اتحاد زیبا و متفاوت هواداران
22041
بله؛ فوتبال ارزشش را ندارد
03 بهمن 1399
121
ایرانی
ذات پاک خیلی از هواداران همین است که می‌بینیم؛ آنها که از تیم رقیب برای سلامتی میناوند دعا کردند و خطاب به او نوشتند: «بلند شو، دوباره برای‌مان کری بخوان.»

روزنامه گل- اتفاق رخ داده برای مهرداد میناوند، به شکلی عجیب هواداران فوتبال در ایران را کنار هم قرار داد؛ نوعی وحدت که به ندرت مشابهش دیده‌ایم و شاید فکر می‌کردیم خیلی دور از دسترس باشد. از دقایق ابتدایی انتشار خبر مربوط به بستری شدن میناوند، مخصوصا هواداران استقلال حضور پررنگی در فضای مجازی داشتند و با آرزوی سلامتی برای بازیکن سابق پرسپولیس، انرژی‌های مثبت خود را به سمت او فرستادند. شاید بسیاری از همین هواداران تا چند روز پیش مواضع تندی نسبت به میناوند داشتند و به اصطلاح کری‌خوانی‌های او را نمی‌پسندیدند. حتی بین هواداران پرسپولیس هم بودند و هستند کسانی که با همه مواضع مهرداد موافق نبودند، اما وقتی پای جان یک انسان در میان است، هر نوع اختلاف سلیقه‌ای از بین می‌رود و همه کنار هم قرار می‌گیرند.

همرنگی ستودنی روزهای اخیر به وضوح نشان می‌دهد خیلی مواقع بیش از حد مته به خشخاش می‌گذاریم و در حالی به خاطر فوتبال به جان هم می‌افتیم که واقعا ارزشش را ندارد. این تلنگری است برای ما که گاهی یادمان می‌رود نباید روح هم را بیازاریم و به خاطر گل شدن و نشدن یک توپ، قهرمان شدن و نشدن یک تیم، هزینه‌ای چنین گزاف و غیرقابل جبران بپردازیم. کاش همه قلب‌های پاکی که برای عافیت یافتن مهرداد هم‌پیمان شدند، بعدها هم همین‌قدر تمیز و خالص بتپند. حق ماست که تیم‌های‌مان را دوست داشته باشیم و تعصب‌شان را بکشیم، اما توهین به زنده و مرده دیگران و راه انداختن جنگ اعصاب، هرگز پذیرفتنی نیست. اینها واکنش‌های عصبی و هیجانی به اتفاقات فوتبال است، وگرنه ذات پاک خیلی از هواداران همین است که می‌بینیم؛ آنها که از تیم رقیب برای سلامتی میناوند دعا کردند و خطاب به او نوشتند: «بلند شو، دوباره برای‌مان کری بخوان.» حیف از این با هم بودن، از این خوی انسانی و منش والا داشتن نیست که گاهی آن را به خاطر یک توپ، یک خطا و یک آفساید و پنالتی مکدر می‌کنیم؟ با آرزوی سلامتی برای همه بیماران؛ کرونایی و غیرکرونایی، فوتبالی و غیرفوتبالی... خدایای‌مان دریابد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها