چیزی به استقلال می‌رسد؟
24062
اللهیار، 10 برابر گران‌تر
17 فروردين 1400
21
ایرانی

به نظر می‌رسد پدیده ۱۹ ساله فوتبال ایران در آغاز یک مسیر مهیج قرار گرفته است. اللهیار صیادمنش بعد از انتقال قرضی از فنرباغچه به زوریا لوهانسک در لیگ اوکراین موفق شد ارزش‌های خودش را نشان بدهد. به‌ثمر رساندن پنج گل و دادن دو پاس گل باعث شد زوریا خیلی زود به فکر دائمی کردن قرارداد صیادمنش بیفتد. طبق بندی که در قرارداد این بازیکن موجود است، زوریا در صورت پرداخت مبلغ ۵/ ۳ میلیون یورو می‌تواند این قرارداد را دائمی کند.

در این بین رسیدن پیشنهادهای وسوسه‌کننده برای این ستاره ۱۹ ساله باعث شد تا مدیران زوریا تصمیم به قطعی کردن قرارداد صیادمنش بگیرند. زوریا برای این کار تا پایان سال میلادی فرصت دارد و به‌نظر می‌رسد حسابی از جذب صیادمنش سود کرده است؛ مخصوصا که رسانه‌های اوکراین به تازگی اعلام کرده‌اند باشگاه شاختار دونتسک به‌طور جدی در پی جذب اللهیار برای فصل بعد است. از قرار معلوم شاختاری‌ها رقم هشت میلیون یورو را برای جذب مهاجم جوان ایرانی کنار گذاشته‌اند. این یعنی زوریا امروز می‌تواند با پرداخت ۵/ ۳ میلیون یورو به فنرباغچه قرارداد صیادمنش را قطعی کند و بعد او را ۵/ ۴ میلیون یورو گران‌تر به شاختار بفروشد.

تازه فراموش نکنیم زوریا لوهانسک در این مدت از خدمات بازیکن ایرانی هم استفاده کرده و چه بسا با رد درخواست شاختار، منتظر پیشنهادهای بالاتر بنشیند. همه اینها درحالی است که کل سهم استقلال از انتقال این پدیده جوان به فنرباغچه فقط ۷۵۰ هزار یورو بود! تا همین جا ارزش صیادمنش تقریبا ۱۰ برابر شده است و البته بعید به‌نظر می‌رسد بندی بابت سهیم شدن استقلال در قراردادهای بعدی این بازیکن وجود داشته باشد. خارجی‌ها وقتی به ما می‌رسند تا دلار آخر فرعی‌ترین تبصره ممکن را زنده می‌کنند، ما اما بی‌اندازه سخاوتمندیم!

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها