نگاهی به گزینه های جانشینی فراز کمالوند در استقلال
27170
از نامجو مطلق تا سورپرایزی به نام علی دوستی و مربی خارجی!
15 ارديبهشت 1400
131
پس از جدایی فراز کمالوند که به عنوان مدیرفنی در کادرفنی استقلال با فرهاد مجیدی همکاری می کرد حالا خلاء یک دستیار با تجربه روی نیمکت آبی پوشان احساس می شود. هرچند صالح مصطفوی و فرشاد ماجدی و همچنین بهزاد غلامپور به عنوان مربی گلر ها در کادرفنی استقلال حضور دارند، اما تجربه و سابقه آنها آنقدر زیاد نیست که به ویژه در بازی های بزرگ عصای دست و تکیه گاه فرهاد مجیدی شوند. فرهاد در 2 مرتبه قبلی که سرمربی استقلال بود یکبار بیژن طاهری و مرتبه بعد مجید نامجومطلق را به عنوان دستیار اول در کنار خود داشت. حالا تا قبل از دربی استقلال باید یک دستیار با تجربه و کارنامه دار را جانشین فراز کمالوند کند. در این خصوص گمانه زنی هایی مطرح است و نام چند گزینه به شکل غیر رسمی مطرح شده که البته هیچ کدان تایید یا تکذیب نشده اند. در ادامه این اسامی را باهم مرور می کنیم.

روزنامه گل -

مجید نامجو مطلق

اولین و جدی ترین گزینه مجید نامجومطلق است که در اواسط لیگ نوزدهم با فرهاد مجیدی به استقلال آمد و در مجموع موفق هم بودند. نامجو مطلق با کناره گیری فرهاد در پایان فصل در 3 بازی لیگ قهرمانان 2020 سرمربی موقت استقلال شد که با پیروزی مقابل الاهلی و تساوی برابر الشرطه موفق استقلال از گروهش بالا ببرد، اما در یک هشتم برابر پاختاکور بازنده شد. هرچند استقلال بحران زده در آن مقطع به لحاظ فنی عملکرد بدی نداشت، اما در بحث مدیریت و کنترل حاشیه ها نامجو مطلق نشان داد توانایی سرمربیگری در استقلال را ندارد. برای همین مدیران باشگاه او را از بین گزینه های سرمربیگری استقلال کنار گذاشتند. تقریبا تمام اعضای کادرفنی فصل گذشته که در لیگ قهرمانان هم هدایت تیم را برعهده داشتند امروز در کنار فرهاد مجیدی هستند. از بهزاد غلامپور و صالح مصطفوی گرفته تا نصرالله عبدالهی و گفته می شود فرهاد مجیدی خواهان اضافه شدن نامجومطلق شده تا به عنوان جانشین کمالوند و دستیار اول به کادر فنی اضافه شود. سکوت نامجو مطلق و باشگاه استقلال مقابل این شایعه که در این چند روز زیاد مطرح شده است نشان می دهد که این موضوع چندان هم بی ربط و بدون پشتوانه نیست!

پیروز قربانی

گزینه بعدی پیروز قزبانی است. فرهاد وقتی به استقلال برگشت خواهان اضافه شدن هم تیمی سابق خودش به کادرفنی شد. آنهم در شرایطی که قربانی در کادرفنی سایپا حضور داشت. هرچند در نهایت قربانی که در حضور کمالوند نقش خودش در کادرفنی را کمرنگ و در حد دستیار دوم می دید ترجیح داد در آخرین لحظه از همکاری با فرهاد انصراف دهد. اینکه مجیدی هنوز تمایل دارد با پیبروز که دیگر در کادرفنی سایپا هم نیست به عنوان دستیار اولا کار کند یا قربانی حالا که کمالوند رفته تمایل دارد تا دستیار اول فرهاد شود هنوز مشسخص نیست، اما از قزبانی هم به عنوان یکی از گزینه های اصلی و جدی اضافه شدن به کادرفنی استقلال نام برده می شود. به خصوص که پیروز هم در این چند روز که نامش به عنوان گزینه احتمالی مطرح شده برخلاف معمول واکنشی از خودش نشان نداده است تا از این موضوع به عنوان چراغ سبز او برای حضور در کادر فنی آبی ها تعبیر شود. شاید هم در ایبن مدت تماس یا صحبت هایی بین فرهاد و پیروز رد و بدل شده باشد؟

بیژن طاهری

بیژن طاهری سومین گزینه است که احتمال دارد به عنوان جانشین کمالوند به کادرفنی استقلال اضافه شود. مربی با تجربه و بی حاشیه ای که در لیگ هجدهم دستیار شفر و سپس فرهاد مجیدی بود و پس از آنهم راهی کادرفنی سایپا شد تا به ابراهیم صادقی جوان کمک کند. هرچند شانس طاهری کمتر از نامجومطلق و حتی قربانی است، اما به هرحال احتمال اینکه در روزها و ساعت های آینده نامش به عنوان عضو جدید کادرفنی اعلام شود وجود دارد و این اتفاق دور از ذهن نیست.

حمید علی دوستی

نام یک گزینه غیر منتظره هم دربین کسانی که احتمال حضور آنها درکادرفنی استقلال وجود دارد شنیده می شود. حمید علی دوستی است. مربی سابق تیم ملی جوانان که سابقه سرمربیگری در تیم هایی چون سایپا، پیکان و تراکتور تبریز را در کارنامه دارد. زمانی که فرهاد مجیدی قرار بود به عنوان جانشین محمود فکری انتخاب شود هم خبرهایی درباره حضور علی دوستی در کادرفنی استقلال شنیده می شد که گفته می شود رابطه بسیار خوب و نزدیکی با فرهاد دارد. شاید این بار شاهد حضور این ستاره سابق تیم ملی و باشگاه هما روی نیمکت استقلال باشیم.

مربی خارجی

  • از این 4 مربی ایرانی خبرهایی هم درباره اضافه یک دستیار خارجی به کادرفنی استقلال شنیده می شود. البته با توجه به اینکه امکان ثبت قرارداد مربی خارجی وجود ندارد و کارت مربیگری برای آنها صادر نمی شود اگر دستیار خارجی به استقلال بیاید نمی تواند در مسابقات روی نیمکت آبی ها بنشیند. این که کدام مربی با کیفیت خارجی حاضر است در چنین شرایطی کار کند یا اصلا دستیاری با این شرایط به درد استقلال می خورد و به کار فرهاد می آید موضوعی است که درباره آن تردید هایی وجود دارد. از مربی های اسپانیایی و البته جیری ساناک که سابقه همکاری در استقلال با وینفرد شفر را دارد به عنوان گزینه های خارجی نیمکت آبی ها نامبرده می شود.ساناک برای حضور در استقلال چراغ سبز نشان داده و البته اعلام کرده که برخلاف شایعات مطرح شده هنوز هیچ پیشنهادی از طرف باشگاه استقلال دریافت نکرده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها