نارضایتی قدیمی‌ها از بازگشت مهدی با قراردادی نجومی
22704
برای ول کردن تیم به ترابی جایزه دادند؟!
28 بهمن 1399
163
ایرانی
داستان افزایش قرارداد! داستان قدیمی در فوتبال ما به خصوص در تیم‌های مطرح و به ویژه در استقلال و پرسپولیس؛ مساله‌ای که بارها و بارها این دو تیم را به چالش کشیده و هربار خبرهای عجیب و غریبی در این زمینه شنیده می‌شود.

روزنامه گل - داستان افزایش قرارداد! داستان قدیمی در فوتبال ما به خصوص در تیم‌های مطرح و به ویژه در استقلال و پرسپولیس؛ مساله‌ای که بارها و بارها این دو تیم را به چالش کشیده و هربار خبرهای عجیب و غریبی در این زمینه شنیده می‌شود. پیش از ماجرای اخیر در استقلال که مربوط به وریا غفوری و افزایش قرارداد اوست که حسابی سروصدا به پا کرد و واکنش‌های همسو و مخالف زیادی را در پی داشت در رقیب این تیم یعنی پرسپولیس کم از این مسائل نداشته ایم. 

لازم نیست زیاد در مورد پرسپولیس به عقب برگردیم و نگاهی به یکی، دو فصل اخیر نمونه‌های زیادی از این موضوع را برای بررسی مقابل شما قرار می‌دهد. علیرضا بیرانوند و جنگ او برای افزایش قرارداد که حالا بعد وتو شدن آن به دنبال شکایت از سرخپوشان است و بعد علی علیپور که سال‌ها بر سر این موضوع جنگید و در نهایت در اوج کارش به جای پذیرفتن پیشنهاد جدید پرسپولیس به پرتغال و رفت تا یک دوره ناموفق را تاکنون تجربه کرده باشد. 

همچنین از دیگر موارد می‌توان به شجاع خلیل زاده اشاره داشت. بازیکنی که در چند سال حضورش در پرسپولیس یکی از چهره‌های برتر این تیم بود و هرسال برسر افزایش قراردادش بحث و جدل زیادی با مدیران این باشگاه داشت. در نهایت هم او برای اتفاقات بهتر به قطر رفت و حالا هم روزهای بسیار خوبی را در الریان قطر تجربه می‌کند که چندی دیگر هم در آسیا با تیم سابقش رودررو خواهد شد. 
میزان ما قدیمی‌ها هستیم یا جدیدی ها؟ 

این جنگ قدیمی بازیکنان با مسئولان باشگاه پرسپولیس اما حالا همچنان ادامه دارد و امسال هم با خریدهای جدید این مساله ابعاد جدیدتری به خودش گرفته است. جایی که قدیمی‌ها با شنیدن رقم قراردادهایی که بازیکنان جدید جذب شده‌اند حرف از یک تبعیض به میان می‌آورند. شنیده می‌شود این مساله باعث شده ذهنیت آن‌ها دچار آشفتگی شود که میزان و پایه ثبت قراردادها، آن چیزی است که بازیکنان قدیمی امضا کرده‌اند یا آن چیزی است که بازیکنان جدید قرارداد بسته و دریافت خواهند کرد. 

مساله‌ای که همان طور که گفته شد بازیکنان از آن به عنوان تبعیض یاد می‌کنند و معتقدند اگر آنها  زحمت کشیده و در این چند سال موفقیت پرسپولیس خوب کار کرده اند، چرا نباید قراردادشان هم طراز بازیکنان جدید باشد و اگر میزان و پایه باشگاه برای پرداختی‌ها آن چیزی است که بازیکنان این چند سال گرفته‌اند چرا با بازیکنان جدید با مبلغی به مراتب بیشتر قرارداد امضا می‌شود. این مساله به نظر می‌رسد در انتهای فصل که با بازیکنان برای تمدید قرارداد و دیگر موارد صحبت خواهد شد به یک دردسر برای پرسپولیس تبدیل شود و باید دید مدیران جدید تیم چطور می‌خواهند این مساله را مدیریت خواهند کرد. مساله‌ای که به نوعی آتش زیر خاکستر است و هر لحظه ممکن است شعله ور شود. 

ترابی سوژه جدید است 

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم این گله و شکایت فعلی بازیکنان پرسپولیس که به شکل زیرپوستی مطرح می‌شود به سمتی می‌رود که به زودی شاید آتش آن شعله ور خواهد شد و احتمالا صحبت‌ها علنی تر از قبل در این زمینه مطرح شود. این موضوع حالا اما با آمدن مهدی ترابی وارد مرحله جدیدی شده است و این مساله جدی تر از قبل بین بازیکنان این تیم که از عدم دریافتی‌های به موقع و اندازه آن تا نیم فصل گله مند هستند، مطرح می‌شود. مهدی ترابی در حالی به پرسپولیس با یک قرارداد یک و نیم ساله بازگشت که این اتفاق بعد ناکامی او در فوتبال قطر رخ داد که به هزاران امید و به خاطر اندک مطالبه اش قراردادش را یک طرفه فسخ کرد و به فوتبال این کشور رفت. ترابی که بعد از یک نیم فصل ناکامی و بعد از آن جدایی پرسروصدا تا رسیدن سرخ‌ها به فینال به پرسپولیس برگشته، گویا نحوه امضا قرارداد و مبلغ قرارداد ش حسابی محل حرف و حدیث در تیم و در بین بازیکنان شده است.

موضوعی که قطعا با این تعاریفی که در مورد گلایه‌های بازیکنان داشتیم با شرایط ترابی که گفته می‌شود پول خوبی بعد از یک نیم فصل ناکامی در لیگ ستارگان قطر گرفته و با شرایط مناسبی هم برای نیم فصل و لیگ آینده به پرسپولیس پیوسته او عجیب نیست که سوژه حرف‌های درگوشی بازیکنان باشد.. عددی که برخی می‌گویند چند برابر آن چیزی است که برخی بازیکنان در این تیم می‌گیرند و شاید این قوت بخشیدن به همان بحث تبعیضی است که در بالا از آن گفتیم. همانگونه که گفته شد جدا از ترابی که سوژه جدید است این موضوع و افزایش قرارداد، گریبان همه تیم‌ها به خصوص سرخابی‌ها را گرفته هر روز ابعاد جدیدتری پیدا می‌کند. موضوعی که حتی تراکتور را هم درگیر کرد و سعید واسعی با یک قرارداد آنچنانی به این تیم پیوست و بعد هم آن محرومیت عجیب و غریب برایش به وجود آمد. حالا باید دید با این دیدگاه در بین بازیکنان پرسپولیس که از نحوه قرارداد بازیکنان امسال به خصوص آنهایی که بازی نکرده‌اند و عددهای درشت گرفته‌اند چطور مدیران تیم می‌توانند این مساله را مدیریت کرده و شرایط را برای ادامه کار مناسب یحیی گل محمدی در مسیر قهرمانی پنجم فراهم کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها