یونس امیدوار به شکست حسین خانی در راه المپیک
26858
امامی: مسئولان بنرهای تبریک را هم کندند!
11 ارديبهشت 1400
44
    یونس امامی بعد از کسب سهمیه المپیک در وزن 74 کیلوگرم حالا امیدوار است در رقابت با حسین خانی دوبنده تیم ملی را هم تصاحب کند.

یونس امامی دومین میهمان برنامه امروز دایره طلایی در خانه کشتی بود؛ کشتی گیری که چندی پیش در آلماتی قزاقستان سهمیه وزن 74 کیلوگرم بازی های المپیک پیش رو را کسب کرد. امامی در ابتدای صحبت های خود گفت: کشتی های خوبی گرفتم و سهمیه را کسب کردم. شرایط بدنی ام خوب بود و اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه سر موعد به پیک آمادگی رسیدم که اول سهمیه را برای کشورم بگیرم و بعد هم امیدوارم این پیروزی ها در المپیک برای همه بچه ها اتفاق بیافتد.


وی در مورد کار سختی که با توجه به تعدد مدعیان در المپیک، نماینده ایران در این وزن در توکیو دارد، عنوان کرد: ان شاءالله اگر مسافر المپیک شوم و از نظر روحی و روانی خوب باشم با توجه به این تمرینات خوبی که پشت سر می گذاریم و فشار سنگینی را که تحمل می کنیم در المپیک می‌توانم روی سکو بایستم و با مدال به کشور برگردم.


وی سخت ترین رقیب داخلی اش را مصطفی حسین خانی عنوان کرد و گفت: برای او احترام زیادی قائلم، از نظر سنی پیشکسوت من است. هر تصمیمی که کادرفنی بگیرد ما تابع آن هستیم.


این کشتی گیر 24 ساله مهدی قاسمی جو را اولین و آخرین مربی اش در کشتی دانست و در مورد رقبای خارجی اش گفت: وزن 74 کیلو مدعیان خوبی دارد، من تمام تلاش خودم را می کنم که با همه حریفان خوب کشتی بگیرم و شکست شان دهم. برای مدال گرفتن هر کشتی گیری باید از سد خوب های وزنش بگذرد. کشتی گیران آمریکا و روسیه از بهترین های این وزن در المپیک هستند.


امامی ادامه داد: بچه ها خوب و باانگیزه تمرین می کنند و کادرفنی هم همه حریفان و بچه ها را آنالیز می کنند. کشتی جوری نیست که بشود آن را پیش بینی کنی ولی من امیدوارم همه ملی پوشان ما روی سکوی المپیک باشند.


دارنده مدال برنز وزن 70 کیلوی جهان در پاسخ به این سوال که چقدر به حضور در جهانی نروژ بعد از برگزاری المپیک فکر می کند،عنوان کرد: اگر ریکاوری خوبی انجام دهم، در فاصله دو ماه می توانم به جهانی هم بروم. دوست دارم مدال های بیشتری بگیرم و قطعا فکرم حضور در این رقابت ها هست. باید دید چه کسی ملی پوش المپیک می شود و بعد از آن هم جهانی نروژ را در پیش داریم.


امامی با اشاره به اینکه وزنش در سال های آینده نیز تغییر نخواهد کرد، گفت: فکر می کنم دیگر در همین وزن می مانم، چون من از وزن های پایین آمدم و وزنم زیاد سنگین نیست.


این کشتی گیر در خاتمه درخصوص اینکه آیا بعد از کسب سهمیه المپیک از سوی شهریاری ها از وی تجلیل به عمل آمده یا نه، اضافه کرد: چند تا از رفقایم برایم مراسم گرفتند اما مسئولان حتی یک تماس هم نگرفتند. در این مدت فقط من گفته ام و آنها می شنوند و از کنارش رد می شوند، هیچ گوش شنوایی نیست. بعد از گزینشی رفقایم چند بنر زدند، مسئولین کاری که نکردند هیچ، حتی بنرها را هم کندند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها