ماجرای طلب باشگاه استقلال از وکیل لکیچ چیست؟
27027
موضوع 24هزار دلار اضافه‌ای است که به شفرپرداخت شده
13 ارديبهشت 1400
34
خبر رسید که با شکایت میلیسیچ لکیچ دستیار صربستانی فرهاد مجیدی در فصل گذشته دوباره پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال بسته شد.

پس از این موضوع بود که باشگاه استقلال بیانبه‌ای صادر کرد:«متاسفانه در بدو ورود تیم استقلال به کشور پس از صعود مقتدرانه از گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا حواشی در مورد باشگاه و پرونده میلیسیچ مربی سابق استقلال ایجاد شده است که لازم است توضیحاتی در این خصوص داده شود. نامه‌ای که تصویر آن در فضای مجازی آن هم توسط خبرگزاری که در چند وقت اخیر همواره در پی ایجاد حواشی برای این باشگاه بوده است، مربوط به تقریبا یکسال قبل بوده است. در این خصوص اختلاف حسابی بین باشگاه و‌ رقم ادعایی مربی سابق استقلال وجود داشت که در نهایت با شکایت ایشان به فیفا مبلغی که ایشان ادعا داشتند اندکی تقلیل یافت و رای اولیه به باشگاه اعلام شد. باشگاه استقلال نیز طبق قانون در فرصت معین درخواست صدور رای تفصیلی را به فیفا اعلام کرد که بعد از چندماه رای تفصیلی به باشگاه اعلام شد. در این بین، اختلاف حسابی بین باشگاه استقلال و وکیل آقای میلیسیچ بوجود آمد که به موجب آن این وکیل از بازپرداخت مبلغ ۲۰.۰۰۰ یورو اضافه پرداختی که به ایشان انجام شده بود سر باز زدند و باشگاه استقلال نیز به دنبال این است که این مبلغ به عنوان طلب آقای میلیسیچ از طرف وکیل ایشان مورد محاسبه قرار گیرد و پیگیر‌ی‌ها در این خصوص ادامه دارد.»حالا این سوال این سوال پیش می‌آید که این پول اضافی که باشگاه استقلال دست وکیل این مربی صربستانی دارد چیست و چرا این مبلغ به حساب او واریز شده بود؟

نکته‌ای که این میان وجود دارد یکی بودن وکیل لکیچ و وینفرد شفر است. آبان یال گذشته بود که حجت نظری عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره پرداخت طلب شفر این گونه توضیح داد که:«ما خیلی تلاش کردیم تا بتوانیم تا هفته اول لیگ پنجره نقل و انتقالاتی باز شود، اما شفر همکاری لازم را با ما نداشت و هفته اول بدون بازیکنان جدید به مصاف مس رفسنجان رفتیم. خدا را شکر که تیم توانست نتیجه خوبی بگیرد. تمام پول شفر را هفته گذشته واریز کرده بودیم، اما او حاضر نشد دریافتی تاییدیه پول را بدهد. بیش از طلب شفر به حساب او پول واریز کردیم. چند ده هزار دلار پول اضافه به حساب شفر واریز شده است. مبلغی را شفر مدعی بود که کامل واریز نشده است. وکیل او تایید نمی‌کرد و به همین منظور پول اضافه ریختیم و در تلاش هستیم پس بگیریم. ما تاییدیه شفر را اکنون داریم و تاییدیه و نامه‌ها به فیفا رفته و احتمالا امروز تا فردا مشکل حل می‌شود و دوشنبه هفته جاری قرارداد‌ها را ثبت می‌کنیم. زمانی که مدیر عامل برکنار شد فقط ۷۰۰ میلیون تومان در حساب باشگاه بود و هر کدام از اعضا میلیارد‌ها تومان پول تعهد دادیم و سفته امضا کردیم و پول قرض کردیم تا بدهی‌ها پرداخت شود

در همان زمان باشگاه استقلال هم درباره پرونده شکایت شفر و پرداخت پول این مربی بیانبه‌ای صادر کرد که در آن اعلام شده بود شفر و وکیلش بیش از طلبی که از باشگاه دارند پول دریافت کرده اند:«متاسفانه آقای شفر علیرغم ادعای حرفه‌ای گری و علاقمندی به هواداران پرشور استقلال نه تنها حاضر به همکاری نیست، بلکه با گروکشی و وقت کشی در تلاش است پولی که حق ساشا شفر نیست را از استقلال بگیرد که قطعا باشگاه زیربار این زیاده خواهی نخواهد رفت. این در حالی است که اگر سرمربی اسبق بر اساس اصول حرفه‌ای فوتبال، با استقلال همکاری می‌کرد، پنجره‌های نقل و انتقالاتی باشگاه باز می‌شد و نگرانی در این زمینه وجود نداشت. با این اوصاف، امیدواریم با توجه به مستندات و مدارکی که به فیفا ارسال شد و سوئیفت‌های واریزی که حتی بیشتر از مبلغ درخواستی شفر بوده است، فیفا، وینفرد شفر را ملزم کند تا با ارسال نامه‌ای رسمی، پنجره نقل و انتقالات استقلال را باز کند.خاطر نشان می‌شود؛ باشگاه استقلال در خصوص پنجره نقل و انتقالاتی، پرونده‌های مشابهی (جباروف و باشگاه پاختاکور) را هم پیش رو داشت که بلافاصله پس از واریز طلب آن‌ها و با همکاری شایسته آنان، پرونده مربوطه در فیفا بسته شد.» باشگاه استقلال با وکیل شفر بر سر تایید پرداخت شدن 24 هزار دلار اخالاف داشتند و این مبلغ دوبار واریز شد. باشگاه استقلال هم به دنبال پس گرفتن این مبلغ از طریق فیفا است که فعلا در انجام این کار موفق نبوده است. استقلالی‌ها تلاش می‌کنند تا این پولی که از وکیل مشترک شفر و لکیچ طلب دارند، به این مربی صربستانی پرداخت شود.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها