21821
نبی: انتظار مشارکت بیشتر فوتبالی‌ها در انتخابات را داشتیم/اعلام زمان و برنامه اردوی تیم‌ملی
23 دی 1399 19:07
دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: مشارکت خوبی در انتخابات انجام شد و در کنار این مساله امیدوار بودیم فوتبالی ها بیشتر در این عرصه حضور پیدا کنند.

روزنامه گل

روزنامه گل - مهدی محمد نبی در مورد تصویب اساسنامه در تاریخ 8 آذر 99 و همچنین موضوع انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در سنوات گذشته یعنی در 100ساله عمر فدراسیون، اساسنامه تاییدیه‌ای از فیفا نداشت ولی در 22 آبان 99 فیفا برای اساسنامه ما تاییدیه داد. 8آذر هم مصادف با پیروزی ایران در استرالیا و صعود تیم ملی به جام جهانی 98 فرانسه بود که این مجمع هم برگزار شد و اساسنامه در آن به تصویب رسید.

وی ادامه داد: متعاقب آن ما برنامه ریزی کردیم و نقشه راهی داشتیم که در فیفا به تایید رسید. بر اساس آن در 70روزی که قبل از مجمع بود فراخوان‌ها و ثبت نام‌ها تا روزبیستم انجام شد. به نظرم مشارکت خوبی بود. در کنار این مساله امیدوار بودیم فوتبالی ها بیشتر بیایند و در این عرصه حضور پیدا کنند. چون فوتبال یک بازی دسته جمعی است کسانی که نامزد در پست های انتخاباتی فدراسیون هستند هم برای موفقیت فوتبال باید یک کار جمعی کنند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اتفاقا آن‌ها هم 11 نفر هستند. پست ها انتخاباتی ما شامل 11 نفری است که به عنوان هیات رئیسه حضور دارند و ان‌شاالله در 10 اسفند مجمع انتخابتی برگزار شود. 11 نفری که این مسئولیت را در اختیار خواهند گرفت امانتدار فوتبال کشور خواهند بود. امانتداری سخت نیست اگر ما خودمان سخت نکنیم. باید با یک برنامه خوب و یک رویکرد خوب بتوانند طی مسیر بدهند.

نبی افزود: فوتبال ما در آسیا موفق بوده، اینکه بعضا در بعضی از محافل خوب پرداخت نمی‌شود کم لطفی است ولی باید موفقیتش در تمامی زوایایی که مربوط به جامعه فوتبال کشورمان است بیشتر شود. چه در زمین، چه در بحث لجستیک و چه در بحث ستادی باید به نحوی رفتار شود و عملکرد طوری باشد که این موفقیت حاصل شود.

دبیرکل فدراسیون با اشاره به جوان بودن مخاطبان فوتبال عنوان کرد: جامعه جوان ما قاعدتا انتظار دارد. البته در این چند ساله ورزش کلا گران شده، اگر خانواده شما بخواهند از محلی برای سلامتی خودشان استفاده کنند باید هزینه زیاید بدهند. ورزش برای سلامتی گران شده ولی خب فوتبال کماکان فوتبالی بازی است که می توانند در خیابان، کوچه، خانه، حیاط و... انجام بدهند تا به مرحله‌ای برسند که جذب باشگاه‌های کشور شوند. این میدان برایشان وجود دارد.

وی گفت: نسبت به ورزش‌های دیگر فکر می‌کنم ورزش‌های توپی مقداری راحت‌تر هستند و جوانان ما هم به آن‌ها علاقه‌مندند. به ویژه فوتبال که خواستگاه بیش از 95 در صد مردم عزیز کشور به ویژه جوانان است.

نبی با اشاره برنامه اردویی تیم ملی برای دور برگشت انتخابی جام جهانی 2022 اظهار داشت: در سال آینده بحث مقدماتی جام جهانی را داریم. فکر می‌کنم اردوی تیم ملی از ۲۷ اسفند شروع می‌شود. ۵ فروردین ۱۴۰۰ با تیم ملی هنگ‌کنگ در استادیوم آزادی بازی داریم و ششم این ماه بلافاصله تیم ما برای دیدار با کامبوج عازم این کشور می‌شود. تا ۱۱ فروردین اردوی تیم ملی را خواهیم داشت و در ادامه برای دیدار با بحرین و عراق اردوی ما از تاریخ ۵ خرداد شروع می‌شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ۱۷ خرداد با تیم ملی بحرین و ۲۵ خرداد با عراق در ایران بازی داریم. این چهار مسابقه برای تیم ملی خیلی حساس و حیاتی است‌. امیدواریم هر ۱۲ امتیاز را کسب کنیم تا به عنوان تیم اول از گروه مان بالا بیاییم.

نبی افزود: قاعدتاً در این مسیر آمادگی بچه‌های تیم ملی به بازی‌های لیگ باز می‌گردد. امیدوارم لژیونرهایمان در لیگ کشورهایی که عضو آنجا هستند برای تیم‌های خود خوب عمل کنند. نفرات ملی‌پوشی هم که در لیگ خودمان حضور دارند جزو بازیکنان برجسته باشند و دوست داریم این اتفاق رخ بدهد.

وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم کنیم که با آرامش خاطر دراگان اسکوچیچ و کادرفنی، تیم ملی تیم ملی را هدایت کنند و ما هم آنچه شایسته و بایسته است انجام بدهیم. سال نو میلادی را هم به سرمربی تیم ملی تبریک گفته و امیدوارم در کنار خانواده سلامت و برقرار باشند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها