پیام رسانه‌های اروپایی برای سردار و طارمی
26928
هرگز مصونیت نداری!
12 ارديبهشت 1400
56
اگر قرار باشد نام دو تن از موفق‌ترین لژیونرهای این روزهای فوتبال ایران را به زبان بیاوریم، فورا باید سراغ مهدی طارمی و سردار آزمون برویم؛ مهاجمانی که در پورتو و زنیت سن‌پترزبورگ روزگار بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارند.

با این حال اگر فکر می‌کنید چنین نمایشی‌هایی باعث می‌شود همه در اروپا قربان‌صدقه سردار و مهدی بروند، سخت در اشتباهید. رسانه‌های آن طرف آب به مراتب بی‌رحم‌تر از این حرف‌ها هستند و مو را از ماست بیرون می‌کشند. طی دو روز گذشته دو رسانه معتبر در پرتغال و روسیه به انتقاد از فرصت‌سوزی‌های دو مهاجم ملی‌پوش ایرانی پرداخته‌اند.

در روسیه سایت نوااسپورت در مورد آزمون نوشته: «آزمون که اکنون با ۱۶ گل آقای گل روسیه است، گل‌نزن‌ترین بازیکن این رقابت‌ها نیز به شمار می‌رود. او از ۲۷ موقعیت مسلم گلزنی ۱۶ موقعیت را از دست داده تا یک آمار عجیب در روسیه به ثبت برساند. آزمون تنها در ۴۱ درصد اوقات می‌تواند موقعیت‌های خود را به گل تبدیل کند و در زمینه فرصت‌سوزی در صدر فهرست مهاجمان لیگ قرار دارد.»

سایت آماری گل یوپنت هم در پرتغال راجع‌به طارمی نوشته: «مهدی طارمی در دور رفت رقابت‌های لیگ پرتغال از هر ۸ موقعیت ۵ گل به ثمر می‌رساند که این آمار در دور برگشت کاهش یافته است. در حال حاضر طارمی از هر ۱۳ موقعیت به دست آمده ۳ گل به ثمر می‌رساند و ۱۰ توپ را از دست می‌دهد. این مساله نقش مهمی در کاهش شانس پورتو برای کسب عنوانی قهرمانی داشته است.» می‌بینید؛ آنجا هم گل می‌زنند و هم بی‌رحمانه نقد می‌شوند. حالا اگر اینجا به دوستان می‌گفتی چرا گل خالی خراب می‌کنی، لابد «هیس» نشان می‌دادند!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها