تلاش مجیدی و خلیل زاده برای جلوگیری از اعتراض بازیکنان
23964
استقلالی‌ها تا قبل از سفر به عربستان شارژ مالی می‌شوند؟
16 فروردين 1400
23
ایرانی
باشگاه استقلال در این فصل شرایط خوبی به لحاظ مالی ندارد. آن‌ها حتی برای تقویت در نیم‌فصل هم بودجه‌ای نداشتند و به قول مدیران شهر خودرو با جیب خالی به دنبال خرید نسیه از بازار بودند.

باشگاه استقلال در این فصل شرایط خوبی به لحاظ مالی ندارد. آن‌ها حتی برای تقویت در نیم‌فصل هم بودجه‌ای نداشتند و به قول مدیران شهر خودرو با جیب خالی به دنبال خرید نسیه از بازار بودند. اوضاع پرداخت‌های مالی به بازیکنان و کادر فنی نیز تعریفی ندارد و در شرایطی که دوسوم لیگ پشت سر گذاشته‌ایم هنوز میزان پرداختی‌ها به 50 درصد هم نرسیده است!این موضوع و ناتوانی باشگاه در انجام تعهداتش در طول فصل چند بار صدای اعتراض بازیکنان را بلند کرده است و حتی کار به قهر و اعتصاب هم کشیده شد. به‌ویژه پس از دربی و بعد از بازی با نساجی شاهد واکنش تند استقلالی‌ها به مشکلات مالی بودیم. محمود فکری هم بخش زیادی از مشکلات تیمش را نتیجه همین موضوع می‌دانست که اجازه نمی‌داد تا کادر فنی برخورد قاطعی با بی‌انضباطی‌ها داشته باشد.

پس از برکناری محمود فکری و آمدن فرهاد مجیدی هم هرچند سروصدا و اعتراض بازیکنان خوابیده است، اما مشکلات مالی همچنان به قوت خود باقی است. بازیکنان استقلال تاکنون فقط به دلیل آنچه احترام به فرهاد مجیدی عنوان می‌کنند سراغ مصاحبه و اعتراض و اعتصاب نرفته‌اند. درست مثل هرویه میلیچ که درنهایت راضی شد تا به اعتبار فرهاد مجیدی بدون دریافت حتی یک دلار از مطالبات معوق اش از جیب خودش بلیت تهیه کند و به ایران بیاید تا بلکه در اینجا دستمزدش را بدهند و طبق قول و قرارهای قبلی قراردادش را تمدید کنند.  در این مدت هم هرچند باشگاه پرداخت‌های کمی به‌عنوان چند درصد از قراردادها یا پاداش پیروزی در بازی‌های مختلف به بازیکنان پرداخت کرده است اما آن‌قدر نبوده که انتظارات بازیکنان برآورده شود. در همین اساس شنیده می‌شود استقلالی‌ها از شرایط موجود کاملاً ناراضی هستند و بزرگ‌ترهای تیم در صحبت‌هایی که با فرهاد مجیدی داشتند این موضوع را به سرمربی تیم منتقل کرده و خواستار پیگیری او از مدیریت باشگاه و رسیدگی‌اش به این مشکل شده‌اند تا تمرکز تیم به هم نریزد و روحیه بازیکنان افت نکند.

گویا رفت‌وآمدهای چند وقت اخیر اسماعیل خلیل زاده  و دیدارهای او با فرهاد مجیدی و احمد مددی هم در همین راستا بوده است. فرهاد که در بین مدیران استقلال بیش از همه با خلیل زاده رابطه خوبی دارد و به او نزدیک است خواستار رسیدگی به این موضوع و مشکل شده تا در ادامه و دربازی‌های حساس پیش رو جو تیم به هم نریزد. در این خصوص شنیده می‌شود نتیجه این پیگیری و رفت‌وآمدها این شده است که باشگاه تا قبل از اعزام تیم به عربستان یعنی اوایل هفته آینده بخشی از قرارداد بازیکنان را پرداخت کند. مددی و مدیران استقلال برای این منظور به دنبال تأمین منابع لازم هستند تا هرچه زودتر این کار انجام شود و تیم باروحیه بهتر به عربستان برود و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند

این در شرایطی است که مدیران استقلال  هنوز موفق نشده‌اند طلب میلیچ و حتی بخشی از آن را به‌حساب این بازیکن واریز کنند، آن‌هم در شرایطی که به او قول داده بودند به‌محض حضورش در تهران ترتیب انجام این کار و کارهای مربوط به تمدید قراردادش انجام خواهد شد. اگر بدقولی‌های باشگاه همچنان ادامه داشته باشد شاید میلیچ دوباره به فکر نرک کردن ایران بیافتد و این بار واقعاً قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند و سراغ فیفا و شکایت از استقلالی‌ها برود. این در شرایطی است حجت نظری عضو هیات مدیره و سخنگوی باشگاه استقلال  اعلام کرد  پیش‌پرداخت میلیچ توسط یکی از اعضای هیات مدیره تأمین‌شده است و همه‌چیز در اختیار مددی مدیرعامل باشگاه است

شاید این بار هم پول میلیچ مانند ماجرای 50 هزار دلار ضبط‌شده در فرودگاه که قرار بود به دست او برسد و دست‌آخر بین بازیکنان تقسیم شد به دست مدافع کروات نرسد و از جیب دیگر بازیکنان تیم سر دربیاورد؟!به‌خصوص که مددی در این مدت کم نشان داده پرداخت پول بازیکنان داخلی بیش از پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی برایش اهمیت دارد. به‌هرحال باید دید تا قبل از سفر به عربستان مدیران باشگاه می‌توانند به تعهدات خودشان در مقابل بازیکنان به‌ویژه میلیچ عمل کنند یا نه؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها