قابل توجه نامزد سانسور شده انتخابات
22904
گردن تلویزیون کلفت است علی آقا!
08 اسفند 1399
1552
ایرانی
این کاسه چه کنم، چه کنم که سرخابی‌ها دست‌شان گرفته‌اند، از صدقه سر گردن کلفت تلویزیون دولتی است؛ دستگاهی که مفت مفت فوتبال پخش می‌کند و میلیارد میلیارد از رهگذر پخش آگهی پول به جیب می‌زند

روزنامه گل- رسول بهروش

سرانجام شایعات محقق شد و ساترا یا همان سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر اجازه پخش مصاحبه علی کریمی را نداد. کریمی یکی از نامزدهای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال است و اخیرا در یکی از شبکه‌های اینترنتی مواضعش را در این مورد مطرح کرده، اما مصاحبه او در نهایت اجازه پخش پیدا نکرد. از حدود یک سال پیش با افزایش اختیارات صداوسیما، چتر انحصار این سازمان بر سر تولیدات محتوایی فضای مجازی هم پهن شد.  در این میان بازوی بزن بهادر صداوسیما هم برای قلع و قمع برنامه‌های مخالف ذایقه آقایان، همین «ساترا» بوده است. این سازمان چندی پیش اجازه پخش برنامه تحلیلی عادل فردوسی‌پور در تلویزیون‌های اینترنتی را نداد و حالا هم نوبت علی کریمی رسیده تا زیر تیغ سانسور گرفتار شود.

در مورد انحصارگرایی سازمان ورشکسته و بی‌مخاطب صداوسیما هر آنچه گفته شود تکرار مکررات است. این وسط فقط یک یادآوری به علی کریمی لازم است؛ این که او حالا بهتر از هر زمان دیگری با خودکامگی و زورگویی سازمان آشنا شده و باید بداند «اگر» رییس فدراسیون شد، چه کار سختی برای تعامل با این نهاد دارد. بدون تردید بزرگترین حق تضییع‌شده فوتبال در ایران، حق پخش تلویزیونی است. اگر صداوسیما راضی می‌شد فقط بخشی از عوایدش بابت پخش این مسابقات را به خود فوتبال بدهد، باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال در آسیا آقایی می‌کردند.

این کاسه چه کنم، چه کنم که سرخابی‌ها دست‌شان گرفته‌اند، از صدقه سر گردن کلفت تلویزیون دولتی است؛ دستگاهی که مفت مفت فوتبال پخش می‌کند و میلیارد میلیارد از رهگذر پخش آگهی پول به جیب می‌زند. تا الان هم همه تلاش‌ها برای دریافت حق پخش تلویزیونی بی‌ثمر مانده است. شاید بسیاری امیدوار باشند در صورت انتخاب یکی مثل علی کریمی این روند عوض شود، اما صداوسیما با سانسور مصاحبه خود جادوگر نشان داد کار گرفتن حق از این سازمان، بسیار سخت‌تر از این حرف‌هاست. کریمی یا هر رییس دیگری، این دوره یا هر دوره دیگری؛ آیا تسلیم کردن صداوسیما به عمر ما قد خواهد داد؟ شواهد که چنین چیزی را نشان نمی‌دهند. آنها با دریای ثروت دولتی و قدرت قانونی، محکم سر جای‌شان نشسته‌اند و هر کاری دل‌شان بخواهد انجام می‌دهند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها