تیم ملی سرپرستی بزرگتر از خورشیدی می خواهد
24085
عبدی می توانست استپ کند و یک چایی بخورد و بعد توپ را گل کند!
17 فروردين 1400
30
ایرانی
مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد مهاجمان پرسپولیس باید بر طرف کردن مشکل گلزنی باید روزی 2 ساعت تمرین اختصاصی انجام دهند.

آرش جعفری

فرشاد پیوس می گوید پرسپولیس مقابل پدیده همه کار کرد جز گل زدن. متاسفانه مهاجمان هنوز مشکل دارند و این مشکل اگر مهاجم ذاتا گلزن نباشد فقط با تمرین بیشتر حل می شود . پیوس در ادامه به وضعیت سند باشگاه اشاره دارد و می گوید این سند متعلق به همه هوادار است و فدراسیون باید تاوان بدهی اش خودش بدهد نه باششگاه پرسپولیس. پیوس اشاره ای هم به آرمان رمضانی دارد و می گوید اگر از فرصت ها استفاده نکند در استقلال هم مثل پرسپولیس موفق نخواهد بود. پیوس عقیده دارد مغانلو مهاجم خوبی است و باید در باکس هجده قدم بازی کند تا موفق باشد. رفتن او به لب خط اشتباه است.

 

بازی با پدیده را چطور دیدید؟

بازی خیلی خوبی بود، پرسپولیس همه کار کرد جز گل زدن ! خلق 12 موقعیت گل، زدن دو توپ به تیر دروازه و خراب کردن چند تک به تک نشان از این داشت که پرسپولیس بر روی بازی سوار بود اما متاسفانه بازهم در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.

مشکل مهاجمان را چگونه باید حل کرد ؟

اول اینکه مهاجم باید گلزنی در ذاتش باشد. اما در مرحله بعد مهاجمان دو تیم باید بیشتر تمرین کنند . من عقیده دارم مهاجمان باید زودتر از سایزن سر تمرین حاضر شوند و دیرتر از بقیه هم بروند. حداقل یک ساعت زودتر تمرین اختصاصی انجام دهند  و بعد از تمرین گروهی بازهم بمانند و یک ساعت تمرین اختصاصی تمرین بیشتر انجام دهند تا بتوانند عملکرد خوبی در زمین داشته باشند.

 

مغانلو را در این چند بازی چطور دیدید ؟

به عقیده من مغانلو مهاجم بسیار خوبی است.او با هر دو پا بازی می کند. خوب سر می زند و بر روی توپ های هوایی تسلط خیلی خوبی دارد. به غیراز این ها یک مهاجم فیزیکی هم هست و به خوبی می تواند در محوطه جریمه با مدافعان بجنگد. اما با تمام خوبی هایی که دارد با او توصیه دارم که کمتر لب خط بیاید. او باید به تو بزند و در داخل باکس هجده قدم بازی کند. او اگر به داخل بزند چون هافبک های خیلی خوبی داریم می توانند او را به خوبی تغذیه کنند تا گل بزند.

 

آرمان رمضانی در پرسپولیس به رویاهایش نرسید در استقلال هم در بازی اول خوب نبود. چرا او موفق نشد؟

آرمان فوتبالیست خوبی است. من آن موقع هم گفتم الان هم می گویم اما او از موقعیت هایی که به دست آورد نتوانست به خوبی استفاده کند. بازی در تیمی چون پرسپولیس خیلی سخت است. او می بایست در همان 10 تا 20 دقیقه ای که فرصت بازی داشت خودش را ثابت می کرد . اگر بازیکن بتواند در این زمانی که به او داده می شود از فرصت استفاده کند و گل بزند می تواند به قول معروف دور را بگیرد و موفق شود. اگر هم نتواند نابود می شود و نمی تواند دیگر در این تیم بازی کند چون فشار هواداران غیر قابل تحمل است. متاسفانه او تمرکز نداشت و از سوی دیگر فشار زیادی را تحمل می کرد برای همین نتوانست در پرسپولیس موفق باشد. او اگر این روند را هم در استقلال ادامه دهد موفق نخواهد بود.

 

عبدی در بازی با پدیده بهترین فرصت گلزنی را از دست داد ؟

واقعا من نمی دانم عبدی چگونه آن فرصت را از دست داده است. عبدی می توانست استپ کند و بعد یک چایی بخورد و بعد ضربه را بزند تا گل شود. یعنی او اینقدر فرصت داشت که بهترین تصمیم را بگیرد اما متاسفانه بد عمل کرد. عبدی الان از روحی روانی وضعیت خوبی ندارد.او اگر با همین منوال پیش برود با توجه به حضور مغانلو و رسیدن عیسی آل کثیر به نیمکت می چسبد. او جوان خوبی است و باید قدر خودش را بیشتر بداند.

 

پرسپولیس باید در هند مسابقات آسیایی خودش را انجام بدهد بازی های مرحله مقدماتی را چگونه می بینید آیا می تواند صعود کند ؟

پرسپولیس الان در بهترین وضعیت قرار دارد. متاسفانه پرسپولیس در هند به غیر از مصاف با رقیبانش باید با آب هوای مرطب هند هم کنار بیاید. بازی در آب و هوای مرطوب خیلی سخت است و نفس بازیکنان را می گیرد. پرسپولیس حریفان زیاد سرسختی پیش رو ندارد و فقط می توان گفت رقیب اصلی پرسپولیس تیم الریان قطر است. بازی ها به صورت متمرکز برگزار می شود و پرسپولیس این شانس را دارد با استفاده از تمام بازیکناش بهترین نتایج را بگیرد. پرسپولیس این روزها نیمکت بسیار خوبی دارد که در هربازی دست یحیی را برای هر ترکیبی باز می گذارد.

 

یکی از موضعات این روزها بحث  سه دانگ از سند ساختمان باشگاه پرسپولیس است که به خاطر بدهی فدراسیون بابت ویلموتس در توقیف شرکت شستا است آیا درست است پرسپولیس تاوان بدهی فدراسیون را بدهد؟

من واقعا نمی دانم فدراسیون چرا گذاشت کار به اینجا کشیده شود. البته این موضوع مربوط به فدراسیون گذشته است. اما فدراسیون فعلی باید هرچه زودتر این مشکل را حل کند. بدهی فدراسیون به شستا، ربطی به پرسپولیس ندارد و باید هرچه زودتر این مشکل را حل کنند. این سه دانگ فقط برای باشگاه نیست بلکه متعلق به هواداران و همه پرسپولیسی ها است. من عقیده دارم تیم حقوقی باشگاه باید هر چه سریعتر این موضوع را حل کنند.

 

فدراسیون فوتبال روز گذشته خورشیدی را به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال ایران انتخاب کرد فکر می کنید این انتخاب درست بود آیا نمی شد یک فرد با تجربه تر را انتخاب می کردند ؟

ابتدا باید بگویم خورشیدی همکار من است و همیشه برای من احترام خاصی قائل بوده و من هم برای او احترام قائل هستم. اما انتخاب او به عنوان سپرست تیم ملی اشتباه بوده است. خورشیدی همیشه مربی بوده است . سرپرستی با مربیگری خیلی تفاوت دارد و شما باید سرپرستی و مدیریت تیم را بلد باشید. باید چند سال حداقل سابقه سرپرستی داشته باشید و در تیم های مختلف و یا حداقل یک تیم کار کرده باشید. من فکر میکنم انتخاب خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی یک اشتباه بزرگ است. تیم ملی جایگاه خاص و بزرگی دارد. فدراسیون باید یک آدم بزرگتر و کارنامه دارتر را به عنوان سرپرست انتخاب می کرد. من فکر میکنم بازیکنان تیم ملی با او به مشکل بخورند. چون فاصله سنی کمی با او دارند و نیز او اینقدر بزرگ نیست که بازیکنان از او حرف شنوی داشته باشند. بازهم می گویم فدارسیون اشتباه کرده و باید خیلی سریع این اشتباه را با انتخاب یک فرد مناسب به عنوان سرپرست تیم ملی جبران کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها