یک پیروزی پربرکت برای پرسپولیس
22768
بوی جام در سیرجان
01 اسفند 1399
176
ایرانی
این تیم با برتری در سیرجان توانست به امتیاز 30 برسد و میانگین دو امتیاز از هر بازی را به دست بیاورد. در لیگ برتر هرگز سابقه نداشته تیمی به این میانگین برسد و در پایان فصل قهرمان نشود

روزنامه گل- در نتیجه‌ای که برای کمتر کسی قابل تصور بود، پرسپولیس در سیرجان با پنج گل موفق به شکست گل‌گهر شد تا به بهترین شکل ممکن قهرمانی نیم‌فصل را جشن بگیرد. این پنجمین پیروزی پیاپی پرسپولیس بود و شاید با توجه به کیفیت نیمه اول، ثبت نهایی چنین نتیجه‌ای دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما شاگردان فرصت‌طلب گل‌محمدی شیرازه گل‌گهر را از هم پاشیدند و یکی پس از دیگری توپ‌ها را از خط دروازه این تیم عبور دادند.

این یک پیروزی بزرگ و پربرکت برای پرسپولیس بود. این تیم با برتری در سیرجان توانست به امتیاز 30 برسد و میانگین دو امتیاز از هر بازی را به دست بیاورد. در لیگ برتر هرگز سابقه نداشته تیمی به این میانگین برسد و در پایان فصل قهرمان نشود. به علاوه این برد باعث شد شرایط اسفبار خط آتش سرخ‌ها هم بهبود بیابد. پرسپولیس پیش از این در 14 بازی 16 گل زده بود، اما حالا تعداد گل‌های زده‌اش را در 15 مسابقه به عدد 21 رسانده است. گلزنی و درخشش بازیکنی مثل مهدی شیری هم باعث شد او بعد از فشار سنگین ناشی از اشتباهش در فینال آسیا از نظر روحی و روانی شرایط خوبی پیدا کند و احیا شود. همچنین حامد لک هم نمایشی قهرمانانه در این مسابقه داشت. شاید اگر آمادگی و مهارهای خوب او در نیمه نخست نبود، حتی روند کلی مسابقه هم تغییر می‌کرد. امید عالیشاه هم در این بازی گل زد تا کاملا به روند خوبش برگردد. تا همین چند هفته پیش زمزمه‌هایی در مورد قرار گرفتن عالیشاه در لیست مازاد به گوش می‌رسید، اما حالا او یکی از مهره‌های کلیدی قرمزها به شمار می‌آید.

پرسپولیس حالا شرایط روحی و روانی بسیار خوبی پیدا کرده و به درستی در مسیر پنجمین قهرمانی پیاپی یا همان «گلات» قرار گرفته است. بزرگترین امتیازی که به این تیم کمک می‌کند، شخصیت قهرمانی سرخ‌هاست. آنها به پیروزی خو گرفته‌اند و حتی در روزی مثل بازی سیرجان که نیمه اول خوبی هم نداشتند، قادر هستند در بازی بمانند و یک پیروزی ارزشمند به دست بیاورند. این پوئنی است که رقبا از آن بی‌بهره‌اند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها