لیگ برتر؛ داغ‌تر از همیشه
21926
گرما در سرما
29 دی 1399
494
ایرانی
سرمای زمستان را گرمای رقابت در لیگ برتر رام کرده است

روزنامه گل- پیروزی همزمان پرسپولیس و استقلال در مسابقات هفته یازدهم، بیش از همه به سود لیگ برتر شد و رقابت را بالای جدول داغ‌تر کرد. استقلال همچنان با خط آتش بی‌نظیرش جلو می‌رود. مهاجمان این تیم بازی به بازی بهتر شده‌اند و بعد از آمادگی تدریجی ارسلان مطهری و مهدی قائدی، حالا شیخ دیاباته هم به فرم مطلوب و ایده‌آل نزدیک شده است. زدن سه گل به تراکتور در تبریز کار ساده‌ای نیست؛ بنابراین وقتی استقلال این کار را انجام می‌دهد یعنی حتما تیم خوبی است. آبی‌ها حالا به صدر جدول برگشته‌اند. آنها از 11 بازی 22 امتیاز گرفته‌اند و این قشنگ میانگین لازم برای قهرمانی است. بیش از یک‌سوم فصل پشت سر گذاشته شده و حالا دیگر نمی‌توان نتایج استقلال را به شانس و اقبال یا چیزهایی از این دست گره زد. بنابراین باید این تیم را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی به رسمیت شناخت.

داستان پرسپولیس هم همین است. گرچه این تیم کاستی‌های آشکار فنی دارد، اما به هر حال با سابقه چهار قهرمانی پیاپی در لیگ برتر از بهترین شخصیت ممکن برای فتح جام سود می‌برد. بنابراین قطعا باید پرسپولیس را در شمار مدعیان اصلی قهرمانی دانست. در این شرایط سرخپوشان در یک بازی حساس و نفسگیر، یک پیروزی ارزشمند و روحیه‌بخش برابر فولاد به دست آوردند و مجموع امتیازات‌شان را به عدد 15 رساندند. پرسپولیس حالا به رتبه‌های بالاتر جدول نزدیک شده و می‌تواند در مسابقات باقی‌مانده از نیم‌فصل، امتیازات بیشتری هم به دست بیاورد. شاید اگر سرخ‌ها تن به تساوی می‌دادند بحران عمیقی اردوگاه آنها را فرا می‌گرفت، اما حالا لبخند به لب کادرفنی و بازیکنان بازگشته است.

پرسپولیس و استقلال شرایط خوبی دارند و البته سپاهان هم هفته به هفته بهتر شده است. از بقیه مدعیان مثل گل‌گهر، فولاد و حتی همین تراکتوری که سه گل خورد هم نباید غافل شد. این سیب به هوا پرتاب شده و تا روی زمین بیاید هزار چرخ خواهد خورد. فعلا اما سرمای زمستان را گرمای رقابت در لیگ برتر رام کرده است.   

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها