قصه مهدی طارمی عوض نمی‌شود
23968
پنالتی گرفتن، کسب و کار من است
16 فروردين 1400
25
ایرانی خارجی

مهدی طارمی و پنالتی؛ این دو کلیدواژه مدت‌هاست به هم چسبیده‌اند و جدانشدنی به نظر می‌رسند. مهدی قبلا مهارت پنالتی‌گیری‌اش را در پرسپولیس، ریوآوه و تیم ملی نشان داده بود. حالا هم نوبت پورتو است که به‌طور مستمر از این گنج سود ببرد. تیم پرتغالی بامداد یکشنبه در لیگ این کشور به مصاف سانتاکلارا رفت و طی یک بازی نفسگیر به برتری ۲بریک دست یافت. نیمه اول با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید، اما در شروع وقت دوم ستاره ایرانی بار دیگر هنرش را نشان داد.

مهدی طارمی در دقیقه ۴۸ بازی با یک فرار عالی از آفساید در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار گرفت و پس از دریبل او درحالی که می‌رفت دروازه را باز کند با خطای گلر سرنگون شد. به این ترتیب داور بازی بی‌درنگ نقطه پنالتی را نشان داد. الیویرا که هفته گذشته نیز با پاس طارمی گلزنی کرده بود، این بار پشت پنالتی ایستاد و آن را به گل اول پورتو تبدیل کرد؛ گلی که در دقیقه ۵۶ از روی نقطه پنالتی توسط بازیکن سانتاکلارا پاسخ داده شد. درحالی‌که بازی دو تیم می‌رفت با نتیجه مساوی به پایان برسد، تونی مارتینز در پنجمین دقیقه از وقت‌های تلف شده با ضربه سری غیرقابل مهار گل دوم را برای پورتو به‌ثمر رساند تا یک پیروزی دلچسب در واپسین ثانیه‌ها برای یاران طارمی به‌دست بیاید. مهدی البته در دقایق پایانی بازی تعویض شده بود. پورتو چهارشنبه‌شب بازی رفتش با چلسی را در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار می‌کند که مهاجم ایرانی این بازی را به دلیل محرومیت از دست داده است. مهدی همچنین در نیمه دوم بازی با سانتاکلارا یک فرصت طلایی گلزنی را از دست داد تا طلسم گل نزدنش در مسابقات مختلف به مرز ۹۰۰ دقیقه نزدیک شود.

طارمی در پایان سال گذشته از نظر آماری بهترین بازیکن فوتبال ایران بود. او در ۴۹ بازی ۲۶ گل زد و ۱۲ پاس گل داد. به علاوه مهاجم ایرانی پورتو با گرفتن ۸ پنالتی در سال ۹۹ یک رکورد عجیب از خودش به جا‌ گذاشت. او اما برای گرفتن اولین پنالتی‌اش در سال ۱۴۰۰ فقط ۴۸ دقیقه انتظار کشید و به نظر می‌رسد قصد دارد رکورد پارسال خودش را بشکند!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها