22933
واعظ آشتیانی: اتفاق جدیدی با انتخاب نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال نمی‌افتد
09 اسفند 1399
84
ایرانی
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال اعتقاد دارد اگر هر یک از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال به این سمت برسد، اتفاق جدیدی برای فوتبال کشور رقم نمی‌زند.

روزنامه گل- امیررضا واعظ آشتیانی درباره انتخابات فردا (یکشنبه) فدراسیون فوتبال اظهار داشت: همه قبول دارند ورزش به یک صنعت بزرگ و پولساز تبدیل شده که به ندرت ورشکست می‌شود و در تلاطم‌های اقتصادی جهان، کمترین آسیب را می‌بیند. می‌توانیم بگوییم درآمدهزینه فوتبال به واسطه مردم جوامع مختلف تأمین می‌شود و فوتبال یک صنعت است. آیا این نامزدها افراد صنعتگر فوتبال هستند و آگاهی دیپلماسی ورزشی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارند؟ آیا سهم اقتصاد در فوتبال را تعیین و ساز و کار رسیدن به آن را مشخص کرده‌اند؟

وی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، تصریح کرد: آیا نامزدهای ریاست فدراسیون، ساز و کار دیپلماسی ورزشی را که بخشی از فوتبال است، تبیین کرده‌اند؟ سوالات بیشماری از طرق مختلف ایجاد می‌شود. صحبت‌های کاندیداها، کلی‌گویی و درباره مسائل روزمره مردم است. زدن حرف‌های تکراری هنر نیست و باید ایده‌های جدید و مبتنی بر نیاز به تحول نشان دهد. چون تحول‌گرایی گره ماست.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درخصوص مشکلات مالی فدراسیون فوتبال و اینکه رئیس جدید باید پول بیاورد، بیان کرد: معتقد نیستم که رئیس فدراسیون پول بیاورد. در این صورت او با یک تدارکاتچی چه فرقی می‌کند؟ رئیس فدراسیون فوتبال باید گروهی ایده‌پرداز داشته باشد که نکات جدیدی برای درآمدزایی مطرح و خلق سرمایه کنند. حرف‌های تکراری یعنی دور باطل که ما همه چیز را تکرار می‌کنیم، هیچ چیز هم محقق نمی‌شود.

واعظ آشتیانی در مورد لزوم هماهنگی رئیس آینده فدراسیون فوتبال با نهادهای گوناگون کشور خاطرنشان کرد: ارتباط با نهادهای مختلف برای محقق کردن برخی مسائل، موضوع جدیدی نیست و همواره مهم بوده است. ما موضوعات مهم‌تری داریم و اگر در بخش اقتصادی موفق شویم، می‌توانیم هماهنگی خوبی با نهادها و گروه‌های مختلف داشته باشیم.

وی  با انتقاد از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال گفت: نظر هر کسی قابل احترام است، اما نظرم بر این است که اتفاق جدیدی با انتخاب هر یک از این افراد نمی‌افتد. نگاه خوبی در انتخاب این افراد نمی‌بینم و چالش‌های متعددی وجود دارد. تنها حرفی که از کفاشیان شنیدم و کاملاً درست بود، این است که ایشان و دوستانش، فدراسیون را تبدیل به باتلاق کردند و گروهی که می‌آید، باید خیلی  هنر داشته باشد تا بخش کوچکی از این باتلاق را خشک کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به لزوم چندبُعدی بودن کار ریاست آتی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فوتبال ظرفیت‌های بسیاری دارد و هوشمندی، آگاهی و استفاده از متخصص در عرصه‌های مختلف می‌خواهد. بخش فنی یک بُعد قضیه است و همه شعار می‌دهند که ورزش، اقتصاد و صنعت است. این صنعت یک صنعتگر می‌خواهد و نمی‌شود فقط شعار دهیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها