دوستش داشته باشیم یا نه؛ فرقی نمی‌کند
26979
جای دایی همیشه خالی است
12 ارديبهشت 1400
80
چطور می‌شود دایی را از فوتبال محروم کرد، وقتی اصلا فوتبال ایران یعنی علی دایی؟

روزنامه گل- حالا دقیقا دو سال از برکناری علی دایی از سایپا می‌گذرد. دوازدهم اردی‌بهشت 98 در حالی که تنها دو هفته به پایان مسابقات لیگ هجدهم باقی مانده بود، باشگاه سایپا با انتشار بیانیه‌ای از اخراج علی دایی خبر داد. او مصاحبه تندی علیه مدیران وقت باشگاه کرده بود و این مساله چنان برای آقایان گران آمد که حتی اجازه ندادند دایی دو هفته پایانی فصل را سر کارش باقی بماند. موضوع فقط هم همان دو هفته نیست؛ چه این که دو فصل بعد از آن اتفاق هم خبری از شهریار در فوتبال ایران نبوده است. در مورد این که چرا او نیست، حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد و بعضا حتی عبارت «ممنوع‌الکاری» را هم استفاده می‌کنند، اما اینها چیزهایی نیست که ما عوام‌الناس بدانیم. آنچه به ما مربوط می‌شود فقط این است که علی دایی خانه‌نشین شده و جای خالی او حسابی حس می‌شود.

در مورد این که آیا علی دایی مربی خوبی هست یا نه، زیاد بحث می‌شود و اختلاف نظرهای فراوانی وجود دارد.  صد البته خیلی از آنهایی که حتی نسبت به کیفیت دایی تردید دارند هم نمی‌توانند هنر استعدادیابی او را نادیده بگیرند؛ مهارتی که خروجی‌اش معرفی امثال مهدی طارمی و احمد نوراللهی به سطح اول فوتبال ایران بوده است. حتی اگر از همه اینها بگذریم هم جای علی دایی، وسط معرکه فوتبال است. چطور می‌شود دایی را از فوتبال محروم کرد، وقتی اصلا فوتبال ایران یعنی علی دایی؟ این چه ظلمی است که در حق او می‌کنیم؟ مگر نه این است که طی همین چند ماه اخیر همه جا حرف از رکورد علی دایی و احتمال شکسته شدن آن به دست کریس رونالدو بوده؟ پس چرا نباید بستر لازم برای حضور و فعالیت چنین آدمی در فوتبال فراهم باشد؟

دل فوتبال برای دایی تنگ شده؛ حتی برای داد و فریادهایش در کنار زمین، اخم‌هایش در نشست خبری و آن مصاحبه‌های جنجالی که خیلی‌های‌شان جای نقد و بحث داشت. دایی نمک لیگ است. کاش این دوران فرقت و هجرت زودتر به پایان برسد و بار دیگر او را روی نیمکت مربیگری ببینیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها