22999
ذوالفقارنسب: خوشحالم که فوتبال از سردرگمی ۲ ساله خارج شد/ امیدوارم آرامش برقرار شود
11 اسفند 1399
92
مربی پیشین تیم ملی ابراز امیدواری کرد که فوتبال ایران با شناخت رئیس جدید خود رنگ آرامش را ببیند و شاهد تحول در همه عرصه‌ها باشیم.

بیژن ذوالفقارنسب درباره انتخاب شهاب‌الدین عزیزی خادم به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: به عنوان عضوی از خانواده فوتبال خیلی خوشحالم که انتخاباتی در سطح خوب برگزار شد و باید این موضوع را به فال نیک بگیریم. حالا باید ببینیم عملکرد گروه جدید چگونه است. افراد انتخاب شده، شخصیت‌های شناخته‌شده‌ای هستند و باید دید در قالب یک برنامه جدید چه می‌کنند. با این حال خوشحالم که فوتبال از این سردرگمی که حدود دو سال گریبانگیر ما شده است، خارج شد و مدیران خود را شناخت.

امیدوارم مدیران جدید بتوانند فوتبال را متحول کنند
وی با بیان اینکه باید ببینیم برنامه‌های مدیران، قابل اجراست یا خیر، تصریح کرد: قطعاً تمامی ارکان فدراسیون، برنامه‌های خود را با نظم و انضباط خاصی شروع می‌کنند و خیلی زود است درباره موفقیت آنها صحبت کنیم. باید دید برنامه‌های مدیران قابل اجراست یا خیر. دو سال است که رئیس فدراسیون نداریم و امور فوتبال با شرایط استثنایی پیش می‌رود. امیدوارم این گروه بتواند در آرامش و عملکرد ورزشی خوب، فوتبال ایران را متحول کند.

حضور کریمی در انتخابات موفقیت‌آمیز بود
کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص ترکیب نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال گفت: به هر چهار نامزد ریاست فدراسیون احترام می‌گذارم؛ به‌ویژه علی کریمی که با درایت و منطق ورزشی خاص خودش در انتخابات حاضر شد. شنیدم که اعضای مجمع به دلیل عدم تجربه مدیریتی به او رأی ندادند، اما حضور کریمی در این انتخابات موفقیت‌آمیز بود. به او تبریک و خسته‌نباشید می‌گویم و معتقدم تنها رأی آوردن ملاک نیست. همین که یک نفر شجاعت دارد و راه خوبی برای آیندگان فراهم می‌کند، یک موفقیت است. آجورلو و هاشمی هم مدیران موفق ورزش ما بوده‌اند، اما باید به نظر مجمع احترام گذاشت و چهار سال از عزیزی خادم حمایت کرد.

خیلی زود است درباره منتخبان فدراسیون فوتبال قضاوت کنیم
وی در مورد انتخاب احسان اصولی، طهمورث حیدری، بهرام رضاییان، مهرداد سراجی، احمدرضا براتی، خداداد افشاریان و میرشاد ماجدی به‌عنوان اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون خاطرنشان کرد: جامعه فوتبال کشورمان شناخت کاملی از این افراد ندارد. شاید این مدیران در استان‌ها یا جاهای دیگر موفق بوده‌اند، اما شناخته‌شده نیستند و امیدوارم با عملکرد خوب خود، جایگاه خوبی برای فوتبال کشور ایجاد کنند. خیلی زود است درباره آنها قضاوت کنیم و من هم از لحاظ مدیریتی، شناخت کاملی از منتخبان ندارم.

هیئت‌های برخی استان‌ها مدیریت بی‌اثر و خسته‌کننده‌ای دارند
کارشناس فوتبال ایران با اشاره به لزوم ایجاد تغییر در هیئت‌های فوتبال استان‌های مختلف به تسنیم گفت: فدراسیون فوتبال در برگزاری این انتخابات بسیار موفق عمل کرد. امیدوارم فدراسیون در بخش هیئت‌های استانی هم برنامه‌ریزی منظمی داشته باشد و انتخابات این هیئت‌ها هم سالم و بر اساس اصول برگزار شود. می‌دانم اهالی فوتبال در بسیاری از استان‌ها، از مدیرانی که 15 تا 20 سال بر مسند کار هستند، راضی نیستند و این استان‌ها مدیریت خسته‌کننده و بی‌اثری را تجربه می‌کنند.

به تحولات اساسی در مدیریت فوتبال نیاز داریم
ذوالفقارنسب در پایان تصریح کرد: امیدوارم تغییرات خوبی ایجاد و خون تازه‌ای در رگ‌های هیئت‌های فوتبال استان‌ها تزریق شود. تعداد این هیئت‌ها کم نیست و و 10 استان داریم که مدیران آنها، چهار یا پنج دوره بر مسند کار هستند. ما نیاز به تحولات اساسی در مدیریت فوتبال کشورمان داریم.

تسنیم


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها