تصمیم وزارت ورزش کافی نیست
22100
رسول‌پناه رفت، ابهامات ماند
05 بهمن 1399
155
ایرانی
حق مردم است که از ماجرا مطلع شوند. این رویه درستی نیست که هر کس هر چه دلش خواست بگوید و با حذف یکی از طرفین ماجرا صورت مساله حل شود

روزنامه گل- سرانجام بعد از کش و قوس‌های فراوان و انتشار سریالی فیلم‌های مربوط به مهدی رسول‌پناه، این عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس از سمتش برکنار و جانشین او هم معرفی شد. در مورد رسول‌پناه بارها بحث شده و بسیاری از ابتدا حضور او در چنین مسندی را معقول و منطقی نمی‌دانستند. این چهره خبرساز که عمدتا با لقب «آقای دندانپزشک» خطاب می‌شد، بدون سابقه روشن مدیریتی سر از جای مهمی مثل باشگاه پرسپولیس در آورد و طبیعتا از همان روز اول موجی از انتقادها علیه‌اش جریان گرفت. همه اینها سر جایش، اما این مدل برکناری او بعد از انتشار چند ویدیوی تقطیع‌شده هم دردی را دوا نمی‌کند و ابهامات حضور رسول‌پناه در فوتبال را از بین نمی‌برد.

آنچه مسلم است عضو سابق هیات‌مدیره پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی مشکل داشت و اتهامات صریحی را به او نسبت داد. با این حال مخاطبان جامعه فوتبال هرگز متوجه نشدند این اتهامات درست بود یا غلط. به هر حال امروز جبهه سرمربی برنده شده و یحیی گل‌محمدی با توجه به محبوبیتی که دارد توانسته حریف را از میدان به در کند. این اما نباید نقطه پایان ماجرا باشد. اگر اتهام‌زنی‌های رسول‌پناه غلط بوده، وزارت ورزش رسما باید بابت رفتار نسنجیده مدیر منصوبش در این باشگاه عذرخواهی کند. اگر هم تمام یا بخشی از ادعاهای رسول‌پناه صحت داشته، وزارت باید به وضع نیمکت پرسپولیس برسد و به تنبیه خاطیان بپردازد.

حق مردم است که از ماجرا مطلع شوند. این رویه درستی نیست که هر کس هر چه دلش خواست بگوید و با حذف یکی از طرفین ماجرا صورت مساله حل شود. ادعاهای رسول‌پناه در مورد دلالی و ... بسیار مهم هستند. اگر کادرفنی پرسپولیس پاک است، برای ثبت در تاریخ چهره اعضای آن باید ترمیم شود و رسول‌پناه تاوان ادعاهایش را بپردازند. اگر نه، طرف دوم باید بهای رفتارهای نادرستش را بپردازد. هیچ راه میانه‌ای نیست، چز لاپوشانی. این حکم برکناری محترمانه هم فعلا فقط همین مساله را به ذهن متباردر می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها