صعود استقلال از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، بسیاری از تحلیل‌گران به نقش ویژه فراز در این موفقیت اشاره کردند. با این حال از قبل هم زمزمه‌هایی در مورد حضور کمالوند روی نیمکت سایپا به گوش می‌رسید؛ آنچه سرانجام محقق شد و کمالوند سرمربیگری سایپا را پذیرفت. در حال حاضر انتشار این خبر باعث نگرانی گروهی از هواداران استقلال شده است؛ مخصوصا آنها که اتفاقات فنی و تئوری تیم را به کمالوند نسبت می‌دادند. باید دید جدایی او چه تغییری در شرایط استقلال به وجود خواهد آورد.

دستیار خارجی؟ فعلا نه

به هر حال اما فرهاد مجیدی از حالا به بعد باید به دنبال یافتن یک جانشین برای فراز کمالوند و تکمیل کادر فنی‌اش باشد. در همین راستا شنیده می‌شود مجیدی روی یک مربی اسپانیایی نظر دارد؛ کسی که قبلا هم زمان سرمربیگری فرهاد در تیم ملی امید گزینه اصلی او بود، اما همکاری دو طرف میسر نشد. حالا مجیدی می‌خواهد این مربی را به ایران بکشاند، اما حتما می‌دانید که به‌خاطر اجرای قانون منع جذب خارجی‌ها، این ایده دست‌کم تا پایان فصل عملی نیست. شاید برای فصل جدید، با تغییر قوانین امکان استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی فراهم شود، اما فعلا نه!

محرومیت از جذب بازیکن

دیروز همچنین خبر نگران‌کننده دیگری در مورد بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال منتشر شد. موضوع این است که لکیچ، مربی صربستانی پیشین استقلال که فصل گذشته در مقطعی دستیار فرهاد مجیدی بود، برای گرفتن مطالباتش به فیفا شکایت کرده و حالا هم فیفا با ارسال ایمیلی برای باشگاه ایرانی، از بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی آبی‌ها خبر داده است. البته در این مورد خیلی جای نگرانی نیست، چرا که گفته می‌شود مطالبات مربی صربستانی اندک است و باشگاه با پرداخت آن قادر خواهد بود دوباره پنجره را باز کند.

میزبانی فرمالیته

کنفدراسیون فوتبال آسیا «فعلا» تصمیم دارد مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به‌صورت تک بازی برگزار کند. حالا اینکه آیا این تصمیم تغییر می‌کند یا نه، طی هفته‌های آینده مشخص خواهد شد. چنان که جدول و قرعه نشان داد، پرسپولیس در این تک بازی میهمان تیم استقلال تاجیکستان است، اما استقلال و تراکتور به ترتیب باید میزبان الهلال و النصر عربستان باشند. در این میان به نظر می‌رسید با توجه به حضور دو تیم ایرانی در خاک عربستان در مرحله گروهی، دیگر مشکلی بابت حضور تیم‌های این کشور در ایران وجود ندارد، اما گویا اینطور نیست و رسانه‌های متعدد عربی طی روزهای گذشته از برگزاری بازی استقلال- الهلال و تراکتور- النصر در زمین بی‌طرف خبر داده‌اند؛ آنچه اگر درست باشد، یک دردسر بزرگ دیگر برای هر دو تیم خواهد بود.

رقیب سرسخت

از همه اینها که بگذریم، استقلال انصافا در مرحله یک‌هشتم نهایی سخت‌ترین قرعه را دارد و باید با الهلال عربستان مصاف بدهد. الهلال در لیگ قهرمانان آسیا نمایشی ناامید‌کننده داشت و به سختی توانست جواز صعود از مرحله گروهی را به دست بیاورد. به همین دلیل هم الهلال با روژیر میکاله، سرمربی برزیلی ادامه نخواهد داد. باشگاه عربستانی به دنبال تقویت همه‌جانبه خود تا شهریورماه و زمان آغاز مرحله حذفی مسابقات است. آنها به این منظور با ژوزه مورایس دستیار پیشین مورینیو در اینترمیلان به توافق رسیده‌اند و او قرار است با هواپیمای اختصاص راهی ریاض شود. الهلال در فاز جذب بازیکن هم بسیار جدی است و حتی شایعاتی در مورد حضور احتمالی موسی مارگا، مهاجم مالیایی پورتو در این تیم به گوش می‌رسد


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها