22090
طاهری: سایپا یک لقمه گلو‌گیر برای استقلال شد/ تیم فکری باید با تفکرات بهتری بازی کند
05 بهمن 1399
95
ایرانی
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: بلایی که استقلال سر تراکتور آورد، سایپا سر استقلال آورد و در واقع یک لقمه گلو‌گیر شد.

بیژن طاهری در خصوص شکست استقلال مقابل سایپا از هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار داشت: قبل از بازی هم گفته بودم که سایپا حریف خطرناکی برای استقلال است. استقلال طوری بازی کرد که سایپا می‌خواست آنها در میانه زمین درگیری و بازی فیزیکی ایجاد کردند. پرسی که سایپا در میانه زمین گذاشته بود نشان می‌دهد به خوبی استقلال را آنالیز کرده بود. بلایی که استقلال سر تراکتور آورد، سایپا سر استقلال آورد و به این ترتیب توانست سه امتیاز مسابقه را بگیرد. در واقع سایپا یک لقمه گلو‌گیر برای استقلال شد.

وی در خصوص شکل بازی و تیمی استقلال تصریح کرد: هافبک‌ها و مهاجمان تیم استقلال در بدترین شرایط خودشان بودند. هیچ کدام از آنها اصلاً به دروازه سایپا نزدیک نمی‌شدند و همه دور بودند. دیاباته برای صاحب توپ شدن به پشت محوطه جریمه خودی می‌آمد و خیلی روبه عقب بازی می‌کرد. اینها به خاطر آنالیزی بود که سایپا داشت و اجازه نمی‌داد که دیاباته یا قائدی به راحتی صاحب توپ شوند. سایپا مهاجمان استقلال را از هجده قدم خودش دور کرده بود و این مساله بهترین ترفندی بود که می‌توانست به کار بگیرد.

وی افزود: استقلال از شرایط خوبش دور بود چون قبل از بازی روی برد سایپا حساب کرده بودند و می‌گفتند این سه امتیاز را می‌خواهیم اما سایپا تیم دونده و جوانی است. حقش بود که این بازی را ببرد. خیلی خوب بازی کرد و توانست نقاط قوت استقلال را بپوشاند. 

مهاجم اسبق استقلال در مورد ادامه کار این تیم در مسابقات آینده لیگ برتر، عنوان کرد: وقتی در چند مسابقه با یک ترکیب، یک شکل و یک جور بازی می‌کنید، تیم های دیگر شما را آنالیز و نقاط ضعف و قوت تیم‌ را شناسایی می‌کنند. استقلال باید تلاش بیشتری داشته باشد چون تیم‌های دیگر هم رسیده‌اند. الان پرسپولیس سه بازی کمتر دارد و همچنین صنعت نفت هم پشت‌ سر استقلال است. اگر این تیم می‌خواهد امسال قهرمان شود باید در بقیه بازی‌ها با اقتدار بیشتر و تفکرات بهتر بازی کند. شرایط به گونه‌‌ای است که جای امتیاز از دست دادن ندارند.

فارس


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها