روزهای پر آشوب فوتبال و چشم بینایی که خاموش شد
24150
عادل هم که نیست؛ راحت باشید
18 فروردين 1400
64
ایرانی
نه این که فردوسی‌پور عیب و ایراد نداشت، اما بالاخره خیلی چیزها را می‌دید که باعث دردسر دوستان بود. حالا اما او نیست و خیال‌ها راحت است. بتازانید که دوره، دوره شماست.

روزنامه گل- انتخاب فردی به نام مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست جدید تیم ملی صدای عالم و آدم را درآورده است. این همه آدم ریز و درشت در این فوتبال هستند، بعد قرار است کسی به عنوان مدیر روی نیمکت بنشیند که حتی برای اهالی کوچه محل اقامتش هم شناخته‌شده نیست! ابعاد این ماجرا آنقدر عجیب و وسیع بوده که از همه طرف نسبت به آن نقد صورت گرفته است. هولناک‌تر از همه، شایعاتی است که در مورد خورشیدی و پشت پرده انتخاب او به گوش می‌رسد؛ مطالبی که طبیعتا انتشار آنها در فضای رسمی ممکن نیست و دلالت بر تمرکز تیم ملی روی نتیجه‌گیری بیرون از زمین بازی دارد. حتی اگر این حرف و حدیث‌ها هم درست نباشد، نفس انتخاب چنین چهره گمنامی برای تیم ملی فاجعه‌بار است؛ مخصوصا که عزیزی خادم، رییس جدید فدراسیون از شایسته‌سالاری در سیستم خودش حرف زده بود و وعده داده بود که نخبه‌ها را به کار بگیرد. به همین دلیل هم علی کریمی طعنه به جایی به او زد و نوشت: «نخبه‌ها را تمام نکنید. بگذارید یک چیزی هم گیر باشگاه‌ها بیابد.»

قواره خورشیدی طوری است که در ماشین‌سازی دستیار مهدی پاشازاده بوده و وقتی بعد از جدایی او خبر سرمربیگری این چهره در تیم تبریزی منتشر شد، کمتر از 24 ساعت بعد تصمیم ماشین‌سازان تغییر کرد. بنابراین بدیهی است که چنین انتخابی بحث‌برانگیز باشد و همه را متحیر کند. از همه دردناک‌تر این که دیگر عادل فردوسی‌پوری هم در کار نیست که ابعاد داستان را بکاود و نور به تاریکی بیندازد. چشم بینای این فوتبال را خاموش کرده‌اند و هر کاری دل‌شان بخواهد انجام می‌دهند. نه این که فردوسی‌پور عیب و ایراد نداشت، اما بالاخره خیلی چیزها را می‌دید که باعث دردسر دوستان بود. حالا اما او نیست و خیال‌ها راحت است. بتازانید که دوره، دوره شماست.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها