21948
مهدی: می‌خواهیم بخشی از تعطیلات نیم‌فصل را به نوروز و روزهای فیفا منتقل کنیم
30 دی 1399
66
ایرانی
سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که این کمیته در نظر دارد بخشی از تعطیلات نیم‌فصل لیگ برتر را به نوروز و همچنین روزهای فیفا انتقال دهد.  

روزنامه گل - سهیل مهدی درباره برنامه اعلام شده تا پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر فوتبال گفت: مطابق همین زمان‌‌بندی‌ها باید پیش برویم و امیدوارم تعطیلات نیم‌فصل را به گونه‌ای طراحی کنیم که تیم‌ها حداکثر استفاده را ببرند. برای پنجره نقل و انتقالاتی محدودیت زمانی داریم و زمان‌بندی فوق، صددرصد جای خودش باقی است. برگزاری چهار بازی معوقه در چهار، پنج هفته سخت بود که با همکاری دوستان و تیم‌ها مسجل شد. انتظار داشتیم یک هفته زودتر تمام شود که با شرایط جدول و مناسبت‌ها، این شیوه بهترین حالت بود که به آن رسیدیم.

وی درباره برنامه فشرده بازی‌های ملی و لیگ قهرمانان آسیا در بهار 1400 گفت: علاوه بر بازی‌ها، جام حذفی را هم داریم و اگر تیم‌های ایرانی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند، AFC تا 30 آذر سال آینده، فینال بازی‌ها را برنامه‌ریزی کرده است. شرایطی از سوی فیفا و AFC ایجاد شده و اولین بار است اینقدر تقویم نابسامانی داده‌اند. مشکلاتی برای میزبانی مسابقات جام جهانی پایه و فوتسال به‌خاطر کرونا ایجاد شد که دامنگیر ما شده است.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ که با برنامه «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، درباره نقل و انتقالات نیم‌فصل اظهار داشت: نقل و انتقالات مطابق قانون، پس از هفته پانزدهم آغاز می‌شود. تلاش می‌کنیم تعطیلات را به صورتی طراحی کنیم که از بخشی از آن، این طرف  سال باشد و بقیه آن را به روزهای فیفا و عید منتقل کنیم. شرایط اقامت و سفرها در تعطیلات نوروزی مشکل است.

مهدی با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده، خاطرنشان کرد: باید چند هفته قانونی برای نقل و انتقالات قائل شویم که این زمان رسماً اعلام می‌شود. حداقل باید سه هفته زمان نقل و انتقالات داشته باشیم. ممکن است تعطیلات در این سه هفته به‌صورت کامل فیکس نشود و شناور باشد. شاید بخشی از نیم‌فصل به آن‌‌طرف سال منتقل شود تا تیم‌ها به نقل و انتقالات خود برسند و استراحت کنند. به تأییدهای دیگری هم نیاز داریم و باید آن را با تیم‌ها در میان بگذاریم.

وی با اشاره مجدد به فشردگی تقویم بازی‌ها در ابتدای سال 1400 گفت: در ماه‌های فروردین و خرداد، سرمربی تیم ملی چند روز قبل از فیفادی برای هماهنگی بازیکنان و اردوی تیم درخواست زمان داشت. تیم ملی چند روز قبل از فیفادی به اردو برود. این هم تعطیلات اجباری است که به ما تحمیل شده و باید آن را بپذیریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها