مددی تابعیت مضاعف داشت، صلاحتیش تأیید نمی‌شد
27034
نظری: هیئت مدیره باشگاه از انتقال کمالوند به سایپا بی‌اطلاع بود
13 ارديبهشت 1400
25
سخنگو و عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال اعلام کرد، هیئت مدیره این باشگاه از عزم فراز کمالوند برای حضور در سایپا بی‌اطلاع بوده است.

حجت نظری سخنگوی باشگاه استقلال در نشست خبری امروز (دوشنبه) خود ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: جا دارد یکبار دیگر صعود مقتدرانه استقلال را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به هواداران تبریک بگویم. در ایام لیالی قدر هستیم و ان‌شاءالله طاعت و عبادت همه مورد قبول درگاه حق باشد. شهادت حضرت علی (ع) را هم تسلیت می‌گویم. روز کارگر و روز معلم را نیز به همه، به ویژه آنهایی که استقلالی هستند، تبریک گفته و گرامی می‌داریم. امیدواریم با همین قدرت که در آسیا حضور داشتیم در لیگ هم کار را ادامه دهیم. ما نیز مقدمات کارها را انجام می‌دهیم تا تیم را به قله پیروزی برسانیم.

وی در مورد اینکه چرا باشگاه استقلال به نسبت پرسپولیس و دیگر تیم‌ها برای بحث تغییر زمان بازی‌ها از نظر واکنش‌ها عقب است، گفت: اینکه همیشه باشگاه از رقیبان عقب است، اینطور نبوده و بیشتر مواقع اوضاع بهتر بوده است. پس از اینکه دوستان در پرسپولیس موضع گرفتند هم مدیررسانه‌ای و هم باشگاه ما واکنش نشان دادند. ما تابع سازمان لیگ هستیم. البته انتظار داریم که برای بازی‌های لیگ عدالت برقرار باشد. بازی‌ها باید مثل نیم‌فصل اول دنبال شده تا عدالت رعایت شود. حتماً پیگیر حقوق استقلال هستیم و تلاش می‌کنیم منافع باشگاه را تأمین کنیم. در نهایت همه تابع سازمان لیگ هستیم.

سخنگوی باشگاه استقلال درباره فشارها برای خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم تصریح کرد: اصل 44 قانون اساسی دنبال این است که امورات غیردولتی را مردم اداره کنند. وزارت ورزش هم سعی کرده است استقلال و پرسپولیس را به مردم به واگذار کند و تلاش می‌کند باشگاه‌ها را خصوصی کند. هر چند که اعتقاد دارم کل باشگاه‌ها باید خصوصی باشند. اگر چه شاید برخی زیرساخت‌ها فراهم نباشد، اما می‌توانیم خصوصی شویم تا مثل دیگر کشورهای دنیا کارها انجام شود. امیدواریم مقدورات خصوصی‌سازی انجام شود.

نظری در مورد اتفاقات سال‌های گذشته (جدایی برخی ستاره‌ها) و اینکه برای حفظ شاکله تیم و استقلال فعلی چه تضمینی می‌دهند، یادآور شد: ما مدیرانی که اکنون مسئولیت داریم یکبار اول فصل نشان دادیم سابقه منفی که اشاره شد را نداریم. همه دست به دست هم دادیم که شاکله تیم را حفظ کنیم، هر چند که دو عزیز به نام‌های چشمی و کریمی جدا شدند. بازیکنان خوبی نیم‌فصل اضافه شدند که خودش نشان می‌دهد تجربه ما منفی نیست. خودمان هم در تلاش هستیم در بازی با الهلال سربلند خارج شویم. امیدوار هم هستیم بازی در ایران برگزار شود و کارهای اولیه را در این مورد انجام دادیم. برنامه‌هایی نیز داریم که داشته‌های‌مان را حفظ کرده و حتی اضافه هم بکنیم.

وی در واکنش به این سؤالات که «آیا روابط نزدیک احمد مددی با باشگاه سایپا باعث نشد که فراز کمالوند به این تیم برود؟ آیا هیئت مدیره از این انتقال اطلاعی داشت یا نه؟»، گفت: واقعیت این است که هیئت مدیره از این انتقال اطلاع نداشت و خودمان هم شوکه شدیم. مهدی عبدیان عضو هیئت مدیره باشگاه در فرودگاه به هنگام بازگشت استقلال از جده از کمالوند درباره پیشنهاد سایپا سؤال می‌کند که پاسخ کمالوند شفاف نبود و اینگونه برای عبدیان تعبیر می‌شود که موضوع خیلی جدی نیست، اما وقتی متوجه می‌شود که قرار است به سایپا برود، موضع‌گیری می‌کند. انتظار می‌رفت که در شرایطی که هیئت مدیره با مددی همکاری کرده است، اینطور نباشد که از این انتقال بی‌خبر باشد. طبیعتاً برای کمالوند که به او پیشنهادی به‌عنوان سرمربی مطرح شده است، خوشحال شدیم و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم، اما باز هم می‌گویم ما از انتقال او به سایپا اطلاعی نداشتیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «چه زمانی قرارداد میلیچ تمدید خواهد شد؟»، گفت: پیش از اینکه میلیچ به ایران برگردد با او صحبت کردیم و برای اینکه چه مدت قراردادش تمدید و به چه مبلغی در قراردادش منعقد شود، توافقات اولیه کردیم. در نهایت میلیچ به ایران برگشت و یک مبلغی از معوقات او پرداخت شد. قرار شد مذاکرات ادامه داشته باشد تا قرارداد منعقد شود. بعد از اینکه وکیل او وارد مذاکرات شد بخشی از توافقات اولیه را نپذیرفت و موارد جدیدی مطرح کرد. این طرح موضوعات را بعضاً باشگاه پذیرفته و بخشی از آن را هم نپذیرفته است. این مسئله باعث شده است تا مذاکرات طولانی‌تر شود. بعد از آن هم به مسابقات آسیایی رفتیم و نشد که مذاکرات ادامه پیدا کند. در حد کلی در عربستان مذاکراتی با او صورت گرفته است، اما توافقات نهایی منوط به بازگشت ایران شد و صحبت نهایی را قرار شد در تهران انجام دهیم تا قرارداد منعقد شود. منافع باشگاه برای ما از هر چیزی مهمتر است. ما توافقاتی با او داشتیم و امیدواریم بتوانیم تمام نقاط اختلاف را حل کنیم. درباره بقیه بازیکنان هم مذاکرات ادامه دارد و قرار است که بعد از بازگشت از عربستان قراردادها تمدید شود. همه تلاش ما این است با تأمین منافع باشگاه و با نظر کادر فنی قراردادها را تمدید کنیم.

نظری در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه استقلال قصد شکایت از صفحات مجازی و حتی خبرنگاران را ندارد، تصریح کرد: چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که اگر خبرگزاری یا خبرنگاری به باشگاه استقلال توهین کند ما از طریق دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. برای ما اصلاً فرقی نمی‌کند فرد موردنظر چه علاقه رنگی دارد. تعداد قابل توجهی شکایت هم در ماه‌های گذشته از افراد مختلف توسط باشگاه استقلال صورت گرفته است، ولی امیدوارم به شرایطی برسیم که بتوانیم در فضایی صمیمانه صحبت‌های‌مان را با یکدیگر مطرح کنیم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال همچنین در مورد اینکه باشگاه استقلال درخواستی برای تعویق بازی‌های لیگ داشته است، چون مدیرعامل ذوب‌آهن اعلام کرده در تاریخی به جز هفدهم اردیبهشت مقابل استقلال بازی نخواهند کرد، گفت: ما هیچ درخواستی برای تعویق بازی‌ها نداشته‌ایم و اصلاً نمی‌دانستیم مسابقات قرار است عقب بیفتد. شاید بازی پرسپولیس به خاطر قرنطینه این تیم به تعویق افتاده تا آنها استراحت کنند، اما درباره درخواست باشگاه ذوب‌آهن باید بگویم ما تابع تصمیم سازمان لیگ خواهیم بود. اگر آنها تصمیمی بگیرند چاره‌ای جز بازی کردن نداریم.

نظری در واکنش به طرح این موضوع که ‌آیا مددی تابعیت مضاعف دارد، عنوان کرد: من از خود آقای مددی سؤال کردم که صراحتاً این مسئله را تکذیب کرد. با توجه به قوانین کشوری کسی که سمتی را قبول می‌کند در موردش استعلاماتی صورت خواهد گرفت و نهادهای نظارتی در این مورد استعلام خواهند کرد. درباره آقای مددی معاون وزارت ورزش استعلامات لازم را گرفته و قطعاً تشریفات در مورد وی طی شده است، وگرنه صلاحیت مدیرعامل استقلال تأیید نمی‌شد.

وی درباره دلایل جذب امیرحسین بیات و اینکه این دروازه‌بان جوان چگونه با تیم راهی عربستان شد آنهم در شرایطی که سه دروازه‌بان دیگر در اردوی تیم حضور داشتند، اظهار کرد: این بازیکن زمانی به تیم ما اضافه شد که کادر فنی قبلی از استقلال جدا شده و کادر فنی فعلی در حال عقد قرارداد بود. ظاهراً مربی دروازه‌بان‌های پیشین تیم روی این بازیکن برای جذب تأکید داشت، هر چند این موضوع را با قاطعیت نمی‌توانم بگویم. جذب این بازیکن با نظر سیستم اجرایی باشگاه صورت گرفته است، اما اینکه چرا استقلال با چهار دروازه‌بان به عربستان رفت، نظر کادر فنی استقلال بوده است که ما هم از این تصمیم حمایت کردیم.

سخنگوی باشگاه استقلال در پایان راجع به شایعاتی که پیرامون دستگیری اسماعیل خلیل‌زاده مطرح شده است، تصریح کرد: اتفاقاً شب گذشته نشستی با ریاست خلیل‌زاده به صورت آنلاین برگزار کردیم‏. به نظر می‌رسد مطرح شدن خبر دستگیری وی خیلی توجیه نداشته باشد. او طی این مدت درگیر بیماری کرونا بوده است و روزهای آخر قرنطینه خود را سپری می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها