امسال سال قهرمانی پرسپولیس در آسیاست
26941
درخشان: مغانلو می‌تواند یک علی دایی دیگر برای پرسپولیس باشد
12 ارديبهشت 1400
38
آرش جعفری - سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد با حل شدن مشکل گلزنی این تیم دیگر راه قهرمانی پرسپولیس در لیگ راحت شد و در آسیا هم بخت نخست قهرمانی است.

حمید درخشان می‌گوید پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا روز به روز بهتر شد و نشان داد که هیچ تفاوتی بین بازیکنان نیمکت نشین و اصلی این تیم وجود ندارد. درخشان در ادامه به حل شدن مشکل گلزنی پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید زوج مغانلو و آل کثیر به خوبی با هم هماهنگ شدند و گلهای زیادی هم به ثمر رساندند تا مشکل خط حمله پرسپولیس هم حل شده باشد و در لیگ ما یک تیم سراسر هجومی را ببینیم و از این منطقه هم خاطرمان جمع شده باشد.

ترابی درخشان را یاد جوانی‌های خودش می‌انداز و می‌گوید او عصای دست کادرفنی است . البته در ادامه به عالیشاه هم اشاره دارد و می‌گوید او به اوج پختگی رسیده است.

درخشان با اشاره به تغییرات ترکیب تیم می‌گوید بازی خوب نفرات ذخیره نشان داد که جانشینان خوبی هستند و می‌شود به آن‌ها اطمینان کرد و حالا پرسپولیس 22 بازیکن خوب و یک دست دارد.

 

 

بازی با الریان را چطور دیدید؟ 

بازی خوبی بود. با اینکه این دیدار تشریفاتی به حساب می‌آمد اما پرسپولیس نمایش خوبی را ارائه کرد و 4 گل زد تا به عنوان صدرنشین به دور بعد صعود مقتدرانه‌ای داشته باشد. البته 2 گل هم دریافت کردیم تا به فکر رفع کردن نقاط ضغف خط دفاع در غیاب سید جلال باشیم

 

پرسپولیس در این دیدار بازهم تغییرات زیادی داشت ولی بازهم برنده از زمین خارج شد ؟

این نشان می‌دهد بازیکنان نیمکت نشین از بازیکنان اصلی چیزی کم ندارند و این برای یحیی گل محمدی یک موحبت است که این همه بازیکن خوب دارد. از سوی دیگر پرسپولیس لیگ را هم در پیش دارد و این بهترین تصمیم بود که کادر فنی به بازیکنان اصلی تیم استراحت بدهد تا یک استراحت خوب داشته باشند. البته بازی خوب نفرات ذخیره نشان داد که جانشینان خوبی هستند و می‌شود به آن‌ها اطمینان کرد و حالا پرسپولیس 22 بازیکن خوب و یک دست دارد.

 

بازیکنانی مثل محمد شریفی یا فرشاد فرجی را چگونه دیدید ؟

شریفی در بازی با گوا هم به زمین آمده بود. به رغم سن کمی که دارد بسیار خوب در میانه میدان بازی کرد. او نشان داد که کادر فنی پرسپولیس در غیاب بازیکنانی چون نورالهی و سرلک می‌تواند به او اطمینان کند. البته او هنوز به تجربه بیشتری احتیاج داد ولی در مجموع نشان داد بازیکن خوبی است. فرشاد فرجی هم بازیکن خوبی است و او را در لیگ با تیم‌های شهر خودرو و نساجی دیده بودیم. البته هنوز برای بهتر شدن کار دارد. اما با این حال نشان داد دفاع خوبی است خصوصا اینکه او قابلیت بازی در دفاع‌های کناری را هم دارد.

 

پرسپولیس با برد مقابل الریان 15 امتیازی شد تا صعود مقتدرانه‌ای  در میان تیم‌های غرب آسیا داشته باشد کلا پرسپولیس را در این رقابتها چگونه یدید ؟

پرسپولیس از روزی که قدم در رقابتهای آسیایی گذاشت تا روزی که این رقابتها به پایان برسد روز به روز بهتر شد و در هر بازی ما دیدیدم این تیم هماهنگ تر و بهتر می‌شود. پرسپولیس یک تیم کامل بود که نشان داد قدرت زیادی دارد و می‌تواند هر تیمی را شکست دهد. 5 برد از 6 بازی بسیار عالی است. باخت به الوحده هم بیشتر شبیه یک حادثه بود و باید گفت آن روز،  روز پرسپولیس نبود. هرچه زدند به در بسته خورد . پرسپولیس با اینکه مقابل الوحده شکست خورد اما بازهم بازی رو به جلو و خوبی از خود نشان داد. از سوی دیگر نکته مهمی که در این رقابتها وجود داشت راه افتادن خط حمله تیم بود. مغانلو و ال کثیر به خوبی با هم هماهنگ شدند و گلهای زیادی هم به ثمر رساندند تا مشکل خط حمله پرسپولیس هم حل شده باشد و در لیگ ما یک تیم سراسر هجومی را ببینیم و از این منطقه هم خاطرمان جمع شده باشد.

 

از خط حمله پرسپولیس صحبت کردید مغانلو و آل کثیر را چگونه دیدید ؟

هردو خوب بودند خصوصا مغانلو که تازه به پرسپولیس اضافه شده نشان داد بازیکن قابلی است و به موقع توانست خودش را با تیم هماهنگ کند. زود وفق شدن او با تیم به گلزنی هایش کمک کرد. مغانلو قد و بالای خوبی دارد و از فیزک مناسبی هم بر خوردار است او هم خوب سر می‌زند و هم خوب شوت می‌زند. در فضا به خوبی جاگیری می‌کند و مهمتر از همه اینکه با خط دفاع حریف درگیر است و فشار خوبی در زمان پرس وارد می‌کند. او یک مهاجم کامل است و فقط باید دقتش را بیشتر کند تا گلهای بیشتری به ثمر برساند. او می‌تواند علی دایی دیگر برای پرسپولیس باشد. ال کثیر هم  با توجه به محرومیت و فشار هایی که بر روی او بود به خوبی در این مسابقات توانست به روزهای خوب خودش نزدیک شود و در خدمت تیم باشد. من فکر می‌نم کادر فنی به خوبی به او بها داد و او توانست خودش را پیدا کند و به اعتماد کادر فنی جواب مثبت دهد. آل کثیر می‌تواند در ادامه لیگ بهتر شود و به پرسپولیس کمک کند.

 

ترابی با با 5 پاس گل بهترین پاسور این مسابقات بود البته گل هم زد او را چطور دیدید ؟

ترابی واقعا عالی بود. او یک بازیکن تاثیر گذار و عالی است که قبلا هم کیفیت خودش را نشان داده بود. او هم خوب گل می‌زند و هم خوب تیم را با پاس‌های خوبش راه می‌اندازد. او یکی از تاثیر گذار ترین بازیکنان پرسپولیس در این تورنمنت بود که در ادامه راه و در لیگ برتر و نیز ادامه مسابقات آسیایی عصای دست کادرفنی خواهد بود. جالب است به شما بگویم وقتی بازی او را می‌بینم یاد بازی‌های جوانی خودم در پرسپولیس می‌افتم.

 

عالیشاه را چطور دیدید ؟

عالیشاه در این رقابتها نشان داد به اوج پختگی خود رسیده است.   بازیکن خلاقی که در خدمت تیم است. شما در بازی با الریان نگاه کنید دو پاس گل داد و موتور تیم بود. او در کنار ترابی یک زوج خوب در خط هافبک درست کرده بود.

 

پرسپولیس به تهران برگشته و الان قرنطینه شده و باید جمعه هم با سپاهن بازی کند فکر نمی‌کنید برنامه ریزی سازمان لیگ به ضرر تیم است ؟

متاسفانه همینطور است. سازمان لیگ باید شرایط پرسپولیس را در نظر بگیرد. وزرا بهداشت می‌گوید تیم باید قرطینه شود و قبول اما تیمی که در قرنطینه است و نمی‌تواند تمرین کند چگونه باید برای رقابتهای لیگ آماده شود؟ من عقیده دارم سازمان لیگ باید شرایط پرسپولیس را درک کند و با چند روز جابه جا کردن بازی‌ها هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

این پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ و آسیا شود؟

پرسپولیس قبل از این رقابتها مشکل گلزنی داشت الان مشکل گلزنی تیم هم حل شده در سایر خطوط هم بهترین‌ها را دارد برای همین من فکر می‌کنم پرسپولیس می‌تواند ابتدا قهرمان لیگ شود و در ادامه قهرمان اسیا هم شود. من عقیده دارم امسال سال قهرمانی پرسپولیس در آسیا است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها