دو ستاره پرسپولیس در ماجراجویی آسیایی
26927
مهدی ساخت، شهریار نواخت
12 ارديبهشت 1400
78
پرسپولیس در حالی به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید که بسیاری از بازیکنان این تیم عملکرد خوبی داشتند، اما به طور ویژه از درخشش دو نفر نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

 

ترابی؛ ستاره اورجینال

پرسپولیس در این مسابقات عملکرد مقتدرانه‌ای داشت. گروه آنها به نسبت آسان‌تر بود و سرخپوشان هم با درخشش ستاره‌های پرشمار خود پنج بازی از شش مسابقه را بردند. در این تیم می‌توان به عملکرد خوب جلال حسینی اشاره کرد، همین‌طور وحید امیری که در پست غیرتخصصی دفاع چپ نمایش‌های قابل قبولی داشت. کمال کامیابی‌نیا هم در هندوستان به خوبی از خودش اعاده اعتبار کرد، همین‌طور احسان پهلوان و امید عالیشاه. با این همه اجازه بدهید به‌عنوان یک چهره ویژه سراغ مهدی ترابی برویم؛ ستاره‌ای که یک سر و گردن از بقیه همبازیانش بالاتر است. در این تورنمنت ترابی هر بار پا به توپ شد تیمش را راه انداخت. او با هوش و قدرت بازی‌خوانی بسیار بالا، به دفعات بازیکنان هم‌ تیمی را بین لایه‌های فشرده دفاعی صاحب توپ کرد. او با دو گل و پنج پاس گل آماری درخشان از خود‌ به جا گذاشت تا پرسپولیسی‌ها افسوس بخورند، چرا فصل گذشته بدون این بازیکن راهی لیگ قهرمانان شدند. حیف از عمری که در الاهلی قطر سوخت؛ پرسپولیس شاید با ترابی می‌توانست قهرمان آسیا شود.

قرارداد شهریار را قطعی کنید

خرید قرضی پرسپولیس برای خط حمله، در هندوستان کاری کرد که در کل باشگاه پرسپولیس هیچ‌کس کوچک‌ترین تردیدی در مورد لزوم قطعی شدن قرارداد او نداشته باشد. شهریار مغانلو چهار گل به‌ثمر رساند و یک پاس گل هم داد. او مثل بازی‌های لیگ چندین بار هم تیر دروازه رقبا را لرزاند. شهریار یک مهاجم تمام و کمال است که روی زمین و هوا به یک اندازه برای رقبا خطر دارد. او دینامیک و پرتحرک بازی می‌کند، برای تصاحب هر توپی خیز برمی‌دارد و کاملا در خدمت تیم است. حضور مغانلو به خط حمله سرخ‌ها جان بخشیده و باعث شده نقشه‌های تهاجی پرسپولیس متنوع‌تر از قبل باشد. عیسی آل‌کثیر هم البته تورنمنت خوبی داشت و با دو گل زیبا نشان داد کم‌کم درحال آماده شدن است. با این حال حکایت شهریار برای سرخ‌ها چیز دیگری بود


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها