پرسپولیس به بُردن عادت کرده
27153
بزیک: زوج مغانلو و آل‌کثیر جواب داد
15 ارديبهشت 1400
44
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به نظرم اسم تیم‌ها اصلاً مهم نیست و باید دید در روز مسابقه چه وضعیتی دارند.

روزنامه گل -

ادموند بزیک در خصوص عملکرد تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این رقابت‌ها مهمترین ویترین بازی‌های باشگاهی آسیاست که برای تیم‌های ایرانی اتفاق می‌افتد. پرسپولیس نشان داد کاملاً آماده و تیم یکدستی است که بازیکنان در آن به درک بالایی از یکدیگر رسیده‌اند. پرسپولیس به بُردن عادت کرده و این عادت خوب شاگردان گل‌محمدی است.

وی افزود: اینکه پرسپولیس بازیکنان خوبی دارد از دو جنبه قابل بحث است؛ از یک جنبه دردسرآمیز است، اما از سوی دیگر به خاطر تنوع بازیکنان، کادرفنی سیستم‌های مختلف و تفکراتش را اجرا می‌کند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: عیسی آل‌کثیر به خاطر محرومیتی که داشت شبیه شهریار مغانلو، می‌توان گفت ۶ ماه حضور نداشت. وقتی بازیکنی را به این شکل محروم می‌کنند و حتی حق تمرین کنار تیمش ندارد، مانند این است که مصدوم باشد، اما مشاهده کردید که زوج مغانلو و آل‌کثیر به خوبی جواب داد و بابت عملکرد این دو مهاجم خیلی خوشحالم.

بزیک پیرامون اشتباهات خط دفاعی پرسپولیس تصریح کرد: در تورنمنت‌ها هر تیمی کمتر اشتباه کند به فینال رقابت‌ها می‌رسد. در همین حال اشتباهات مرحله گروهی برای تیم‌ها قابلیت جبران بیشتری دارد. اما پرسپولیس باید توجه داشته باشد که جبران اشتباهات در مراحل بالاتر خیلی سخت می‌شود. چون پرسپولیس در جریان بازی به رقبایش فرصت زیادی نمی‌داد. معمولاً رقبای پرسپولیس برای گلزنی از ضربات ایستگاهی و شروع مجدد‌ها استفاده می‌کردند. این موضوع نقیصه‌ای است که به خاطر اشتباهات فردی و عدم تمرکز رخ می‌دهد. این نقیصه را باید کادرفنی پرسپولیس حل کند.

بازیکن سال‌های گذشته پرسپولیس عنوان کرد: الهلال عربستان یکی از تیم‌های با سابقه لیگ قهرمانان آسیاست. وقتی تیمی در عربستان این تیم را شکست می‌دهد حتما قابلیت‌های زیادی داشته است. قطعا بازیکنان استقلال تاجیکستان هم قصد دارند نمایش خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشند و دیده شوند؛ بنابراین نماینده تاجیکستان را نباید دست کم گرفت.

وی در پایان گفت: به نظرم پرسپولیس بهترین تیم مرحله گروهی غرب آسیا است و گروه ما هم سخت بود. بعضی گروه‌ها در حالی لقب مرگ دارند که هیچ تیم قهرمانی در آن حضور ندارد. به نظرم اسم تیم‌ها اصلا مهم نیست و باید دید در روز مسابقه چه وضعیتی دارند. با این اوصاف پرسپولیس باید توجه داشته باشد که، چون تک بازی است و بازی مرحله حذفی خطرناک است با تمام تمرکز وارد زمین شود و حریف را دست کم نگیرد. اگر شرایط خوب پیش برود شاگردان گل‌محمدی قهرمانی خودشان را در لیگ برتر هم تکرار می‌کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها