دربی گیلان برای فرار از سقوط
24052
رقابت 4 تیم برای صدرنشینی در سال جدید
17 فروردين 1400
34
ایرانی
دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های ایران در سال جدید از فردا با برگزرای9 دیدار در شهرهای مختلف دوباره شروع می شود و با توجه به شرایط جدول باید بگوییم همچنان  در صدر جدول رقابت سختی برای صدرنشینی وجود دارد و تیم ها شانه به شانه هم حرکت می کنند.

آرش جعفری

دیدار های لیگ دسته اول از فردا شروع می شود و 4 تیم ها رقابت سختی در صدر جدول برای صدرنشینی با هم دارند. جدول لیگ دسته اول برخلاف جدول لیگ برتر کاملا منظم است و تعداد بازی‌های تیم‌ها یکسان است. مس کرمان 32 امتیازی، شهرداری آستارا 31 امتیازی و استقلال خوزستان 30 امتیازی  و بادران 29 امتیازی در رده‌های اول تا چهارم جدول قرار دارند. هر 4 تیم هم در این هفته رقابت نزدیک و سختی برای صدرنشینی دارند.

در انتهای جدول هم  مانند صدر رقابت سختی برای بقا وجود دارد اما با این تفاوت که این رقابت بین 6 تیم وجود دارد و این تیم ها شانه به شانه هم حرکت می کنند. آرمان گهر ، خیبر ، چوکا، قشقایی، نود و گل ریحان البرز تیم هایی هستند که به دنبال بقا هستند.

در سال جدید بازهم شاهد تغییر و جا به جایی در نیمکت ها  بودیم. جایی که پایان رفت بعد از قهرمانی نیم فصل با شهرداری آستار خداحافظی کرد و در انتهای جدول شاهد برکناری سرمربی گل ریحان بودیم. حالا این دوتیم باید با سرمربی های جدید راه  را ادامه دهند.

مس کرمان صدرنشین در اولین بازی سال 1400 در بوشهر میهمان شاهین است. فراز کمالوند سرمربی شاهین بوشهر مدیرفنی تیم استقلال شد و داود مهابادی جانشین او شد. مس برای حفظ صدر باید پیروز شود ولی کار راحتی در بوشهر ندارد شاهین 27 امتیازی در رده هفتم جدول است و می‌خواهد خود را به جمع بالانشینان برساند.

 شهرداری آستارا هم بعد از نتایج خوبی که با پایان رافت گرفت این مربی را کنار گذاشت و این هفته با سرمربی جدید خود به شیراز می رود تا مقابل فجرسپاسی بازی کند. این بازی بسیار حساس و مهم است. برنده مسابقه روی پله دوم خواهد ایستاد. شهرداری آستارا اگر می‌خواهد روی پله دوم باقی بماند باید فجرسپاسی شیراز را شکست بدهد ولی اگر با سرمربی جدید بازنده شود در آنصورت فجر شانس رسیدن به این جایگاه را دارد.

استقلال خوزستان رده سومی به مصاف خوشه طلایی ساوه رده یازدهمی می‌رود. آبی‌پوشان اهوازی نسبت به دو تیم اول جدول بازی آسان‌تری دارد و شاید بخت به این تیم رو کند و آبی‌پوشان این هفته بتوانند با خوش شانسی به صدر جدول هم برسند.البته به شرطی که دو تیم دیگر نتیجه لازم را نگیرند.

 

بادران تهران رده چهارمی در خرم  آباد باید به مصاف خیبر   برود. شاگردان محسن عاشوری برای رسیدن به صدر در خرم آباد کار سختی دارند چرا که خیبر 19 امتیازی که در رده چهاردهم جدول قرار دارد و نمی خواهد در خانه شکست بخورد و یک قدم به سقوط نزدیک شود. بادران هم در مقابل خوب می داند برای رسیدن به صدر باید حتما برنده شود و برای همین با قدرت در خرم آباد به زمین می رود.

تیم هوادار که زمانی در صدر جدول لیگ قرار داشت اکنون در رده ششم جدول جا خوش کرده است. تیم رضا عنایتی این هفته باید به مصاف استقلال ملاثانی برود. هواداری ها خوب می دانند برای رسیدن دوباره به جمع مدعیان باید در این بازی برنده شوند. شاگردان عنایتی در خانه کار سختی ندارند. البته استقلال هم نمی خواهد میانه جدول را به راحتی از دست بدهد برای همین تمام تلاش خود را می کنند با امتیاز از تهران به اهواز برگردند.

پارس جنوبی جم هم با محمد نصرتی در رده هشتم جدول جا خوش کرده است و به مصاف رایکا بابل خواهد رفت رایکایی که نادر دست نشان سرمربی خود را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار ندارد. همه برای دست نشان آرزوی سلامتی و بازگشت به میادین را دارند. پارس جنوبی برای اینکه دوباره به جمع مدعیان برگرد باید در این بازی پیروز شود

 

ملوان میزبان تیم چوکای تالش است دو تیم از جمع تیم‌های مدعی فاصله زیادی دارند اما دربی‌های گیلان همیشه جذاب است. ملوان در رده نهم است و چوکا روی پله پانزدهم قرار دارد اما دربی‌های گیلان ربطی به وضعیت دو تیم در جدول لیگ ندارد. البته چوکا برای اینکه در جمع فانوس به دست ها باقی نماند بیشتر از ملوان به 3 امتیاز این دیدار احتیاج دارد.

گل ریحان و نود ارومیه هم دربی ته جدول ها را در کرج برگزار می کنند. هردو تم 14 امتیازی هستند و تیم برنده می تواند به بقا امیدوار باقی بماند این دیدار به اندازه 6  امتیاز ارزش دارد.

آرمان گهرسیرجان هم در خانه به مصاف قشقایی می رود هر دوتیم اوضاع خوبی در جدول ندارند و خطر سقوط را به خوبی حس می کنند برای همین هر دوتیم به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرمی دارند خصوصا قشقایی که می خواهد از رتبه شانزدهم جداشود تا به بقا امیدوار باشد.

 

برنامه هفته نوزدهم لیگ دسته اول:

 چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

 

ملوان بندرانزلی- چوکا تالش  

آرمان گهر سیرجان- قشقایی شیراز

رایکا بابل- پارس جنوبی جم بوشهر

خیبر خرم آباد – بادران تهران

فجر سپاسی شیراز- شهرداری آستارا 

گل ریحان البرز- نود ارومیه

هوادار تهران – استقلال ملاثانی   

استقلال خوزستان – خوشه طلایی ساوه

شاهین شهرداری بوشهر – مس کرمان

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها