در بزنگاه‌ها هم بااخلاق باقی بمان
22711
کار محرم سخت شد
28 بهمن 1399
279
ایرانی
روزگاری نه‌چندان دور در این فوتبال مجید جلالی به لطف تمجیدهای سخاوتمندانه عادل فردوسی‌پور تبدیل به شمایلی از ادب و علم‌گرایی شد، اما بعدا فهمیدیم علیه مربیان خارجی به دو رییس‌جمهور نامه زده و یک روز هم آخر بازی دارد با مشت به در اتاق داوران می‌کوبد!

روزنامه گل- این روزها یکی از وجوه اشتراک عمده هواداران فوتبال در ایران تمجید از حسن خلق محرم نویدکیا است. در حقیقت سرمربی سپاهان با نجابت و وفارش رنگ و روی متفاوتی به فضای فوتبال کشور داده و همه را سر ذوق آورده است. محرم که در فاصله پایان دوران بازی و آغاز مربیگری کاملا آرام بود و تقریبا هیچ مصاحبه‌ای نداشت، از روز اول بازگشت به فوتبال نشان داد ادبیات متفاوتی دارد. حالا تمجیدها از او اوج گرفته و مخصوصا حضور درخشان مربی اصفهانی در برنامه فوتبال برتر هم به این فضا دامن زده است.

طبیعتا ما هم مثل دیگران خوشحالیم و آرزو می‌کردیم کاش الان ده مربی شبیه نویدکیا در لیگ داشتیم. با این حال باید خدمت سرمربی سپاهان عرض کنیم از این به بعد کار او دشوارتر شده است. جلب اعتماد مردم سخت است و حفط آن سخت‌تر. الان که وضع سپاهان خوب است و بالای جدول قرار دارد، اما در روزی که شرایط برای این تیم بد شد هم از نویدکیا انتظار می‌رود همین آرامش و متانت را حفظ کند. بالاخره مربیگری کار سختی است. فراز و فرود دارد و همیشه هم اینطور نیست که هواداران خودی و غریبه پشت مربی باشند. در سال‌های کار محرم روزهایی خواهد رسید که تیمش نتیجه نگیرد، بازیکنش با او مشکل پیدا کند، هواداران به او بتازند و رقبا هم علیه‌اش جبهه بگیرند. نویدکیا در چنان روزهایی هم باید خویشتندار و بردبار باشد تا تصویر خوبی که از خودش ساخته ویران نشود. این کار آسانی نیست.

روزگاری نه‌چندان دور در این فوتبال مجید جلالی به لطف تمجیدهای سخاوتمندانه عادل فردوسی‌پور تبدیل به شمایلی از ادب و علم‌گرایی شد، اما بعدا فهمیدیم علیه مربیان خارجی به دو رییس‌جمهور نامه زده و یک روز هم آخر بازی دارد با مشت به در اتاق داوران می‌کوبد! امیدواریم قصه نویدکیا فرق داشته باشد و این گنج اخلاقی با توانایی‌های فنی برای فوتبال ایران محفوظ باقی بماند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها