21925
دزفولی: پنالتی فولاد درست نبود/ اشتباه داوران باعث اعتراض مربیان می‌شود
29 دی 1399
65
ایرانی
کارشناس داوری فوتبال گفت:‌ داور یک پنالتی کاملاً اشتباه به سود فولاد اعلام کرد.

روزنامه گل - هادی دزفولی در مورد قضات محمدحسین زاهدی‌فر در بازی پرسپولیس و فولاد اظهار داشت: ابتدا باید بگویم این داور از نظر قد و قامت کاملاً برازنده داوری است و شخصیت خوبی برای قضاوت دارد اما مسئله مهم این است که فکر می‌کنم او خیلی فوتبال بازی نکرده که این مشکل اکثر داوران ما در فوتبال کشورمان است و به همین دلیل هم به اشتباه برای پرسپولیس پنالتی اعلام کرد.

وی افزود: این داور خیلی سوت زد و خطاهای زیادی در میانه زمینه اعلام کرد اما اگر هر کدام از این خطاها داخل محوطه جریمه رخ می‌داد پنالتی می‌گرفت؟ اگر صحنه‌های مشکوک، اخطار و اخراج در بازی نباشد هر کسی می‌تواند در فوتبال داوری کند. مهم شخصیت داوری است که در این لحظات مهم خود را نشان می‌دهد.

دزفولی با انتقاد از حضور داوران زیاد در لیگ برتر عنوان کرد: در زمان ما شاید فقط 5-6 داور در لیگ قضاوت می‌کردند اما اکنون شاهد آن هستیم که داوران زیادی در لیگ برتر سوت می‌زنند در حالیکه باید برخی از آنها در لیگ‌های پایین‌تر تجربه کسب کنند داور باید شخصیتی داشته باشد که بازیکنان از او حساب ببرند نه اینکه مدام به او اعتراض کنند

کارشناس داوری فوتبال افزود: من از نحوه قضاوت زاهدی‌فر در بازی پرسپولیس و فولاد راضی نیستم زیرا او یک پنالتی کاملاً اشتباه به سود فولاد اعلام کرد و بعد از پنالتی که علیه پرسپولیس گرفت سعی کرد با این تیم مهربان‌تر باشد و خطاها را به نفع پرسپولیس اعلام می‌کرد.

دزفولی در مورد کارت‌های زردی که داور به مربیان دو تیم نشان داد، گفت: داور نباید کاری کند که باعث اعتراض مربیان شود. البته من اعتراض مربیان را تأیید نمی‌کنم بلکه معتقدم مربیان هیچ‌وقت نباید در کار داور دخالت و به او اعتراض کنند اما واقعیت این است که اشتباهات داوری باعث اعتراض مربیان می‌شود. ضمن اینکه در فدراسیون ما اتاق فکری نیست که کارت‌های زرد و قرمز داور را بررسی کند ما باید چنین اتاق فکری در داوری فوتبال‌مان داشته باشیم امیدوارم بعد از انتخابات اسفند فدراسیون فوتبال شرایط بهتری داشته باشد.

منبع: فارس


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها