هیات‌مدیره استقلال و داستان غوره و مویز
21804
با خودتان چند چند هستید؟
23 دی 1399
198
یکی مثل عبدیان که نمی‌داند نباید پیش از بازی با شهرخودرو در اتوبوس تیم حریف حاضر شود و به مهدی رحمتی کادو بدهد، طبعا از دیگر مسایل بدیهی مدیریتی هم سر در نمی‌آورد

روزنامه گل -

روزنامه گل- پیش و پس از دربی تهران به وضوح شاهد دو رفتار کاملا متفاوت از سوی هیات‌مدیره باشگاه استقلال بودیم. قبل از بازی آقایان استوری می‌گذاشتند، برای حریف سنتی کری‌های زشت و سطح پایین می‌خواندند و با ذکر نام و اعلام جزییات مبلغ، وعده پاداش پیروزی بر پرسپولیس را می‌دادند. بعد از بازی اما همین حضرات در انتقاد از کادر فنی از هم سبفت گرفتند و جلسه فوری هیات‌مدیره تشکیل دادند. جناب مهندس عبدیان بزرگ در همان ورزشگاه آزادی از عملکرد فنی استقلال ابراز نارضایتی کرد و آقای آصفی، دیپلمات ارجمند و با سابقه هم گفت حق پرسپولیس بود که چند گل دیگر بزند. آقا داستان چیست؟ شما چقدر با «فوتبال» آشنایی دارید؟ نه به آن شور و حرارت قبل از بازی و نه به این رخوت و سستی بعد از مسابقه. چطور ممکن است با چهار تا برد و چند روز صدرنشینی دچار آن حالات عجیب شوید و بعد از یک نمایش ضعیف، چنین تغییر موضع حیرت‌انگیزی بدهید؟

آفت مدیران ناشی و کارنابلد برای فوتبال ایران همین چیزهاست. یکی مثل عبدیان که نمی‌داند نباید پیش از بازی با شهرخودرو در اتوبوس تیم حریف حاضر شود و به مهدی رحمتی کادو بدهد، طبعا از دیگر مسایل بدیهی مدیریتی هم سر در نمی‌آورد. او متوجه نیست که دم زدن از پاداش نجومی پیروزی در دربی، صرفا به معنای بالا بردن توقعات از استقلال است و جنبه بیهوده باد کردن تیم و بازیکنان را دارد. به همین نسبت، طبعا عبدیان سر در نمی‌آورد که بعد از توقف استقلال، نباید سرمربی را جلوی خبرنگاران خراب کند و به دست خودش تیم را به حاشیه ببرد. روشن است که وقتی زعامت فوتبال ایران به نوکیسه‌ها و بی‌کارنامه‌ها سپرده می‌شود، چنین اتفاقاتی هم رخ خواهد داد.

محمود فکری در استقلال موانع زیادی برای موفقیت دارد و یکی از رفیع‌ترین آنها همین هیات‌مدیره ناشی است؛ کسانی که با یک غوره سردی‌شان می‌کند و با یک مویز گرمی‌شان؛ آنها که با سه امتیاز لیگی خواب ستاره سوم را می‌بینند و با یک مساوی، ریشه تیم را می‌زنند. خدا آخر و عاقبت تیم فکری را با چنین نخبه‌هایی به خیر کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها