جناب ستاره قدم رنجه فرمودند
22980
قائدی نه، از هوادارانش بترسید
10 اسفند 1399
846
ایرانی
خود قائدی آنقدری ترسناک نیست که هواداران و موافقان او باعث نگرانی هستند

روزنامه گل- بعد از 11 روز تاخیر، بالاخره جناب مهدی قائدی قدم رنجه کردند و سر تمرین استقلال تشریف بردند. قصه‌اش آنقدر تکرار شده که همه اهالی فوتبال بالا تا پایین آن را از حفظ شده‌اند؛ اینکه قائدی طبق قرارداد طولانی‌مدت قدیمی‌اش دریافتی اندکی دارد و به قهر و زور متوسل شده تا باشگاه عدد دستمزد او را افزایش بدهد. او تا بیخ بازی با مس رفسنجان در آغاز دور برگشت در خانه نشست تا حالا محمود فکری با انبوهی از دردسرهای ریز و درشت، نداند که باید با بهترین بازیکنش چه کند.

اینکه حق قائدی است بیشتر از اینها پول بگیرد یک بحث منطقی به نظر می‌رسد. ببینید محمد نادری با آن همه خرجی که روی دست باشگاه گذاشته چقدر به درد این تیم خورده است. قائدی هم حق دارد توقع داشته باشد باشگاه به او «لطف» کند و غیر از مبلغ قرارداد، پول بیشتری بابت اثرگذاری فنی به او بپردازد. با این همه اما بازیکن تحت هیچ شرایطی نباید خودش را از باشگاه بزرگتر فرض کند و در اعتراض به برآورده نشدن درخواستش در خانه بنشیند. اگر اینطور باشد که سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. بعد از قائدی هم لابد نوبت به فرشید اسماعیلی می‌رسد که بعد از زدن دو گل، خواهان افزایش رقم قراردادش شود و اگر باشگاه این کار را نکرد، سر تمرین نیاید. با این رویه تیم تا کجا می‌تواند ادامه بدهد؟

در کل این داستان، خود قائدی آنقدری ترسناک نیست که هواداران و موافقان او باعث نگرانی هستند. استقلال (و طبیعتا در شرایط مشابه پرسپولیس) ضربه اساسی را از جریان هواداری مخربی می‌خورند که در هر شرایطی حامی بازیکنان است. جماعتی که چشم‌شان دنبال خط و خال ستاره‌ها است و بازیکن را به باشگاه ترجیح می‌دهند، آفت تیم هستند. یکی مثل قائدی اگر این هوادار را پشت سر خودش نبنید، به این راحتی قهر نمی‌کند و دست از کار نمی‌کشد. اگر قرار است بازیکن‌سالاری در فوتبال ایران از بین برود، اول فرهنگ هواداری ما باید تصحیح شود. ایرانیان هم مثل همه جای دنیا باید یاد بگیرند در هر منازعه و چالشی آنچه مهم است اول تیم است، دوم تیم است و سوم هم تیم است. بدون این نگاه، حالا حالاها اندر خم یک کوچه خواهیم ماند.

 دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
امید 12 / 12 / 1399 08 : 00 : 04

شما سردبیر روزنامه و کیسه کشا باید اندر خم دوتا کوچه باشید


ارتش پرسپولیس 11 / 12 / 1399 47 : 29 : 16

لطفا در این موارد پرسپولیس رو با استقلال مقایسه نکنید! هوادار پرسپولیس هیچوقت چنین رفتاری ندارد و همیشه حامی باشگاه و تصمیمات سرمربی بوده به عنوان مثال جدایی رامین رضاییان بهترین دفاع راست ایران و یا محسن مسلمان بهترین بازی‌ساز و اقای پاس گل لیگ بعد از برکناری از طرف برانکو تمام هواداران پشت باشگاه ایستادن و از تصمیمات سرمربی حمایت کردند ایا محمود فکری میتونه وریا غفوری و مهدی قایدی رو از استقلال اخراج کند؟ #اینجا_انجا_نیست!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها