بی‌تعهدی را تشویق نکنید
22851
پس چرا از ستاره‌ها شاکی می‌شوید؟
04 اسفند 1399
811
ایرانی
آدم‌ها را تشویق نکنید که زیر قول و قرارشان بزنند و وسط کار به نفع شما جدا شوند، وگرنه دیر یا زود رواج این جفاکاری دامان خودتان را هم خواهد گرفت

روزنامه گل- ماجرای جدایی مربیان از تیم‌های‌شان و پیوستن آنها به باشگاه‌های دیگر همچنان ادامه دارد. یحیی گل‌محمدی، اسکوچیچ، محمود فکری، مجتبی حسینی و در آخرین نمونه هم رسول خطیبی. این رفتار مسلما قابل نقد است، اما هر بار که رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران به انتقاد از این ماجرا می‌پردازند، گروهی که ذینفع است به توجیه مورد خاص خودش مشغول می‌شود. به عنوان مثال پرسپولیسی‌ها معتقدند کار آنها در جذب یحیی گل‌محمدی از شهرخودرو کاملا قانونی و حرفه‌ای بوده؛ ولو اگر پول رضایتنامه باشگاه مشهدی، هنوز پرداخت نشده باشد. از آن طرف هم استقلالی‌ها می‌گویند محمود فکری در پایان فصل از نساجی جدا شد و این قابل مقایسه با موارد وسط فصلی نیست! تراکتوری‌ها هم می‌گویند قلب رسول خطیبی با این تیم بوده و او با آوردن آلومینیوم به لیگ برتر دینش را ادا کرده است. خلاصه هر کسی برای توجیه کار خودش یک استدلال دارد و بقیه را متهم می‌کند؛ در حالی که اگر از ما می‌پرسید همه اینها زیر سوال هستند.

تعهد مهم است و اگر بی‌تعهدی در یک جامعه باب شود، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. آدم‌ها را تشویق نکنید که زیر قول و قرارشان بزنند و وسط کار به نفع شما جدا شوند، وگرنه دیر یا زود رواج این جفاکاری دامان خودتان را هم خواهد گرفت. اگر پرسپولیسی‌ها فکر می‌کنند رفتار یحیی درست بوده، باید از آنها پرسید چرا از دست ستاره‌های کوچ‌کرده خود مثل مهدی ترابی و شجاع خلیل‌زاده شاکی هستند؟ کدام‌یک از آنها غیرقانونی رفتند؟ همه‌شان رضایت گرفتند یا اجازه جدایی داشتند. تازه باشگاه‌های مقصد هم بر خلاف پرسپولیس در ادای دین و دیون احتمالی وظیفه‌شناس بودند. وقتی به خودمان می‌رسد، قلب را مهم‌تر از قرارداد می‌دانیم، اما در مورد دیگران چنین نگاهی نداریم. نکنید از این کارها. مروج سنت وفاداری و پایبندی به عهد باشید، در غیر این صورت در دراز مدت همه زیان خواهیم کرد.دیدگاه های کاربران (3 دیدگاه)
میثاق کشاورز 05 / 12 / 1399 16 : 12 : 20

یکی از محدود تفسیرای ک به دلم نشست ،به عنوان یه استقلالی ، قطعا از این نمونه رفتن و امدنها اصلا زیبنده و قشنگ نیس،


تراکتور 05 / 12 / 1399 30 : 50 : 13

چون در مورد همه تیما یکسان نوشتی تشکر میکنم ازت


امین ۰۰۷ 05 / 12 / 1399 44 : 06 : 13

دقیقا حرف دل اراکی ها رو زدی گل عزیز ، تعصب بی منطق روی تیم یا قوم چشم خیلی ها رو کور کرده


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها