در حاشیه درخواست استقلال برای بازگشت تماشاگران به ورزشگاه
21990
دیگر جان، مهم‌تر از جام نیست؟
01 بهمن 1399
167
ایرانی
روز چهارم تیر که اولین بازی عصر کرونا بین فولاد و استقلال برگزار شد، درگذشتگان کرونا بیش از صد نفر بود و حالا این آمار کمی کمتر از صد نفر است. فرقش فقط این است که دیگر کسی نمی‌گوید ارزش جان آدم‌ها از هر جامی بالاتر است!

روزنامه گل- این روزها که آمار ابتلا به کرونا فروکش کرده، جسته و گریخته خبرهایی در مورد احتمال بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها به گوش می‌رسد. در همین راستا وریا غفوری هم به عنوان کاپیتان استقلال خواهان تحقق این مهم شده است. او حتی مقایسه هم کرده و گفته وضعیت ورزشگاه‌ها بدتر از تالارها و فروشگاه‌ها نیست و نباید مردم را از لذت تماشای فوتبال محروم کرد. گویا باشگاه استقلال به شکل مکتوب هم پیشنهادش را با فدراسیون فوتبال در میان گذاشته است. حرف وریا قابل تامل است و همه دوست داریم دوباره شرایطی فراهم شود که مردم را در استادیوم‌ها ببینیم. این که چنین کاری به صلاح هست یا نه را متخصصان و کارشناسان باید تعیین کنند، اما اراده امروز باشگاه استقلال، بسیاری از اهالی فوتبال را یاد زمانی انداخته که برخی از اعضای این باشگاه مخالف از سرگیری دوباره مسابقات لیگ نوزدهم بودند؛ صرفا به این دلیل که در آن زمان پرسپولیس از بخت بیشتری برای کسب عنوان قهرمانی برخوردار بود.

اوایل تیرماه امسال در شرایطی مسابقات لیگ نوزدهم از سر گرفته شد که تعدادی از باشگاه‌ها به شدت مخالف این داستان بودند. در این میان تیم‌هایی مثل تراکتور و ماشین‌سازی و حتی نساجی و شهرخودرو رسما با انتشار یک بیانیه تهدید کردند که در صورت بازگشایی مسابقات انصراف خواهند داد. بقیه هم حسابی غرولند می‌کردند. فرهاد مجیدی، سرمربی وقت استقلال فوت یک جوان فوتبالیست به دلیل ابتلا به کرونا را دستمایه انتقاد از آغاز دوباره مسابقات لیگ کرد و حسین حسینی هم مدعی بود بازیکنانی که به این بیماری دچار شوند، دیگر شانس بازگشت به میادین را نخواهند داشت.

آن زمان خیلی‌ها عقیده داشتند عمده بهانه‌گیری‌ها به دلیل این است که تیم‌های معترض شانسی برای کسب عنوان قهرمانی ندارند. گذشت زمان هم صحت این فرضیه را ثابت کرد؛ جایی که امروز استقلال به عنوان یکی از بخت‌های قهرمانی در لیگ بیستم نه تنها مشکلی با برگزاری مسابقات ندارد، بلکه در رفتاری پرریسک خواهان حضور مردم روی سکوها هم شده! روز چهارم تیر که اولین بازی عصر کرونا بین فولاد و استقلال برگزار شد، درگذشتگان کرونا بیش از صد نفر بود و حالا این آمار کمی کمتر از صد نفر است. فرقش فقط این است که دیگر کسی نمی‌گوید ارزش جان آدم‌ها از هر جامی بالاتر است!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها