در حق شاگردان یحیی اجحاف شد
24210
محمدخانی: سازمان لیگ باید بازی پرسپولیس را هم لغو می کرد
19 فروردين 1400
22
ایرانی
مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد این تیم می‌تواند هم قهرمان لیگ شود و هم قهرمان این دوره رقابت‌های آسیایی باشد.
آرش جعفری - ناصرمحمدخانی می گوید پرسپولیس با دو تجربه حضور در فینال طی سه دوره اخیر در لیگ قهرمانان شرکت می‌کند و به نظر من، این بار می‌تواند کار این جام را یکسره کند، هر چند در همین دوره گذشته کاملا استحقاق کسب جام را داشت.
 محمدخانی سپس به لیگ برترو بازی امروز با نساجی اشاره دارد و می گوید با توجه به حضور پرسپولیس در آسیا و نیز در این شرایط کرونایی نباید برای این تیم بازی می گذاشتند چون اگر بازیکنان کرونا بگیرند چه کسی می خواهد جواب بدهد. با این تصمیم، درحق پرسپولیس اجحاف شد.  

بازی پرسپولیس با پدیده را چطور دیدید ؟
بازی خوبی بود. پرپسولیس در هر دونیمه از حریف خود سر تر بود و موقعیت های خوبی خلق کرد ولی متاسفانه نتوانستند در ضربات آخر دقت لازم را داشته باشند و برای همین توپ ها به گل تبدیل نشد. من عقیده دارم علاوه برا اینکه مهاجمان باید بیشتر کار کنند در مقابل نباید فشار زیادی بر روی آن ها باشد چرا که این فشار باعث می شود تمرکز خودشان را از دست بدهند و نتوانند به گل برسند. مطمنا با اضافه شدن آل کثیر و حضور مغانلو قدرت خط حمله پرسپولیس به مراتب بیشتر می شود .

پرسپولیس امروز با نساجی بازی دارد این بازی را چطور می بینید ؟
در لیگ بازی راحت وجود ندارد. حتی اگر تیمی که با آن بازی دارید تیم انتهای جدول باشد. برای همین اعتقاد دارم پرسپولیس مقابل نساجی در تهران  بازی راحتی ندارد . این تیم در دوبازی آخر خود نتیجه گرفته، سرمربی این تیم هم عوض شده برای همین سخت تلاش می کنند تا نتیجه بگیرند. اما با تمام این اوصاف من فکر می کنم که پرسپولیس با توجه به قدرتی که دارد و نیز تجربه بازیکنانش در خانه 3 امتیاز را کامل بگیرد.

سازمان لیگ بازی استقلال با نفت آبادان را به خاطر کرونا لغو کرد اما در شرایطی که تیم حریف 10 کرونایی داشته و وضعیت تهران  وقائم شهر هم قرمز است این بازی را لغو نکرد در حالیکه پرسپولیس باید برای بازی های آسیایی به هند برود ؟
من فکر می کنم در حق پرسپولیس اجحاف شده است. به عقیده من سازمان لیگ به خاطر اینکه پرسپولیس برای بازی های آسیایی به هند می رود باید مثل استقلال بازیشان لغو می شد خصوصا اینکه تیم حریف هم 10 کرونایی داشته و همین باعث می شود پرسپولیس در معرض خطر ویروس کرونا قرار بگیرد. من از سازمان لیگ سوال دارم اگر پرسپولیس ها به کرونا مبتلا شوند آیا می توانند این مشکل را حل کنند تا پرسپولیس در آسیا به مشکل نخورد ؟ برای همین باید بازی پرسپولیس را هم لغو می کردند.
صحبت از بازی های آسیایی شد فکر می کنید پرسپولیس اینبار در آسیا نتیجه بگیرد ؟
پرسپولیس در سه دوره اخیر لیگ قهرمانان، دو بار تا پای فینال رفت و هر بار به دلایلی موفق به کسب جام نشد که این می‌تواند تجربه خوبی برای جلوگیری از تکرار ناکامی در صورت راهیابی به فینال باشد. درست است که از نظر امکانات و توانایی مالی، رقابت نابرابری در منطفه غرب داریم ولی ظرفیت حضور دگر باره در فینال را هم در تیم می‌بینیم ولی باید حمایت لازم صورت بگیرد و همه کمک کنیم، تیم پرسپولیس آرامش و تمرکز لازم را داشته باشد.
یعنی قدرت فینالیست شدن دارد و می تواند حتی قهرمان هم شود؟
ببینید در دوره قبلی خیلی به جام نزدیک بودیم. با تمام مشکلاتی که برای پرسپولیس وجود داشت با اولسان فاصله معناداری نداشت و چه بسا پرسپولیس بهتر هم بود. بالاخره محرومیت سه بازیکن دست مربی را خالی می‌کند. از سوی دیگر فکر می‌کنم پرسپولیس آن آرامش و تمرکز لازم را هم نداشت. این مساله ناشی از لغو مسابقات و دور بودن تیم از شرایط مسابقه هم بود. قطعا در یک شرایط عادی، پرسپولیس سرتر از حریف خود و مستحق قهرمانی بود. همانطور که دیدیم با چه مشکلاتی روبرو شدند ولی سرسختانه همه را کنار زدند و به فینال رسیدند.

صحبت از مهاجمان و فشار بر روی آنان داشتید فکر می کنید چه زمانی بتوانند بالاخره گل بزنند ؟
پرسپولیس مهاجمان خوبی در اختیار دارد که قبلا قابلیت و کارآیی آنها را دیده‌ایم. فکر می‌کنم مساله اصلی، کم تجربه بودن باشد که آنها را کمی در مواجهه با شرایط موجود دچار مشکل کرده است. باید فرصت بدهیم و باز تکرار می‌کنم که باید کمک کنیم به آرامش و تمرکز برسند تا کارآیی خود را بروز بدهند. مهاجم اگر زیر فشار باشد نمی تواند کارایی داشته باشد. البته این راهم بگویم هم نباید به آن ها فشار بیاریم و هم اینکه متقابلا آن ها هم بیشتر تمرین کنند تا بتوانند از موقعیت ها گل بسازند.

فکر می کنید پرسپولیس امسال قهرمان لیگ شود آن هم در حالی که هم در آسیا بازی دارد و هم جام حذفی ؟ آیا فشار وارده باعث نمی شود که جام متوالی پنجم را از دست بدهند ؟
مگر چه اتفاقی افتاده است که فشار روی بازیکنان و کادر فنی زیاد شود. هواداران باید مراقب باشند و خیلی سریع تحت تاثیر قرار نگیرند. باید صبور بود. در وضعیت فعلی آرامش و تمرکز، بیش از هر چیز مورد نیاز تیم است. یازده هفته تا پایان لیگ باقی مانده است و فراز و نشیب زیادی انتظار جدول لیگ را می‌کشد. همه تیم‌ها بازی‌های سختی پیش رو دارند و بازی‌های رو در رو هم مانده است. نباید با ایجاد فشار غیر متعارف، آرامش را از تیم گرفت و متقابلا اعضای تیم هم باید از هر چیزی که بخواهد آرامش و تمرکز آنها را بر هم بریزد، پرهیز کنند. من به شما قول می دهم این تیم قهرمان شود.  خوشبختانه یحیی گل محمدی هم مربی با دانش و کاربلدی است و هم ذاتا آدم آرامی است و به همین دلیل هم می‌خواهد تیمش در آرامش باشد. اعتقاد دارم او شرایط لازم را مهیا می‌کند و خوب می‌داند چگونه به بازیکنان روحیه و انگیزه بدهد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها