سنگ تمام گزارشگر عرب برای طارمی
24966
فوتبال سرزمین دوستی‌هاست
26 فروردين 1400
46
  بین همه واکنش‌ها به گل تر و تمیز مهدی طارمی مقابل چلسی، باید یک نقش ویژه داد به گزارشگر بین‌اسپورت قطر که با شور و حرات تمام، در کمال مودت و دوستی پاکیزه‌ترین و هیجان‌انگیزترین الفاظ ممکن را خرج ستایش از مهاجم ایرانی پورتو می‌کند.

تماشای این ویدیو زیباست؛ چون اولا مدت‌هاست گزارشگر خوبی در ایران نداشته‌ایم و دل‌مان لک می‌زند برای شنیدن یک گزارش جانانه و در ثانی، یادمان می‌آورد فوتبال مرز ندارد، ملیت ندارد، جغرافی نمی‌شناسد و اصلا آمده تا دل‌ها را به هم نزدیک کند.

گزارشگر عرب فریاد می‌زند: «جانم طارمی، بازیکن ایرانی» و ما اینجا هنوز درگیر فحش دادن به این کشور و آن کشور هستیم. کاش این ذهنیت‌های قالبی و کلیشه‌ای و این باورهای کینه‌توزانه را کنار بگذاریم دنیا راه دیگری می‌رود و کار دیگری انجام می‌دهد. همین مهدی طارمی زمانی که به یک تیم عربستانی گل زد، شادی معروف «بریدن سر» را انجام داد، اما حالا می‌بینیم گزارشگر قطری چطور برای او سنگ تمام می‌گذارد. فرقی هم بین او و یک فوتبالیست پرتغالی یا انگلیسی و روسی نیست؛ هر که چنین قاب زیبایی می‌آفرید بی‌گمان با همین شدت و حدت مورد ستایش قرار می‌گرفت. این ما هستیم که هنوز درگیر حب و بغضیم، بقیه را به چشم دشمن می‌بینیم و با یک دنیا پیش‌فرض غلط به جنگ عالم و آدم می‌رویم. کاش روزی بالاخره دست از این کارها برداریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها