شایعات عجیب‌وغریب درباره آپشن و پاداش‌های نجومی شیخ
25728
فعلاً یک دلار هم به قرارداد شیخ اضافه نمی‌شود!
01 ارديبهشت 1400
28
برخلاف آنچه عنوان می‌شود دیاباته تا اینجا 20 هزار دلار پاداش مگرفته است. طبق قرارداد شیخ که تابستان به ازای هر گل 10 هزار دلار پاداش می‌گیرد، اما پاداش گلزنی او به‌صورت پکیجی است. یعنی او به ازای هر ۵ گل، ۵۰ هزار دلار دریافت می‌کند و به ازای هر ۵ پاس گل، ۲۵ هزار دلار به قراردادش اضافه می‌شود.

نکته جالب دیگر این است که شیخ دیاباته در صورت گلزنی با پنالتی هم پاداش مستقیم نمی‌گیرد و گلزنی با پنالتی، به‌صورت پاس گل حساب می‌شود. به‌این‌ترتیب شیخ تا اینجا فقط یک گل زده در لیگ قهرمانان که دارد در جریان بازی مقابل الشرطه به ثمر رسیده است. گل اول او در بازی با الاهلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید در این پکیج قرار نمی‌گیرد. شیخ در لیگ برتر هم تا اینجا 2 گل زده دارد( دبل مقابل تراکتور تبریز) و یک گل هم در جام حذفی مقابل پیکان به ثمر رسانده اسم که یکی از آن‌ها پنالتی بود و در این پکیج قرار نمی‌گیرد. به‌این‌ترتیب شیخ تا اینجا 3 گل زده در جریان بازی دارد و اگر موفق شود 2گل دیگر در جریان بازی بزند تازه آپشن 50 هزار دلاری‌اش فعال می‌شود.همچنین او پکیج مشارکت در گل هم دارد که به ازای هر 5 پاس گل با زدن پنالتی 25 هزار پاداش می‌گیرد. او تا اینجا فقط 2 گل زده از روی نقطه پنالتی دارد. آپشن پاداش گل‌های زده شیخ ازاین‌قرار است:

پکیج اول ۵ گل : ۵۰ هزار دلار

پکیج دوم ۱۰ گل: ۱۰۰ هزار دلار

پکیج سوم ۱۵ گل: ۱۵۰ هزار دلار

پکیج چهارم ۲۰ گل: ۲۰۰ هزار دلار

شایعه دیگری که درباره قرارداد شیخ در این روزها به راه افتاده پاداش 50 هزار دلاری او به ازای هر برد استقلال در لیگ قهرمانان است! این مبلغی است که باشگاه استقلال به ازای هر برد در آسیا می‌گیرد و برخلاف شایعه مطرح‌شده چنین رقمی به دیاباته پرداخت نمی‌شود. این مبلغ در صورتی به شیخ پرداخت می‌شود که استقلال از گروه خودش صعود کند. پاداش صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۶۰ هزار دلار، پاداش صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۷۰ هزار دلار

  • پاداش حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۱۰۰ هزار دلاراست. درمجمع تا فینالیست شدن استقلال درمجموع 280 دلار پاداش می‌گیرد.به‌این‌ترتیب ارقام نجومی که گفته می‌شود با هر برد استقلال یا هر گلزنی آبی‌ها به قرارداد شیخ اضافه می‌شود درست نیست. آبی‌ها با 2 برد در آسیا فعلاً 100 هزار دلار پاداش ذخیره دارند که هنوز یک دلار آن‌هم به شیخ نمی‌رسد. مگر اینکه در بازی‌های پیش رو بازهم گلزنی کند و آبی‌ها در این مرحله از گروه خودشان صعود کنند که آن‌وقت شاید در پایان مرحله گروهی تا 100 هزار دلار به قرارداد دیاباته اضافه شود. نکته قابل‌توجه اینکه شیخ باروی کار آمدن فرهاد مجیدی در 6 بازی 3 بار موفق به گلزنی شده است که آمار قابل قبولی برای این ستاره 33 ساله مالیایی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که شیخ کم‌کم در حال بازگشت به‌روزهای اوج است. اتفاقی که آبی‌ها برای فتح لیگ قهرمانان شدیداً به آن نیاز دارند.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها