26926
شاهرخی: صعود نمایندگان ایران در آسیا باعث خوشحالی همه است
12 ارديبهشت 1400
25
کارشناس فوتبال ایران می گوید صعود سه نماینده ایران به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا موجب خوشحالی است.

همایون شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا یعنی دفاع از اعتبار و آبروی فوتبال ایران که بسیار اهمیت دارد. ایران در این دوره از مسابقات چهار نماینده داشت و همه آن‌ها در اندازه‌های خودشان ظاهر شدند در این میان پرسپولیس، استقلال و تراکتور به آن چیزی که می‌خواستند رسیدند اما فولاد با وجود لیاقتی که مربی و اعضای این تیم داشتند نتوانست به مرحله حذفی برسد. به اعتقاد من فولاد اسیر کم تجربگی بازیکنان و بدشانسی شد. اگر هرچهار۴ نماینده ایران به مرحله بعد صعود می کردند مسلما اعتبار فوتبال ایران هم بیشتر می‌شد.

وی افزود: با توجه به نتایجی که نمایندگان ایران کسب کردند ما به عنوان یک ایرانی از نتایج به دست آمده خوشحال شدیم و امیدوارم این صعودها باعث پیشرفت فوتبال ایران بشوند. اما متاسفانه تجربه چندین  و چندساله من می گوید که ما فقط می گویم به این مسابقات برویم واکثرا برنامه ای نداریم. فوتبال ما از نظر برنامه ریزی در سطح  ابتدایی است و هیچ برنامه ریزی برای آینده ندارد انشالله از این بعد موفق باشیم.

وی درادامه در پاسخ به این سوال که عملکرد جواد نکونام را چطور ارزیابی می کند، گفت: او مربی با دانش و با شخصیتی است فولاد هم با او عملکرد خوبی داشت. اما بدشانسی های که در طول بازی آورد باعث شد تیمش نتیجه نگیرد به طور مثال اشتباه مدافع تیمش در دیدار برابر انصار نقش زیادی در نتیجه نگرفتن این تیم داشت. من خودم مربی فولاد بودم و دوست داشتم این تیم مثل سه نماینده دیگر به مرحله حذفی صعود کند. اما جوان بودن بازیکنان فولاد و بی تجربگی آنها باعث بروز اشتباهاتی شد که تیم نتیجه نگرفت.

وی همچنین گفت: امیدوارم فدارسیون فوتبال از اتفاقات گذشته درس بگیرد و کاری کند که فوتبال در ایران روز به روز پیشرفت کند. وقتی فوتبال بیشتر پیشرفت کند جوانان هم بیشتر به این ورزش گرایش پیدا می کند. اگر قرار باشد فقط تیم به جام جهانی برود و با یک هیاهوی کوچک همه چیز تمام شود این ارزشی ندارد. متاسفانه ما در سطح آسیا با وجود این که حرف‌های زیادی برای گفتن داریم اما از نظر امکانات عقب هستیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها