27185
محمد خانی: بردن سپاهان یعنی رسیدن به یک قدمی گلات!
15 ارديبهشت 1400
48
 مهاجم گلزن ملی پوش و مربی سابق روزهای دور پرسپولیس عقیده دارد با حل شدن مشکل گلزنی این تیم دیگر راه قهرمانی پرسپولیس در لیگ راحت شد و در آسیا هم بخت نخست قهرمانی است.

روزنامه گل -

ناصر محمد خانی می گوید پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا روز به روز بهتر شد و نشان داد که هیچ تفاوتی بین بازیکنان نیمکت نشین و اصلی این تیم وجود ندارد. درخشان در ادامه به حل شدن مشکل گلزنی پرسپولیس اشاره دارد و می گوید زوج مغانلو و آل کثیر به خوبی با هم هماهنگ شدند و گلهای زیادی هم به ثمر رساندند تا مشکل خط حمله پرسپولیس هم حل شده باشد و در لیگ ما یک تیم سراسر هجومی را ببینیم و از این منطقه هم خاطرمان جمع شده باشد.

ناصر محمد خانی در مورد ترابی می گوید او عصای دست کادرفنی است. او مهره ای است که می تواند سرنشت یک بازی را عوض کند.

محمدخانی به بازی با سپاهان هم در لیگ اشاره می کند و می گوید برنده این دیدار به قهرمانی نزدیک تر می شود و پرسپولیس توانایی برنده شدن در این دیدار را دارد.

 

بازی‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان را چطور دیدید ؟

 پرسپولیس از روزی که قدم در رقابتهای آسیایی گذاشت تا روزی که این رقابتها به پایان برسد روز به روز بهتر شد و در هر بازی ما دیدیدم این تیم هماهنگ تر و بهتر می شود. پرسپولیس یک تیم کامل بود که نشان داد قدرت زیادی دارد و می تواند هر تیمی را شکست دهد. 5 برد از 6 بازی بسیار عالی است. باخت به الوحده هم بیشتر شبیه یک حادثه بود و باید گفت آن روز،  روز پرسپولیس نبود. هرچه زدند به در بسته خورد . پرسپولیس با اینکه مقابل الوحده شکست خورد اما بازهم بازی رو به جلو و خوبی از خود نشان داد. از سوی دیگر نکته مهمی که در این رقابتها وجود داشت راه افتادن خط حمله تیم بود. مغانلو و ال کثیر به خوبی با هم هماهنگ شدند و گلهای زیادی هم به ثمر رساندند تا مشکل خط حمله پرسپولیس هم حل شده باشد و در لیگ ما یک تیم سراسر هجومی را ببینیم و از این منطقه هم خاطرمان جمع شده باشد.

 

 پرسپولیس در دیدار آخر و بازی مقابل گوا تغیرات زیادی داشت بازیکنان جانشین را چطور دیدید ؟

بازیکنان جانشین عملکرد بسیار خوبی داشتند. در بازی دوم با گوا و بازی آخر با الریان ، کادر فنی ترجیح داند با ترکیب متفاوت تیم را به میدان بفرستند. بازیکنانی هم که به زمین آمدند خیلی خوب بودند. به نظر من این بهترین کار بود چون هم بازیکنان ذخیره محک خوردند و به‌خوبی جواب دادند و هم بازیکنان اصلی به‌خوبی استراحت کردند و حالا بعدازاین مسابقات خاطر کادر فنی جمع شد که 22 بازیکن آماده برای ادامه لیگ در اختیار دارد.

 

بعضی ها خصوصا استقلالیها اعتقاد دارند صعود پرسپولیس از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا کار ساده‌ای بود و این تیم در گروه مرگ قرار نداشت، فکر می کنید درست است ؟

نمی‌دانم این چه حرفی است که می‌زنند. شرایط پرسپولیس در گوا با آن‌همه مشکل که وجود داشت از خود مرگ بدتر بود و دیگر نیازی به گروه مرگ نبود. وضعیت بد آب و هوایی هند، شرایط کرونایی و تمام مسائل کار را سخت کرده بود. به خاطر همین صعود پرسپولیس کار بزرگی بود. سال گذشته که پرسپولیس فینال رسید آیا بازهم تیم‌ها ضعیف بودند؟ این‌ها می‌خواهند پرسپولیس را وارد حاشیه کنند؛ وگرنه می‌دانند که کار پرسپولیس چقدر بزرگ بوده است. این را هم باید اضافه کنم همه گروه‌ها سختی بودند در آسیا اصلاً گروه ساده‌ای‌ وجود ندارد چون بهترین‌های هر کشور به این مسابقات می‌آیند تا بهترین نتایج را بگیرند. من به شما به جرات می‌گویم تیم گوا تیم بسیار خوبی بود که برای همه تیم‌های گروه دردسرساز شد و به‌نوعی پدیده این گروه و حتی آسیا بود.

 

عملکرد خط حمله پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا چطور دیدید ؟

 عملکرد خط حمله پرسپولیس خوب بود. هم مغانلو و هم آل کثیر انتظارات را برآورده کردند. مغانلو که تازه به پرسپولیس اضافه شده نشان داد بازیکن قابلی است و به موقع توانست خودش را با تیم هماهنگ کند. هماهنگ شدن به موقع او با تیم به گلزنی هایش کمک کرد. مغانلو قد و بالای خوبی دارد و از فیزک مناسبی هم بر خوردار است او هم خوب سر می زند و هم خوب شوت می زند. در فضا به خوبی جاگیری می کند و مهمتر از همه اینکه با خط دفاع حریف درگیر است و فشار خوبی در زمان پرس وارد می کند. او یک مهاجم کامل است و فقط باید دقتش را بیشتر کند تا گلهای بیشتری به ثمر برساند. الان که موتور گلزنی اش روشن‌شده خیلی به پرسپولیس می‌تواند کمک کند البته خط هافبک هم در این مدت به‌خوبی با نوع بازی او آشنا شده و به‌خوبی او را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهند. آل کثیر هم  با توجه به محرومیت و فشار هایی که بر روی او بود به خوبی در این مسابقات توانست به روزهای خوب خودش نزدیک شود و در خدمت تیم باشد. من فکر می نم کادر فنی به خوبی به او بها داد و او توانست خودش را پیدا کند و به اعتماد کادر فنی جواب مثبت دهد. آل کثیر می تواند در ادامه لیگ بهتر شود و به پرسپولیس کمک کند. زوج مغانلو و کثیر فوق‌العاده هستند.

 

هم‌زمان به خوب شدن این دو بازیکن مهدی عبدی خیلی افت کرده است ؟

متأسفانه همین‌طور است. مهدی عبدی خیلی افت کرده است. او با ادامه این شرایط بدتر هم خواهد شد. متأسفانه در این مدت حاشیه‌های او زیاد بود و بیشتر از حد در فضای مجازی حضور دارد تا در زمین فوتبال! او فصل گذشته گل‌های حساسی به ثمر رساند و امید اول گلزنی پرسپولیس بود اما او با این شرایط هم فیکس بودن را از دست و هم اینکه چنین بازیکنی با این شرایط از پرسپولیس دور خواهد شد و دیگرکسی به او اطمینان نخواهد کرد.

 

مهدی ترابی را در خط هافبک چطور دیدید ؟ او با با 5 پاس گل بهترین پاسور این مسابقات بود البته گل هم زد.

مهدی ترابی در این مسابقات عملکرد بی‌نظیری داشت او واقعا عالی بود. او یک بازیکن تاثیر گذار و عالی است که قبلا هم کیفیت خودش را نشان داده بود. او هم خوب گل می زند و هم خوب تیم را با پاس های خوبش راه می اندازد. او یکی از تاثیر گذار ترین بازیکنان پرسپولیس در این تورنمنت بود که در ادامه راه و در لیگ برتر و نیز ادامه مسابقات آسیایی عصای دست کادرفنی خواهد بود. 

 

 این پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟

پرسپولیس در مرحله مقدماتی باقدرت مقابل همه ظاهر شد و بهترین نتیجه را هم گرفت. مطمئن باشید این تیم شانس اول قهرمانی در آسیا است، آن‌هم در شرایطی که امسال تجربه تیم بیشتر هم شده و می‌شود روی قهرمانی آن‌ها حساب کرد. البته بازهم باید این را اضافه کنم پرسپولیس نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیرد اگر همین‌طور باشد همان‌طور که گفتم این تیم می‌تواند قهرمان شود.

 

در ادامه لیگ پرسپولیس را  چطور می‌بینید ؟

پرسپولیس در ادامه لیگ کار سختی دارد و متقابلاً هم‌تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کنند کار به‌مراتب سختی دارند. این راهم باید اضافه کنم با توجه به بازیکنان خوبی که پرسپولیس دارد، دست یحیی برای هر تاکتیکی باز است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اگر برخی حمایت‌ها از برخی تیم‌ها نباشد پرسپولیس بدون هیچ حرف‌وحدیثی بازهم قهرمان ایران می‌شود.

 

پرسپولیس بازی حساسی با سپاهان دارد؟ این دیدار را چطور می بینید؟

مطمنا بازی سختی خواهد بود. سپاهان امسال با نوید کیا خوب نتیجه گرفته است. نتیجه این دیدار در سرنوشت قهرمانی تاثیر دارد.من فکر می کنم پرسپولیس الان به خوبی آماده است و می تواند با ارائه یک بازی خوب 3 امتیاز این دیدار را در اصفهان بگیرد. البته تاکید می کنم برنده این دیدار قهرمان نمی شود اما به قهرمانی کمک می کند. پرسپولیس اگر پرسپولیس لیگ قهرمانان باشد می تواند برنده باشد.

گفتگو: آرش جعفری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها