مهاجم باید ذاتاً گلزن باشد
23963
درخشان: پرسپولیس نباید تاوان بی‌پولی فدراسیون را بدهد
16 فروردين 1400
24
ایرانی
سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد، پرسپولیس چوب مهاجمان گل نزنش را می‌خورد. اگر برای این موضع راه‌حلی پیدا نکنند تیم در ادامه راه به مشکل می‌خورد. حمید درخشان می‌گوید پرسپولیس مقابل شهر خودرو همه کارکرد جز گل زدن! درخشان مدعی است که مهاجم باید ذاتاً گلزن باشد و چارچوب شناس باشد.اگر هم بازیکن ذاتاً گلزن نبود باید آن‌قدر تمرین کند تا بتواند گل زنی کند.  درخشان  گل محمدی را هم در خصوص چمن تائید می‌کند و عقیده دارد که چمن ورزشگاه امام رضا (ع) سرعت بازی پرسپولیس را گرفت و نگذاشت که کار تاکتیکی خود را به‌خوبی انجام دهند. درخشان به واگذاری سند باشگاه پرسپولیس به شرکت شستا هم اشاره دارد و می‌گوید این باشگاه نباید تاوان بدهی فدراسیون را بدهد.

بازی پرسپولیس با شهر خودرو را چطور دیدید ؟

بازی بدی نبود پرسپولیس در هر دونیمه خوب بازی کرد و موقعیت‌های خیلی خوبی خلق کرد ولی در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند. ببینید پرسپولیس بد موقعی در نیمه نخست گل خورد و زمان لازم را برای جبران نداشت.  برای همین در نیمه دوم با ترکیب و تاکتیک هجومی وارد زمین شد و شما دیدید که حملات زیادی را انجام داد و فقط یک‌بار موفق شدند به گل برسند. متأسفانه پرسپولیس موقعیت‌های خیلی خوبی داشت و یکی پس از دیگری موقعیت‌ها رو از دست داد و این مشکل اگر ادامه داشته باشد و حل نشود در درازمدت در لیگ و آسیا مشکل‌ساز خواهد شد.

 

با توجه به صحبت‌های شما باید بگوییم بازهم مشکل از خط حمله و مهاجمان گل نزن است ؟

متأسفانه همین‌طور است،. ببینید مهاجم باید ذاتاً گلزن یا اینکه تمرین مداوم و زیاد داشته باشد. بازهم تأکید  می‌کنم خصوصیات فردی خیلی مهم است تا بتواند گلزن باشد. از سوی دیگر باید این نکته را هم اضافه کنم حضور در تیم بزرگ هم خوب است و هم بد. بد ازآن‌جهت که اگر شما گل زن نباشی و موقعیت‌ها را از دست بدهید زیر بار سنگین  فشار روانی قرار می‌گیرد و این موضوع کار دست بازیکن می‌دهد و نابودش می‌کند. من عقیده دارم این دسته از بازیکنان باید برای فرار از زیر این فشار بیشتر تمرین کنند و به خودشان بیایند تا بتوانند موفق شوند.

 

بعد از بازی سرمربی پرسپولیس به کیفت زمین و چمن اشاره داشت و مدعی بود که چمن بلند باعث شد گروهش نتواند بازی همیشگی را انجام دهد ؟

یحیی گل محمدی حرف اشتباهی نزده است. چمن بلند درروند بازی تأثیر منفی دارد. چمن بلند برای تیمی که بر روی زمین‌بازی می‌کند سم است. از سوی دیگر باعث می‌شود که سرعت بازی کم شود و توپ زیر پای بازیکن گیر کند. چمن بازی مشخص می‌کند چه تیم کارکرده است و چه تمی کارنکرده است. و چمن خراب به ضرر تیمی است که برنامه و تاکتیک دارد.

 

کاپیتان پرسپولیس هم به حضور افراد متفرقه در پشت دروازه‌ها و اطراف زمین اشاره داشت و می‌گفت هیچ تضمینی نیست که بازیکنان کرونا نگیرند ؟

سید جلال به نکته درستی اشاره‌ کرده است. الان در شرایطی هستیم که همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تاکسی به ویروس کرونا مبتلا نشود. اگر غیرازاین باشد همه ضرر می‌کنند و فوتبال ضربه می‌خورد. سازمان لیگ و مسئولان برگزاری بازی‌ها باید نظارت بیشتری داشته باشند تا افراد متفرقه در کنار زمین قرار نگیرند.

 

حالا با توجه به این موضع و رقیبی مثل سپاهان کار پرسپولیس را در ادامه لیگ چطور می‌بینید ؟

رقیبانی چون سپاهان بیکار نمی‌نشیند. مسلماً این تیم‌ها از غفلت پرسپولیس استفاده می‌کنند تا بتوانند قهرمان شوند. برای همین من عقیده دارم هر امتیازی که از دست برود به ضرر پرسپولیس است. من عقیده دارم پرسپولیس پتانسیل قهرمانی دارد و برای همین باید در ادامه راه با دقت بیشتری بازی کند و بازیکنان تلاش بیشتری داشته باشند تا بازهم قهرمان شوند. اگر مهاجمان دقت بیشتری داشته باشند پرسپولیس می‌تواند تمام حریفان را از پیش رو بردارد.

 

یکی از موضوعاتی که طی یکی دو روز گذشته باعث نگرانی پرسپولیسی‌ها شده است انتقال سه دانگ سند ساختمان باشگاه به نام شرکت شستا است آن‌هم به خاطر بدهی فدراسیون فوتبال، در این خصوص جه نظری دارید؟ 

این موضوع خیلی بد است. من نمی‌دانم چرا پرسپولیس باید تاوان ندانم‌کاری و اشتباه و بدهی فدراسیون فوتبال را بدهد؟ فدراسیون باید هر چه زودتر یک‌راه کار پیدا کند تا سند باشگاه پرسپولیس آزاد شود. متأسفانه ترکش‌های ویلموتس تمامی ندارد. متأسفانه دوستان در فدراسیون قبلی با این انتخاب  هم به فوتبال ملی ضربه زدند و هم الان باید تاوانش را دیگران پس بدهند. من فکر می‌کنم وزارت ورزش باید به این موضوع ورود کند تا هرچه سریع‌تر سند ساختمان باشگاه پرسپولیس را پس بگیرند. پرسپولیس و استقلال به‌سختی صاحب ساختمان شدند و نباید به همین راحتی‌ها خانه پرسپولیس را خراب کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها