زوج مغانلو و آل کثیر خط حمله بی‌نظیری درست کردند
27007
پیوس: در آسیا یک پرسپولیس رویایی را دیدیم
13 ارديبهشت 1400
83
مهاجم ملی‌پوش و گلزن سابق پرسپولیس عقیده دارد، کامل‌ترین پرسپولیس را در سال‌های اخیر در لیگ قهرمانان آسیا دیدیدم.

فرشاد پیوس می‌گوید پرسپولیس  در آسیا عملکرد خوبی داشت و مقتدرانه صعود کرد. هرچقدر این تیم در آسیا  جلوتر رفت بهتر شد و من عقیده دارم یک تیم رویایی را در آسیا دیدیدم.پیوس در ادامه به یکدست بودن تیم و بازیکنان ذخیره  تیم اشاره دارد و می‌گوید: پرسپولیس نشان داد تیم یکدستی دارد و بین بازیکنان ذخیره واصلی تیم هیچ فرقی نیست. الان با این وضعیت دست کادر فنی برای هر ترکیبی باز است . پیوس در ادامه به خط حمله پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید مغانلو و آل کثیر زوج خوبی را درست کرده‌اند و در ادامه لیگ می‌توانند برای هر تیم دردسرساز باشند. پیوس به قهرمانی پرسپولیس در لیگ و آسیا اشاره دارد  و می‌گوید این تیم می‌تواند هم قهرمان لیگ شود و هم قهرمان آسیا ولی نباید هیچ تیم را دست‌کم بگیرد.

 

بازی‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان را چطور دیدید ؟

پرسپولیس در لیگ قهرمانان خیلی خوب بود.  هرچقدر در این مسابقات جلوتر رفتند روزبه ‌روز بهتر شدند و شما دیدید با اقتدار و کسب 15 امتیاز از این گروه صعود کردند. حتی من می‌توانم بگویم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا رویایی بود. شما ارگ توجه کرده باشید این تیم متکی فقط به یک یا دو بازیکن نبود چون همه خوب بودند و حتی بازیکنان ذخیره هم که به میدان آمدند نشان دادند فرقی با نفرات اصلی ندارند و به‌خوبی به تیم کمک کردند. پرسپولیس در آسیا نشان تیم کامل و یکدستی است.

 

یعنی با توجه به صحبت‌های شما باید بگوییم بازیکنان ذخیره جواب اعتماد کادر فنی را دادند ؟

دقیقاً همین‌طور است شما اگر توجه کرده باشد در بازی دوم با گوا و بازی آخر با الریان ، کادر فنی ترجیح داد با ترکیب متفاوت تیم را به میدان بفرستند. بازیکنانی هم که به زمین آمدند خیلی خوب بودند. به نظر من این بهترین کار بود چون هم بازیکنان ذخیره محک خوردند و به‌خوبی جواب دادند و هم بازیکنان اصلی به‌خوبی استراحت کردند و حالا بعدازاین مسابقات خاطر کادر فنی جمع شد که 22 بازیکن آماده برای ادامه لیگ در اختیار دارد.

 

پرسپولیس با تمام این اوصاف و خوب بودن به الوحده باخت ؟

من فکر می‌کنم در بازی با الوحده پرسپولیس با بدشانسی مواجه شد. خصوصاً در نیمه دوم که هرچه زدند به دربسته خورد . البته باید این را هم اضافه کنم این شکست در بهترین زمان بود. چون باعث شد تیم مغرور نشود و با این شوک برای دیارهای بعدی آماده‌تر به میدان بروند و شما به‌نوعی ثمره باخت به الوحده را مقابل الریان دیدید که تیم عالی بازی کرد. این شکست به پیشرفت تیم کمک کرد.

 

در خصوص اینکه برخی اعتقاددارند صعود پرسپولیس از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا کار ساده‌ای بود و این تیم در گروه مرگ قرار نداشت، چه نظری دارید ؟

نمی‌دانم این چه حرفی است که می‌زنند. شرایط پرسپولیس در گوا با آن‌همه مشکل که وجود داشت از خود مرگ بدتر بود و دیگر نیازی به گروه مرگ نبود. وضعیت بد آب و هوایی هند، شرایط کرونایی و تمام مسائل کار را سخت کرده بود. به خاطر همین صعود پرسپولیس کار بزرگی بود. سال گذشته که پرسپولیس فینال رسید آیا بازهم تیم‌ها ضعیف بودند؟ این‌ها می‌خواهند پرسپولیس را وارد حاشیه کنند؛ وگرنه می‌دانند که کار پرسپولیس چقدر بزرگ بوده است. این را هم باید اضافه کنم همه گروه‌ها سختی بودند در آسیا اصلاً گروه ساده‌ای‌ وجود ندارد چون بهترین‌های هر کشور به این مسابقات می‌آیند تا بهترین نتایج را بگیرند. من به شما به جرات می‌گویم تیم گوا تیم بسیار خوبی بود که برای همه تیم‌های گروه دردسرساز شد و به‌نوعی پدیده این گروه و حتی آسیا بود.

 

عملکرد خط حمله پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا چطور دیدید ؟

با اضافه شدن مغانلو و با بازگشت آل کثیر به خط حمله  شرایط هجومی تیم خیلی خوب شده است. آل کثیر و مغانلو یکی از زوج‌های بی‌نظیر تاریخ خط حمله پرسپولیس هستند، مخصوصاً مغانلو که پایش به گلزنی بازشده است.

 

مغانلو را چطور دیدید ؟

همان‌طور که همه می‌دانند  مغانلو به‌تازگی به تیم اضافه‌شده است. او یک مهاجم فیزیکی و درعین‌حال باهوش است. به‌خوبی می‌چرخد و شوت می‌زند روی ضربات سر توانایی خوبی دارد. البته باید این را هم بگویم  تا زمانی که مغانلو گل اول را برای پرسپولیس نزده بود شرایط خیلی خوبی نداشت، اما الان که موتور گلزنی اش روشن‌شده خیلی به پرسپولیس می‌تواند کمک کند البته خط هافبک هم در این مدت به‌خوبی با نوع بازی او آشنا شده و به‌خوبی او را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهند. زوج مغانلو و کثیر فوق‌العاده هستند.

 

آل کثیر را بعد از 6 ماه بازگشت به میادین چطور دیدید ؟

اینکه شما بعد از 6 ماه دوباره به فوتبال برگردید خیلی سخت است. من خودم این شرایط را تجربه کردم. واقعاً خیلی سخت بود. برای همین زمان می‌برد تا شما بتوانید همان بازیکن قبلی شوید. من فکر می‌کنم او برگشت خیلی خوبی به فوتبال داشت و مطمنا بهتر از این می‌شود. کادر فنی هم با بازی دادن به او خیلی کمک کردند.

 

اما هم‌زمان به خوب شدن این دو بازیکن مهدی عبدی خیلی افت کرده است ؟

متأسفانه همین‌طور است. مهدی عبدی خیلی افت کرده است. او با ادامه این شرایط بدتر هم خواهد شد. متأسفانه در این مدت حاشیه‌های او زیاد بود و بیشتر از حد در فضای مجازی حضور دارد تا در زمین فوتبال! او فصل گذشته گل‌های حساسی به ثمر رساند و امید اول گلزنی پرسپولیس بود اما او با این شرایط هم فیکس بودن را از دست و هم اینکه چنین بازیکنی با این شرایط از پرسپولیس دور خواهد شد و دیگرکسی به او اطمینان نخواهد کرد.

 

مهدی ترابی را در خط هافبک چطور دیدید ؟

مهدی ترابی در این مسابقات عملکرد بی‌نظیری داشت. او یا گل زد و یا پاس گل داد، مثل امیدعالیشاه. پس نتیجه می‌گیریم که خط حمله پرسپولیس نمره قبولی گرفت. واقعاً بازی کردن در تیمی مثل پرسپولیس کار سختی است، اما بازیکنان فعلی توانستند کاملاً با شرایط تیم یکی شوند.

 

 این پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟

پرسپولیس در مرحله مقدماتی باقدرت مقابل همه ظاهر شد و بهترین نتیجه را هم گرفت. مطمئن باشید این تیم شانس اول قهرمانی در آسیا است، آن‌هم در شرایطی که امسال تجربه تیم بیشتر هم شده و می‌شود روی قهرمانی آن‌ها حساب کرد. البته بازهم باید این را اضافه کنم پرسپولیس نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیرد اگر همین‌طور باشد همان‌طور که گفتم این تیم می‌تواند قهرمان شود.

 

در لیگ پرسپولیس را  چطور می‌بینید ؟

  پرسپولیس در ادامه لیگ کار سختی دارد و متقابلاً هم‌تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کنند کار به‌مراتب سختی دارند. این راهم باید اضافه کنم با توجه به بازیکنان خوبی که پرسپولیس دارد، دست یحیی برای هر تاکتیکی باز است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اگر برخی حمایت‌ها از برخی تیم‌ها نباشد پرسپولیس بدون هیچ حرف‌وحدیثی بازهم قهرمان ایران می‌شود.


گفتگو:آرش جعفری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها