27186
اسدی: برنامه ریزی سازمان لیگ ایراد دارد اما پرسپولیس باید با تمام توان برای قهرمانی بجنگد
15 ارديبهشت 1400
47
  ابراهیم اسدی هافبک سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی و شاگردانش با توجه به برنامه ریزی فشرده سازمان لیگ تحت فشار هستند چون بازی های آسیایی را به تازگی پشت سر گذاشته اند و به سرعت باید وارد لیگ شوند اما چاره ای نیست و باید با تمام توان برای قهرمانی در لیگ برتر بجنگند.

روزنامه گل -

ابراهیم اسدی هافبک سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی و شاگردانش با توجه به برنامه ریزی فشرده سازمان لیگ تحت فشار هستند چون بازی های آسیایی را به تازگی پشت سر گذاشته اند و به سرعت باید وارد لیگ شوند اما چاره ای نیست و باید با تمام توان برای قهرمانی در لیگ برتر بجنگند.

 

پرسپولیس در آسیا به عنوان سرگروه به مرحله بعدی رقابتها صعود کرد. عملکرد تیم را در این مسابقات چطور دیدید؟

به نظرم بچه‌ها عالی کار کردند و به جز یک باخت که اتفاقا در آن بازی هم تیم برتر میدان بودند در تمام بازی ها برنده شدند و با  اقتدار به مرحله بعدی رقابتها صعود کردند تا برای دیگر تیم های آسیایی خط و نشان بکشند. پرسپولیس به یک تیم هماهنگ تبدیل شده که سرعت بالایی هم دارد و شکست دادن چنین تیمی واقعا سخت است. یحیی گل محمدی امسال خودش تیمش را بسته و خصوصیات تمام بازیکنانش را می داند و به خوبی از آنها بازی می گیرد. پرسپولیس الان در هر پست بازیکنان سطح بالا و آماده ای دارد و دست کادر فنی باز است.

 

 

استقلال تاجیکستان حریف بعدی پرسپولیس در آسیا است. در مورد این دیدار در مرحله حذفی چه نظری دارید؟

به نظرم بازی خیلی سختی است. کلا بازی های مرحله حذفی سخت است چون اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباه باشد و یک تیم از گردونه رقابت خارج شود. به نظرم پرسپولیس باید همین روند را حفظ کند و حتی کارش را به لحاظ فنی ارتقا بدهد و با قدرت و تمرکز بالا به مصاف استقلال تاجیکستان برود.

 

چه شناختی از استقلال تاجیکستان دارید؟

تیم خیلی خوبی به نظر می رسد. استقلال تاجیکستان بالاتر از الهلال عربستان از گروهش صعود کرد و در لیگ کشورش هم افتخارات زیادی به دست آورده و حالا به دنبال درخشش در آسیا است و به نظرم پرسپولیس کار بسیار سختی در مقابل این تیم دارد اما با توجه به فرم ایده آلی که پرسپولیس دارد اگر مشکلی پیش تیاید و همین روند را حفظ کند از سد استقلال تاجیکستان هم می گذرد.

 

چه تصوری از بازی پرسپولیس و سپاهان در اصفهان دارید؟

به نظرم بازی خیلی سختی است چون پرسپولیس تازه از آسیا برگشته و در شرایط خاص آب و هوایی هند بازی کرده که باعث می شود بدن بچه‌ها تحلیل برود ضمن اینکه بچه‌ها استراحت لازم را نداشتند و به محض ورود به ایران هم قرنطینه شدند و در کار سخت است و الان هم باید به اصفهان بروند تا مقابل یکی از مدعیان لیگ برتر در یک بازی حساس و مهم شرکت کنند.

 

به نظر می رسد همه چیز به ضرر پرسپولیس است. اینطور نیست؟

به هر حال شرایط همین است و کاری نمی شود کرد. پرسپولیس واقعا تحت فشار است اما چاره ای نیست و باید با تمرکز بالا و با تمام قدرت برای قهرمانی در لیگ برتر بجنگند. من این شرایط را تجربه کرده انم و کار واقعا سخت است اما تیم بزرگ در روزهای سخت خودش را نشان می دهد. پرسپولیس دو بازی سخت و سرنوشت ساز در پیش دارد اما باید مقابل سپاهان و استقلال در دربی هر چه دارند در زمین بگذارند چون هر دو بازی ۶ امتیازی است و حریفان هم تیم های بزرگ و مدعی هستند و کار خیلی سخت است.

 

یحیی گل محمدی به برنامه ریزی سازمان لیگ معترض بود. به نظرت حق با یحیی است؟

بله چون پرسپولیس نماینده ایران در آسیا است و درخشش خوبی هم در این رقابتها داشت و در آن شرایط سخت خوب هم نتیجه گرفت. الان هم در ایران نباید اینقدر پرسپولیس را تحت فشار قرار بدهند چون واقعا بچه‌ها خسته اند و نیاز به استراحت دارند. به نظرم یحیی حق دارد اعتراض کند چون فشردگی بیش از حد باعث مصدومیت شدید بازیکن شده و بازیکنان به لحاظ روانی هم به مشکل می خورند اما چاره ای نیست. برنامه ریزی سازمان لیگ ایراد دارد اما پرسپولیس باید با تمام این مشکلات بجنگد و برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران تلاش کند.

 

پرسپولیس می تواند گلات قهرمانی کند؟

والا همه ما دوست داریم این اتفاق بیفتد و هواداران و پیشکسوتان هم حمایت می کنند تا پرسپولیس برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شود و بچه‌ها جام را بالای سر ببرند و دل هواداران را شاد کنند.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها